Raport rynku akcji GPW 28.07.2020

foto: gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

CDPROJEKT ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok 2019.
PKN ORLEN Wypłata dywidendy 1 zł na akcję.
ADIUVO Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
EFEKT Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
ELEKTROTI NWZA ws. powołania przewodniczącego RN.
GPW Dzień ustalenia prawa do dywidendy 2,40 zł na akcję.
JHMDEV Wycofanie akcji z obrotu na GPW.
MOSTALPLC ZWZA ws. m.in. podziału zysku z 2019 r.
ODLEWINIE ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019.
PEKABEX Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,16 zł na akcję.
RAFAKO Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
SONEL Wypłata dywidendy 0,40 zł na akcję.
ZAMET ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za rok obrotowy 2019.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BAH Spółka zależna British Automotive Holding wypowiedziała umowę dilerską i serwisową Aston Martin Lagonda Limited – podała spółka w komunikacie.
GETIN HOL Getin Holding podpisał z Idea Bankiem oraz z LC Corp B.V. list intencyjny w sprawie sprzedaży przez Idea Bank na rzecz Getin Holding pakietu 25 %. akcji spółki Idea Getin Leasing – poinformowały spółki w komunikatach. Transakcja zwiększy wynik finansowy brutto Idea Banku o około 100-135 mln zł.
KRUK Zarząd Kruka będzie rekomendował akcjonariuszom przeznaczenie części zysku netto spółki za 2019 rok na skup akcji własnych, po cenie 350 zł za jedną akcję w celu ich umorzenia lub na wypłatę dywidendy w wysokości 5 zł na jedną akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
MERCATOR Mercator Medical spodziewa się wzrostu marż w segmencie produkcji w drugiej połowie 2020 roku – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
PGG We wtorek resort aktywów państwowych i zarząd Polskiej Grupy Górniczej przedstawią stronie społecznej program naprawczy dla spółki, zakładający – co wiadomo nieoficjalnie – m.in. zamknięcie kopalń Ruda i Wujek. „Będziemy walczyć o każde miejsce pracy” – zapowiadają związkowcy.
PKN ORLEN 1.     PKN Orlen w wynikach II kwartału odwróci odpisy aktualizujące wartość zapasów w kwocie ok. 2.103 mln zł netto, odnotuje zysk z tytułu okazyjnego nabycia akcji Energa w wysokości ok. 3.690 mln zł i utworzy odpisy aktualizujące wartość aktywów trwałych w Orlen Upstream na ok. 133 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.

2.     Grupa Orlen w 2019 r. sprzedała 1,56 mln ton asfaltów, co jest najlepszym wynikiem w historii aktywności na rynku. To wzrost o 7 % wobec poprzedniego rekordu sprzedażowego. Istotny wkład w osiągnięciu rekordowej sprzedaży miała m.in. spółka Orlen Lietuva – podał w poniedziałek PKN Orlen.

PROCHEM Zarząd Prochemu ocenia, że cena w wezwaniu do sprzedaży około 33 % akcji spółki znajduje się poniżej oszacowanego przez zarząd przedziału wartości godziwej – poinformowała spółka w komunikacie.
VENTURE INC. Walne zgromadzenie spółki Venture Inc zdecydowało o upoważnieniu zarządu do skupu maksymalnie 750 tys. akcji własnych, które stanowią do 2,6 % jej kapitału zakładowego – poinformowała spółka w komunikacie. Spółka chce przeznaczyć na skup akcji do 1,5 mln zł.

 

Przegląd prasy

 

BIOMED Nadzieje na lek niosą notowania. Polskie spółki biotechnologiczne to beneficjenci pandemii. Wśród nich jest Biomed, którego wycena właśnie przekroczyła miliard złotych. (s.A16) /RZ/
LOTOS Wyniki Lotosu były słabe, ale jest szansa na wzrost. Firmie pomagają poprawiające się relacje cenowe między ropą Brent a Ural, którą głównie przerabia. (s.8) /PARKIET/
PESA Nowa kroplówka wzmocni Pesę. Strumień pieniędzy wartko płynie do producenta taboru. 750 mln zł z funduszy związanych z PFR pomoże mu realizować i zdobywać kontrakty. (s.5)
PGG 1.     Szykuje się bój o kopalnie PGG. Polska Grupa Górnicza (PGG) w ramach restrukturyzacji ma zmniejszyć wydobycie węgla, likwidując nierentowne kopalnie, i zredukować koszty, obniżając płace. (s.A18) /RZ/

2.     Najpierw rewolucja w górnictwie, a później w energetyce. Popyt na węgiel maleje i będzie maleć. Rząd chce dostosować do tego wydobycie. Bo dziś kopalnie Polskiej Grupy Górniczej fedrują na zwały. (s.A10, A11) /GDP/

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

BIOMEDLUB Wysoki biały korpus wprowadza kurs na nowe historyczne maksima.
CORMAY Wysoki biały korpus wprowadza kurs na nowe maksima odbicia.
GLCOSMED Wysoki biały korpus wprowadza kurs na nowe historyczne maksima.
MEDICALG Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie pokonuje podwójny opór w rejonie 30,65-31,20 zł.
MOSTALZAB Wysoki biały korpus na relatywnie wysokim wolumenie pokonał opór na 0,93 zł, co otwiera drogę w kierunku 1 zł.
NTTSYSTEM Biały korpus poprzedzony luką popytową, na skokowo rosnącym wolumenie rozpoczyna kolejny impuls popytowy.
PCCEXOL Wysoki biały korpus wprowadza kurs w cenach zamknięcia na nowe historyczne maksimum.
PROTEKTOR Notowania akcji przetestowały na wysokim wolumenie istotny opór na 6,30 zł.
TRAKCJA Kurs akcji przetestował lokalne wsparcie na 2,25 zł na rosnącym wolumenie.
VISTAL Kurs akcji przetestował dolny zakres na 1,30 zł lokalnej konsolidacji świecą przypominającą wymową czarnego młota.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.