Środowa sesja jest mocno zbliżona do poprzedzających dwóch dni. Na wykresie 60-min kurs FW20 pozostaje w fazie wąskiej konsolidacji cenowej o podstawie 2247 pkt i górnym ograniczeniu 2287-2290 pkt. W przypadku górnego wybicia ten ruch mógłby być również interpretowany jako wybicie z kształtowanej od 22 marca formacji odwróconej RGR. W odniesieniu do tej hipotezy wątpliwości nasuwają jednak szybsze wskaźniki AT. Na MACD i RSI pojawiły się negatywne dywergencje względem ostatnich szczytów. Dodatkowo RSI wyłamał się dołem z lokalnego kanału wzrostowego podkreślając ryzyko obsunięcia kursu. Na diagramie dziennym ostatnie świece szpulki oraz wisielec oddają stan równowagi rynkowej z możliwym odwrotem kursu.
Wczoraj zakończyło się posiedzenie RPP. Zgodnie z oczekiwaniem podstawowy poziom stóp procentowych pozostał bez zmian. W opinii przewodniczącego RPP jest teraz utrzymany zrównoważony wzrost gospodarczy, który sprzyja utrzymywaniu dotychczasowego poziomu stóp procentowych w okresie najbliższych dwóch lat. Takie stanowisko może znaleźć przełożenie w modelach wycen dla sektora bankowego wydłużając okres ciaśniejszych spreadów depozytowo kredytowych. Mocny wzrost cen paliw (wyższy od ropy) powinien pobudzić większe zainteresowanie rafineriami. Słabo zachowują się akcje LPP (ponad 5% udział w WIG20), niewykluczone że jest to związane z blisko 18% udziałem Rosji w przychodach spółki, co przy ostatnim spadku rubla (osłabienie RUBPLN o ponad 8% od ostatniego piątku) odbije się na wynikach spółki.
Na giełdach zagranicznych niepokój wznieca, po zainicjowaniu wojny celnej USA – Chiny, nowy możliwy konflikt już o podłożu zbrojnym, pomiędzy USA i Rosją. Tarcia dyplomatyczne wchodzą w fazę coraz śmielszych pogróżek. /Marcin Brendota/
BM Alior Bank
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis