Raporty rynku akcji GPW 31.03.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

PGE Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
AMICA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ARTIFEX Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ATENDE Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ATLANTAPL Publikacja raportu za I półrocze roku obrotowego 2019/2020.
CIECH Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
EMCINSMED Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
GETIN Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
GOBARTO Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
IMPEL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
IPOPEMA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
LENA Publikacja raportu za 2019 rok.
MAGNATA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
MEDIACAP NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii E w drodze subskrypcji prywatnej, przyjęcia warunków programu motywacyjnego dla członka zarządu spółki oraz zmiany statutu.
NORTCOAST NWZA ws. zmian w składzie zarządu oraz wypłaty zaliczki na poczet dywidendy za 2019 rok.
OAT Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
OPONEO.PL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
PBKM Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
PHARMENA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
POINTPACK Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
PROJPRZEM Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
QUERCUS Publikacja raportu za 2019 rok.
RADPOL Publikacja raportu za 2019 rok.
SOLAR Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ULTGAMES Publikacja raportu za 2019 rok.
VRG Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BOGDANKA Bogdanka może ograniczyć tegoroczne nakłady inwestycyjne w przypadku rozwoju epidemii koronawirusa – poinformował prezes Artur Wasil podczas czatu inwestorskiego SII.
BUDIMEX Zarząd Budimeksu S.A. zawiadamia, że oferta spółki została oceniona najwyżej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową stacji Warszawa Zachodnia w ramach projektu POIiŚ 5.1-13 pn. „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia” oraz projektu POIiŚ 6.1-22 pn. „Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa wraz z zakupem taboru oraz infrastrukturą towarzyszącą”. Powyższe nie oznacza wyboru oferty Budimeksu S.A. jako najkorzystniejszej, gdyż postępowanie dotyczące oceny ofert nie zostało ostatecznie zakończone – podała spółka w komunikacie.
CIECH Grupa kapitałowa Ciech z powodu zauważalnego spadku zamówień jest zmuszona ograniczać produkcję pianek i szklistego krzemianu. Spółka w komunikacie poświęconym wpływowi pandemii koronawirusa na działalność oceniła, że w innych segmentach nie stwierdzono do tej pory istotnych zakłóceń.
DĘBICA Firma Oponiarska Dębica zdecydowała o przedłużeniu okresu wstrzymania produkcji opon w zakładzie produkcyjnym w Dębicy do 17 kwietnia 2020 r., z możliwością kolejnego przedłużenia tego przestoju – poinformowała spółka w komunikacie. Przestój trwa od 21 marca.
FERRO Grupa Ferro odnotowała w 2019 roku 40 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, co oznacza wzrost o 6 % w porównaniu z poprzednim rokiem – podała spółka w raporcie. W samym czwartym kwartale zysk netto, po korekcie o zdarzenie jednorazowe, wyniósł 6,2 mln zł (wzrost o 16 % r/r).
GRUPA AZOTY Grupa Azoty Polyolefins podpisała listy mandatowe (commitment letters) z polskimi i międzynarodowymi instytucjami finansowymi potwierdzające złożenie ofert finansowania dłużnego dla projektu „Polimery Police” – podała spółka w komunikacie prasowym.
MERCATOR Mercator Medical miał w czwartym kwartale 2019 r. 7,6 mln zł EBITDA oraz 138,6 mln zł przychodów, co jest zgodne z szacunkami ze stycznia – wynika z raportu rocznego spółki. Celem zarządu pozostaje osiągnięcie rentowności EBITDA na poziomie 10 % przy rosnącej skali działalności.
PGE Zielony obszar w nowej strategii PGE na pewno przyspieszy – powiedział w rozmowie z PAP prezes Wojciech Dąbrowski. Jak dodał, zmiany gospodarcze wywołane pandemią koronawirusa skłaniają do jeszcze szybszych prac nad nową strategią.
PGNiG 1.     Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie wydał wyrok końcowy w postępowaniu arbitrażowym z powództwa PGNiG przeciwko PAO Gazprom i OOO Gazprom Export dotyczącym obniżenia ceny kontraktowej za gaz dostarczany przez Gazprom na podstawie tzw. „Kontraktu Jamalskiego” – podał PGNiG w komunikacie. Spółka wstępnie szacuje, że różnica do zwrotu przez Gazprom na rzecz PGNiG wynosi około 1,5 miliarda USD za okres od 1 listopada 2014 r. do 29 lutego 2020 r.

2.     Wydany przez Sąd Arbitrażowy w Sztokholmie wyrok przyznający PGNIG 1,5 mld USD odszkodowania ze strony Gazpromu nie będzie miał wpływu na ceny gazu dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych – poinformował prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Polska spółka będzie domagać się jak najszybszej wypłaty odszkodowania.

PKN ORLEN Komisja Europejska zgłosi formalne zastrzeżenia w sprawie przejęcia Grupy Lotos przez Orlen – dowiedziała się PAP ze źródła w tej instytucji. Bruksela ma wydać decyzję jeszcze w tym tygodniu.
RAINBOW TOURS Rainbow Tours szacuje, że w 2019 r. wypracował 68,9 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA, 37,8 mln zł zysku netto oraz 1,76 mld zł przychodów ze sprzedaży – podała spółka w komunikacie.
ŚNIEŻKA 1.     Prezes Śnieżki Piotr Mikrut ma nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji, w której zarząd spółki, zmuszony sytuacją ekonomiczną, odstąpiłby od wypłaty dywidendy. Inwestycje grupy mają w 2020 roku wynieść poniżej planowanego wcześniej poziomu 95,5 mln zł.

2.     Grupa Śnieżka nie odczuwa na razie istotnego negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na działalność, a w przypadku konieczności czasowego zatrzymania produkcji, nie planuje zwolnień. Śnieżka ma nadzieję, że spowolnienie gospodarcze nie dotknie branży w 2020 i 2021 roku tak istotnie, by zmusić do redukcji zatrudnienia w fabrykach grupy – poinformował prezes spółki Piotr Mikrut.

TAURON Zarząd Tauronu postanowił nie rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidendy z kapitału zapasowego i wnioskować o pokrycie z jego środków straty netto za 2019 rok – podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

PKN ORLEN 1.     PKN Orlen inwestuje w paliwa alternatywne. Dziś płocki koncern szczególnie mocno zainteresowany jest rozbudowaniem swojego potencjału na rynkach wodoru i elektromobilności. W obu obszarach poczynił już pierwsze istotne inwestycje, a kolejne ma w planach. (s. A24) /RZ/

2.     Spółka, która ma bardzo niski stopień zadłużenia, dobre parametry finansowe, tym bardziej powinna w takim czasie inwestować. I powinna realizować plany akwizycyjne. Myślę choćby o fuzji z Lotosem. Liczę, że w czerwcu otrzymamy decyzję Komisji Europejskiej. W kwietniu powinna być decyzja KE w sprawie Energi – powiedział DGP prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek. (s. A10) /DGP/

ŚNIEŻKA Śnieżka przygotowana na czarny scenariusz. Producent farb i lakierów na razie nie odczuł mocno skutków pandemii, ale zarząd ma przygotowany plan na wypadek pogorszenia otoczenia. (s. 8) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

BIOTON Biały korpus na wyraźnie rosnącym wolumenie początkiem kolejnego impulsu popytowego?
CORMAY Wysoki biały korpus na rosnącym wolumenie rozkręca odbicie.
GLCOSMED Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie początkiem kolejnego impulsu popytowego.
K2INTERNET Czarna świeca z wyraźnym dolnym cieniem na wyraźnym wzroście wolumenu w rejonie dołków przeceny może zapowiadać odreagowanie.
PCCEXOL Notowania akcji wyraźnie powracają powyżej przełamanej strefy średnioterminowego wsparcia w przedziale 1,43-1,50 zł.
PGSSOFT Kurs akcji przetestował ostatni dołek na 7,60 zł, świecą z długim dolnym cieniem na wysokim wolumenie.
ZEPAK Czarny korpus na skokowo rosnącym wolumenie kończy lokalne odbicie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.