Raport rynku akcji GPW 12.11.2019

BANKI Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-wrzesień 2019 roku wyniósł 11,86 mld zł, co oznacza wzrost o 2,86 proc. rdr – poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w raporcie.

BENEFIT Zysk netto Benefit Systems spadł rok do roku o 3,5 proc. do 26,8 mln zł – podała spółka w raporcie kwartalnym. Średnia prognoz analityków ankietowanych przez PAP Biznes wynosiła 21,2 mln zł.

AGORA 1) Grupa Agora wypracowała w trzecim kwartale 27,8 mln zł zysku EBITDA bez wpływu MSSF 16 wobec 17 mln zł przed rokiem. Wynik okazał się o 25,2 proc. wyższy od oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP Biznes.
2) Agora będzie bardziej selektywnie podchodzić do inwestycji w nowe dla grupy obszary biznesowe – poinformował prezes Bartosz Hojka.

AMREST 1) Grupa AmRest podtrzymuje po trzech kwartałach cele na 2019 rok – podała spółka w komunikacie.
2) W ramach listopadowej rewizji Alior Bank i Jastrzębska Spółka Węglowa opuszczą indeks MSCI Poland, a wejdzie do niego AmRest – poinformowano na stronie internetowej MSCI. Zmiany wejdą w życie po sesji 26 listopada.
3) Grupa AmRest obniża cel otwarć lokali w 2019 roku do 260-270 brutto z ok. 300 zakładanych wcześniej – podała spółka w prezentacji. Tegoroczny CAPEX bez M&A ma wynieść ok. 220 mln euro, a nie ok. 250 mln euro, jak przewidywano.

ASSECOSEE Asseco South Eastern Europe planuje wypłatę dywidendy za 2019 rok na poziomie nie niższym niż 0,52 zł wypłacone za 2018 rok – poinformował na spotkaniu z analitykami i dziennikarzami prezes spółki Piotr Jeleński. Dodał, że jej poziom uzależniony będzie od akwizycji, które w 2020 roku nie powinny być wyższe niż w 2019 roku.

COMARCH Comarch i ZUS podpisały ugodę w ramach postępowania pojednawczego, dotyczącego umowy na system KSI – podał Comarch w komunikacie.
DINO 1) Dino Polska zakłada dwucyfrowy wzrost sprzedaży LFL w 2020 roku – poinformowali przedstawiciele spółki podczas telekonferencji dla inwestorów.
2) Dino Polska chce, by w tym roku marża EBITDA nie była niższa niż w 2018 roku – poinformowali przedstawiciele spółki podczas telekonferencji dla inwestorów.
3) Celem strategicznym Dino Polska jest poprawa marży EBITDA w 2019 i 2020 roku, ale to będzie wyzwanie – poinformował prezes Szymon Piduch.
4) Grupa Dino zamierza otworzyć w przyszłym roku co najmniej tyle sklepów, co w 2019 roku – poinformowali przedstawiciele grupy podczas telekonferencji.

INTERCARS Skonsolidowane przychody Inter Cars w październiku 2019 roku wyniosły 872,4 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 8,2 proc. – podała spółka w komunikacie. Narastająco od początku roku grupa wypracowała 7,27 mld zł przychodów, czyli o 11,3 proc. więcej niż rok wcześniej.

KERNEL Akcjonariusze Kernela zdecydują 10 grudnia o wypłacie 0,25 USD dywidendy na akcję z zysku osiągniętego w roku obrotowym zakończonym 30 czerwca 2019 roku – poinformowała spółka w projektach uchwał na WZ.

MBANK Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła mBankowi utrzymywanie na poziomie jednostkowym funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z zabezpieczonych hipoteką walutowych kredytów i pożyczek dla gospodarstw domowych na poziomie 3,62 p.p. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego – podał bank w komunikacie.

MEDICALG Medi-Lynx Cardiac Monitoring, amerykańska spółka zależna Medicalgorithmics, złożyła w październiku 2019 roku 7.232 wnioski o płatność od ubezpieczycieli z tytułu usług wykonanych przy użyciu technologii PocketECG na terenie USA, co oznacza wzrost mdm o 10,9 proc. – poinformowała spółka w komunikacie.

MILLENNIUM KNF zaleca Bankowi Millennium utrzymywanie dodatkowego bufora kapitałowego dla zabezpieczenia ryzyka związanego z kredytami walutowymi na poziomie 4,96 pkt. proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego – podał bank w komunikacie. Wcześniej dodatkowy wymóg wynosił 6,41 pkt. proc.

MONNARI Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Monnari Trade w październiku 2019 roku wyniosły ok. 26,2 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego o 18,55 proc. – poinformowała spółka w komunikacie.
PKOBP KNF zaleca PKO BP utrzymywanie na poziomie jednostkowym bufora kapitałowego związanego z walutowymi kredytami hipotecznymi w wysokości 0,40 pkt. proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego – podał bank w komunikacie. Wcześniej dodatkowy wymóg wynosił 0,47 pkt. proc.

POLIMEXMS Aktualny portfel zamówień grupy Polimex-Mostostal pomniejszony o sprzedaż przypadającą na konsorcjantów wynosi ok. 2,19 mld zł – podała spółka w raporcie. Po trzech kwartałach 2019 roku grupa miała 574 tys. zł zysku netto, wobec 9,79 mln zł straty netto rok wcześniej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.