Raport rynku akcji GPW 15.07.2020

foto: gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

BALTONA Wycofanie akcji spółki z obrotu na GPW.
DELKO Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,45 zł na akcję.
EKOEXPORT ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
ENTER Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
EVEREST Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
KOMPAP Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,39 zł na akcję.
MOJ ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za 2019 rok.
OPONEO.PL Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,10 zł na akcję.
POLNORD Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
SNIEZKA Wypłata dywidendy 2,60 zł na akcję.
TAURONPE ZWZA ws. m.in. pokrycia straty netto za rok obrotowy 2019.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ATREM Atrem otrzymał od spółki Tauron Dystrybucja roszczenie o zapłatę kary umownej w wysokości 8,13 mln zł – podał Atrem w komunikacie.
BENEFIT SYSTEMS Powrót klientów do klubów fitness po pandemii będzie trwał kilka miesięcy – ocenia członek zarządu Benefit Systems, Bartosz Józefiak. Firma nadal prowadzi z galeriami handlowymi negocjacje w sprawie czynszów swoich klubów – jak podał Józefiak, wiele z tych rozmów jest trudnych. Grupa zdecydowała o zamknięciu czterech obiektów.
BIOMED-LUBLIN Zarząd Biomedu-Lublin zdecydował o odstąpieniu od przeprowadzenia oferty akcji serii R oraz uchyleniu uchwały dotyczącej podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji, ponieważ nie została uzyskana satysfakcjonująca dla spółki cena emisyjna – podała spółka w komunikacie. Akcjonariusze podpisali term sheet w sprawie udzielenia spółce pożyczki w wysokości 16 mln zł.
DEKPOL Dekpol Deweloper planuje rozpocząć w 2020 roku budowę sześciu inwestycji, liczy na poprawę marży brutto ze sprzedaży – poinformował we wtorek prezes Sebastian Barandziak. Spółka chce utrzymać poziom sprzedanych lokali przy jednoczesnym podniesieniu średniej wartości lokalu.
GPW GPW Ventures oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) podpisały list intencyjny w celu nawiązania współpracy w zakresie rozwoju innowacji w rolnictwie. KOWR planuje powierzyć pod zarządzanie spółce GPW do 25 mln zł w 2020 roku na inwestycje.
IDEA BANK UOKiK uznał, że Idea Bank stosował nieuczciwą praktykę rynkową i naruszał zbiorowe interesy konsumentów – podał bank w komunikacie. Urząd nałożył na bank m.in. 17,3 mln zł kary. Idea Bank rozważa skorzystanie z prawa do złożenia odwołania od decyzji.
INSTAL KRAKÓW Zarząd Instalu Kraków rekomenduje wypłatę dywidendy za 2019 rok w łącznej kwocie 3,64 mln zł, co daje dywidendę na akcję na poziomie 0,50 zł – poinformowała spółka w komunikacie.
PKN ORLEN/ LOTOS/ PGNIG 1. KE poinformowała we wtorek, że zatwierdziła przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen. Zatwierdzenie uzależniono od pełnego wywiązania się ze zobowiązań przedstawionych przez Orlen. Chodzi m.in. o sprzedaż 30 proc. udziałów rafinerii Lotos i 80 proc. stacji paliw Lotosu.

2. Orlen szacuje, że do pierwszej transakcji przejęcia akcji Lotosu od Skarbu Państwa dojdzie w ciągu roku – poinformował dziennikarzy prezes Orlenu, Daniel Obajtek.

3. PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej nad spółką PGNiG – poinformował PKN Orlen w komunikacie. Orlen podał, że rozpoczął proces ukierunkowany na przejęcie kontroli kapitałowej nad PGNiG.

4. Struktura transakcji przejęcia akcji PGNiG będzie określona w najbliższym czasie – poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

5. PKN Orlen negocjuje z partnerami wymianę aktywów po fuzji z Lotosem za aktywa w innej części Europy – poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

6. Przejęcia realizowane przez Orlen, w tym planowane przejęcie PGNiG, mogą wygenerować do 20 mld zł dodatkowego wyniku EBITDA – ocenił premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji.

7. PKN Orlen rozmawia w sprawie wymaganego przez Komisję Europejską zbycia części aktywów Grupy Lotos i liczy na wymianę aktywów w innej części Europy. Rozmowy są prowadzone z wieloma podmiotami, z regionu, ale i spoza – poinformował prezes Daniel Obajtek.

8. Priorytetem Orlenu jest jak najmniejsze obciążenie bilansu przez planowane przejęcia Lotosu i PGNIG – poinformowali we wtorek przedstawiciele Orlenu.

PLAYWAY PWay, spółka zależna PlayWay, planuje w najbliższych miesiącach uruchomić platformę umożliwiającą zgłaszanie pomysłów na gry w zamian za udział w zyskach oraz tokeny blockchain – podał PlayWay w komunikacie.
ROBYG Grupa Robyg zakontraktowała w pierwszym półroczu 2020 roku 795 lokali netto i planuje uznać w przychodach minionego półrocza 697 lokali – podał deweloper w komunikacie prasowym. W samym drugim kwartale Robyg sprzedał netto 207 lokali.

 

Przegląd prasy

 

CD PROJEKT Inne tytuły nie powinny zagrozić grze CD Projektu. Tegoroczna jesień w globalnej branży gier zapowiada się gorąco. Dwa dni przed premierą „Cyberpunka” zadebiutuje duża produkcja Ubisoftu.(s. 07)  /PARKIET/
KRUK Najgorszym miesiącem, jeśli chodzi o spłaty, był kwiecień. Maj był trochę lepszy, natomiast w czerwcu widzieliśmy odbicie. To, co martwi wszystkich, nie tylko mnie, to utrzymująca się niepewność – powiedział prezes Kruka Piotr Krupa. Pracujemy nad redukcją kosztów na III i IV kwartał, ale ta skala będzie niższa niż w II kwartale. Nie prowadzimy prac, które mają na celu zwolnienia. Naszym głównym celem jest utrzymanie wartości aktywów – dodał. (s. 02)  /PARKIET/
PKN ORLEN/ LOTOS/ PGNIG 1. Orlen, aby przejąć Lotos musi spełnić liczne warunki. Paliwowa spółka już zapowiada kolejne zakupy. Po zakupie Energi czas na dalsze akwizycje – najpierw Lotos, potem PGNiG. W ten sposób spełnia się marzenie prezesa Daniela Obajtka o budowie potężnego polskiego czempiona. (s. A1, A15) /RP/  2. Daniel Obajtek realizuje wizję superkoncernu. Orlen uzyskał warunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Lotosu i od razu zapowiedział kolejną akwizycję – gazowej spółki PGNiG. (s. A8) /DGP/
VRG Dobra zmiana zdołowała VRG. Kurs odzieżowej grupy spadł o ponad 10 proc. po nominacji byłego polityka PiS na prezesa. Szef rady nadzorczej Jerzy Mazgaj tonuje nastroje. (s. 2)  /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ATMGRUPA Świeca przypominająca wyglądem formację białego młota, ale bez wolumenu.
AUTOPARTN Formacja objęcia bessy na szczytach fali.
BOGDANKA Kurs od 3 sesji testuje linię lokalnego trendu wzrostowego, co ma miejsce na przeciętnym wolumenie.
CIGAMES Formacja wisielca w rejonie długoterminowego oporu na 1,73 zł.
KRUSZWICA Wysoki czarny korpus na skokowo rosnącym wolumenie początkiem korekty?
MIRBUD Formacja wisielca w rejonie szczytu fali wzrostowej.
NTTSYSTEM Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie pokonuje opór na 2,80 zł i obiera na cel kolejny na 3,49 zł.
SOLAR Kurs akcji przełamał lokalną linię trendu wzrostowego.
VRG Kurs akcji przełamuje strefę wsparcia 2,25-2,34 zł wysokim czarnym korpusem na skokowo rosnącym wolumenie.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.