Profesjonalny głośnik bezprzewodowy – 11 kluczowych parametrów

Zdecydowana większość z nas miała styczność, chcąc lub nie chcąc z głośnikami bezprzewodowymi. Zyskały one ogromną popularność dzięki niesamowitej mobilności, prostocie użytkowania oraz atrakcyjnej cenie. Obecnie możemy wybierać spośród niezliczonej ilości modeli, zaczynając od kieszonkowych głośniczków a kończąc na potężnych konstrukcjach wielkości zmywarki. Rozmiar to nie jedyna cecha jaką różnią się głośniki bezprzewodowe. Przywiązujemy bowiem dużą wagę do funkcji takich jak wodoodporność, możliwość łączenia urządzeń, powerbank, efekty świetlne, tryb stereo i wiele innych. Czym zatem różnią się głośniki bezprzewodowe profesjonalne od tych konsumenckich?

Najważniejsze różnice oraz funkcje jakich należy szukać w profesjonalnych głośnikach bezprzewodowych omówimy na przykładzie modelu doskonale wszystkim znanej marki Bose Professional S1 Pro+.

Wejścia i wyjścia audio – profesjonalne głośniki poza standardową łącznością Bluetooth oraz wejściem tzw. „mały jack” posiadają wejścia umożliwiające podłączenie instrumentów i mikrofonów, a także wyjścia, dzięki którym wyślemy sygnał do zewnętrznych urządzeń lub głośników np. subwooferów.

Mikser audio – to on umożliwia sterowanie sygnałami, które trafiają do i z urządzenia oraz proporcjami między nimi

Procesor DSP – odpowiada za obróbkę dźwięku, czyli korekcję, dynamikę, efekty takie jak pogłosy

Walory brzmieniowe – o ile w konsumenckim audio głównie chodzi o to, aby było głośno, o tyle w segmencie pro zwracamy uwagę na wyrównaną charakterystykę tonalną brzmienia, niskie zniekształcenia oraz wysoką skuteczność. W przypadku tego modelu specjalnie zaprojektowany głośnik gwarantuje najwyższą jakość brzmienia.

Łączność Bluetooth – tutaj jest ona używana nie tylko do przesyłania muzyki z telefonu do urządzenia. Za pomocą Bluetooth połączysz ze sobą urządzenia w system stereo a także masz dostęp do zarządzania parametrami głośnika oraz jego mikserem i procesorem

Zasilanie – podstawą jest wydajny akumulator, ale warto zwrócić uwagę na to aby był on również wymienny, abyśmy mogli nieprzerwanie korzystać z urządzenia czyli ładować jeden akumulator w czasie gdy używamy drugiego.

Streaming – S1 Pro+ od Bose Professional oprócz wyżej wymienionych funkcji umożliwia również streaming, wystarczy podpiąć go do komputera za pomocą USB-C i zacząć transmisję na dowolnej platformie

Odbiornik systemu bezprzewodowego – Bose S1 Pro+ wyposażony jest w odbiornik systemu bezprzewodowego, co oznacza, że za pomocą dedykowanych nadajników możemy przesłać dźwięk z dowolnego mikrofonu lub instrumentu wprost do głośnika bez użycia kabli. Ponadto, ma on wbudowane specjalne kieszenie, w których możemy bezpiecznie przechowywać nadajniki jednocześnie je ładując.

Sterowanie – zarządzać ustawieniami głośnika możemy oczywiście z panelu umieszczonego na obudowie, gdzie do dyspozycji mamy encodery i czytelne wyświetlacze, które dostosowują się do pozycji w jakiej go aktualnie używamy, w pionie lub poziomie. Możemy użyć do tego również dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne co jest niezwykle wygodne i proste.

Powerbank – z pozoru błaha sprawa, ale nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Możliwość ładowania swoich urządzeń poprzez gniazdo USB-C.

Rozmiar – kompaktowa obudowa z połączeniu z dużą skutecznością dźwięku to niezwykle ważna cecha w przypadku urządzeń pro audio, tutaj rozmiar nie robi na nikim wrażenia

Jeżeli planujecie zakup profesjonalnego głośnika bezprzewodowego koniecznie sprawdźcie, że posiada wszystkie wyżej wymienione cechy. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że kupujecie model oferujący najwyższą jakość, który posłuży Wam przez wiele lat. Wynika to faktu, że urządzenia dedykowane do profesjonalnych zastosowań muszą być niezawodne. Co więcej sukces poprzednika omawianego modelu Bose Professional S1Pro świadczy o tym dobitnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.