Raport rynek akcji

W środę krajowym rynek skorygował nieco wzrosty z ostatnich kilku sesji, co wpisało się w zachowanie głównych rynków globalnych. Wydarzeniem dnia z perspektywy krajowej było kończące się posiedzenie RPP – zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe pozostały bez zmian, a retoryka prezesa NBP na konferencji prasowej stała się jeszcze nieco bardziej łagodna (zasugerował, iż w jego opinii w ciągu 2 najbliższych lat może nie być potrzeby podwyżki stóp oraz nie wykluczył, iż może nastąpić taki moment, iż wskazana będzie nawet obniżka kosztu pieniądza), co nie jest korzystną informacją dla banków z uwagi na przyszłe marże odsetkowe (chociaż znaczna część jest już prawdopodobnie „w cenach”).

Po zamknięciu wczorajszej sesji URSUS poinformował o podpisaniu umowy o współpracy m.in. w obszarze sprzedaży i montażu na terenie Chin ciągników i maszyn rolniczych spółki. Umowy zawarto na okres 10 lat. Także po zamknięciu sesji PLAY poinformował o wypłacie okresowej dywidendy w wys. 2,57 zł na akcję (stopa dywidendy wg wczorajszego kursu zamknięcia: 8,1%).

W kalendarium na dziś uwagę zwraca odczyt dynamiki produkcji przemysłowej w strefie euro oraz publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia EBC. /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.