Raport rynek akcji

foto: flickr, GPW

Sytuacja rynkowa

Ostatnia sesja tygodnia przyniosła niewielkie zmiany na krajowym rynku, przy przewadze wzrostów na rynkach europejskich ogółem, co można wiązać z mocną czwartkową sesją w Stanach Zjednoczonych, przy czym w piątek indeksu na Wall Street zanotowały niewielkie zmiany. Ogólnym wsparciem dla sentymentu rynkowego w ostatnim czasie są kolejne mocne raporty wynikowe spółek amerykańskich, wskazujące póki co na udany (lepszy od oczekiwań) sezon wynikowy, czy spadek ryzyka politycznego na Półwyspie Koreańskim. W piątek opublikowany został także lepszy od rynkowego konsensusu wstępny odczyt dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych za I kw. 2018 r. (+2,3% w ujęciu zannualizowanym kdk, przy konsensusie +2,0%). Nieco słabsze od oczekiwań były za to wstępne odczyty dynamiki PKB w Europie (Francja, Hiszpania, Wielka Brytania).

Po zamknięciu piątkowej sesji CCC opublikowało wstępne wyniki finansowe za I kw. br. , zgodnie z którymi strata operacyjna i netto są o ponad 100 mln zł wyższe niż przed rokiem, przy niższych o niecałe 4% przychodach ze sprzedaży. Także po sesji Getback poinformował o umowie pożyczki z głównym akcjonariuszem, DNLD Holding S.a.r.l., na maksymalnie 25 mln euro (zgodnie z komunikatem spółki z zeszłego czwartku, wartość niewykupionych w terminie przez spółkę obligacji, na dzień 25 kwietnia br., wynosiła 88,26 mln zł, dodatkowo łączna wartość niewypłaconych w terminie odsetek na 25 kwietnia br. wynosiła 3,32 mln zł). Szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek.

W kalendarium na dziś uwagę zwracają dane gospodarki niemieckiej (sprzedaż detaliczna, inflacja) oraz amerykańskiej (dynamika dochodów i wydatków). Z uwagi na tzw. długi weekend można oczekiwać obniżonej aktywności na krajowym rynku. /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.