Raport rynku akcji GPW 17.08.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ATM GRUPA Wypłata 0,08 zł dywidendy na akcję
BOS Nadzwyczajne walne zgromadzenie, cd. NWZA z 5.08.2020
COGNOR Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
INPRO Wypłata dywidendy 0,15 zł na akcję.
KCI Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 0,59 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Gremi International S.a r.l.
LABOPRINT Wypłata dywidendy 0,15 zł na akcję.
MASTERPHARM Rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcję spółki Master Pharm SA w ogłoszonym wezwaniu po cenie 4,20 PLN na akcję.
RADPOL ZWZA
VOTUM ZWZA
WIRTUALNA POLSKA Wprowadzenie do obrotu giełdowego akcji zwykłych na okaziciela serii D i F

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AIRWAY MEDIX Biovo Technologies Ltd., spółka zależna Airway Medix, otrzymała od Federal Drug Administration zatwierdzenie do sprzedaży na rynku amerykańskim urządzenia pod nazwą Cuffix, umożliwiającego bezobsługowe monitorowanie i optymalizację ciśnienia w mankiecie utrzymującym rurkę intubacyjną – poinformował Airway Medix w komunikacie. Informacja otrzymana z FDA oznacza możliwość natychmiastowego rozpoczęcia komercjalizacji urządzenia w USA, a także potwierdzenia wyników testów użytkowych produktu, które do tej pory miały miejsce w ramach prac rozwojowych poza USA, w kluczowych amerykańskich ośrodkach szpitalnych. Testy te Biovo Technologies przeprowadzi wspólnie z kilkoma partnerami zainteresowanymi umową dystrybucyjną lub docelowo nabyciem praw globalnych do produkcji i sprzedaży urządzenia, a także praw do własności intelektualnej. Czas trwania powyższych Airway Medix szacuje na około 4-6 tygodni od ich rozpoczęcia.
GPW SA Zarząd GPW będzie rekomendował 2,50 zł dywidendy na akcję za ’20, niezależnie od wielkości zysku jaki zostanie w tym roku osiągnięty – zapowiedział prezes GPW w trakcie piątkowej telekonferencji Marek Dietl. Przed rokiem GPW wypłaciła 2,40 zł dywidendy na akcję. Dodał, że ostateczna decyzja o podziale zysku należy do akcjonariuszy. „Nasza polityka zakłada stabilnie rosnącą dywidendę wraz z pojawianiem się nowych źródeł przychodów. Jej zaletą ma być właśnie to, że jest stabilna i rosnąca, co oznacza, że jest przewidywalna przy naszym bardzo nieprzewidywalnym biznesie. Dzisiaj jest akurat dobrze w naszym biznesie, ale jutro może być trochę gorzej” – powiedział prezes GPW. „Nie chcielibyśmy obarczać akcjonariuszy ryzykiem związanym ze zmiennością naszego biznesu, tylko co roku zwiększać dywidendę na akcję w sposób stabilny. Więc nawet jeśli zysk byłby bardzo wysoki w tym roku, to jako zarząd będziemy rekomendować dywidendę według ścieżki, jaka była zakładana. Dzięki tworzeniu poduszki finansowej w czasach gorszej koniunktury nie będziemy musieli z tej ścieżki schodzić” – dodał Marek Dietl.
KĘTY Nationale Nederlanden OFE, akcjonariusz Grupy Kęty posiadający ok. 19 proc. głosów w spółce, chce by Kęty przeznaczyły na wypłatę dywidendy za 2019 rok łącznie ponad 336,7 mln zł, czyli ok. 35,3 zł na akcję – podała spółka w komunikacie.
PHOTON ENERGY Photon Energy planuje wejść z usługami na polski rynek fotowoltaiczny – podał Photon w komunikacie. „Ostatnie lata dynamicznego rozwoju polskiego rynku fotowoltaiki pokazują, że istnieje wiele możliwości biznesowych zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych graczy” – napisano w komunikacie. Photon Energy określił Polskę jako najbardziej perspektywiczny rynek energii słonecznej w Europie. Spółka podała, że dyrektorem odpowiedzialnym za rozwój na polskim rynku będzie Maciej Górski. Photon Energy będzie zarządzać swoją działalnością na polskim rynku poprzez spółkę zależną Photon Energy Polska. Spółka jest obecnie w trakcie uruchamiania działalności w Łodzi. Photon Energy to notowany na NewConnect od 2013 r. dostawca rozwiązań fotowoltaicznych. Ma swoją główną siedzibę w Amsterdamie oraz posiada oddziały w Europie i Australii. W lipcu spółka informowała, że złożyła prospekt w związku z zamiarem przejścia na rynek główny GPW.

 

 

Przegląd prasy

 

BLOOBER TEAM Bloober Team chwali się zyskiem. Producent gier pokazał rekordowe wyniki, wpływ na nie miało jednak kila zdarzeń jednorazowych. (Puls Biznesu)
BUDOWNICTWO Rok 2020: otworzą 120 km dróg, ogłoszą przetargi na 570 km. W dobie zmniejszenia inwestycji samorządowych czy prywatnych my staramy się utrzymać dużą liczbę nowych zleceń. Trudniej jest uzyskać od banków gwarancje, ale przekonujemy, że inwestycje publiczne to stabilny sektor – mówi szef GDDKiA Tomasz Żuchowski. (Dziennik Gazeta Prawna)
IDEA BANK Kurator sprzeciwia się transakcji Idea Banku. BFG nie zgodził się na sprzedaż akcji Idea Money. Zdecydować musi też w sprawie dwóch kolejnych transakcji. (Parkiet)

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

INTERCARS Akcje powracają do przełamanej linii trendu spadkowego wysokim czarnym korpusem na skokowo rosnącym wolumenie.
OTMUCHOW Formacja czarnego młota na skokowo rosnącym wolumenie na dołkach przeceny.
PEP Kurs akcji rozkręca odbicie pokonując lokalny opór na 45,50 zł.
POLNORD Akcje przetestowały dołek ostatniej korekty na 2,88 zł, świecą-szpulką na rosnącym wolumenie.
REDAN Akcje testują lokalne wsparcie na 0,182 zł.
WASKO Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozpoczyna/rozkręca impuls popytowy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.