Rynek akcji: CD Projekt, Monnari, Gino Rossi

foto: gpw

Środa przyniosła niewielkie zmiany w obrazie krajowego rynku, tj. obniżone obroty i niewielki zakres wahań. Większego impulsu nie dostarczyły ani rosnące indeksy rynków bazowych, ani lepsze od konsensusów dane o dynamice krajowej produkcji przemysłowej i budowlano – montażowej. Ponownie pozytywnie wyróżnił się jednak CD Projekt, który był najsilniej rosnącą spółką w WIG20 (siódma wzrostowa sesja z rzędu). W samym lipcu kurs producenta gier wzrósł już o blisko 30%. Na giełdzie amerykańskiej z kolei przeważały niewielkie wzrosty, a do rekordowych poziomów S&P500 ze stycznia br. brakuje już tylko nieco ponad 2%.

W trakcie sesji Monnari i Gino Rossi poinformowały o złożeniu przez Monnari nowej, niewiążącej, oferty na zakup akcji spółki Simple Creative Products z grupy Gino Rossi. Względem pierwotnej oferty oferowana obecnie cena jest niższa (poprzednio była mowa o wycenie Simple na poziomie od 46 mln zł do 50,5 mln zł, ale przy założeniu zerowego długu netto; obecnie, jak wynika z komunikatu Gino Rossi, oferowana cena to 12 mln zł, ale przy założeniu referencyjnego poziomu zadłużenia netto na poziomie 19,9 mln zł, a więc nowa oferta jest o 14,1 mln zł niższa od dolnej granicy z pierwszej oferty). Po zamknięciu sesji wstępne szacunki wyników za I poł. 2018 r. opublikowała Bogdanka (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek).

Kalendarium na dziś jest względnie puste, ważniejsze dane zaplanowane są na jutro (krajowa sprzedaż detaliczna). /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.