Raport rynku akcji GPW 23.07.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

CYFRPLSAT ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019 oraz przeznaczenia części zysków wypracowanych w latach poprzednich na wypłatę dywidendy.
MILLENIUM Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
APLISENS Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,25 zł na akcję.
ATENDE Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,22 zł na akcję.
BORYSZEW ZWZA ws. m.in. pokrycia straty netto za 2019 rok.
GAMING FACTORY Debiut spółki na GPW. Wprowadzenie do obrotu 1.000.000 akcji serii A, 2.725.000 akcji serii B, 400.000 akcji serii C, 100.000 akcji serii D oraz 1.100.000 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii E.
GRODNO Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za rok obrotowy 2019/2020.
IZOSTAL Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,11 zł na akcję.
KRKA Wypłata dywidendy 4,25 euro na akcję.
LENTEX Wypłata dywidendy 0,65 zł na akcję.
MAXCOM Wypłata dywidendy 2 zł na akcję.
SIMPLE Wypłata dywidendy 0,55 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AMICA Zarząd Amiki rekomenduje przeznaczenie na wypłatę dywidendy 22,58 mln zł z zysku wypracowanego w 2019 r., co daje 3 zł dywidendy na akcję – podała spółka w komunikacie.
KGHM Sprzedaż miedzi w grupie KGHM w czerwcu 2020 roku wyniosła 67,4 tys. ton i była wyższa o 5 % niż przed rokiem. Produkcja miedzi płatnej w grupie wyniosła w czerwcu 60,1 tys. ton, co oznacza wzrost o 2 % r/r – poinformował KGHM w komunikacie, dotyczącym wstępnych wyników produkcyjnych i sprzedażowych.
KRYNICKI Walne Zgromadzenie Krynicki Recykling zdecydowało, że z zysku osiągniętego w 2019 roku na dywidendę trafi 3,47 mln zł, co daje 0,20 zł dywidendy na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
MARVIPOL Spółka zależna Marvipol Development podpisała umowę dot. zakupu trzech działek w warszawskiej dzielnicy Bemowo w celu realizacji inwestycji mieszkaniowej – podała spółka w komunikacie. Cena zakupu wynosi 23,7 mln zł netto.
PEKABEX Walne zgromadzenie Pekabeksu zdecydowało, by spółka wypłaciła akcjonariuszom z zysku za 2019 rok łącznie 3,9 mln zł dywidendy, czyli 0,16 zł na akcję – podał Pekabex w komunikacie.
PGNiG Moody’s potwierdził rating PGNiG na poziomie „Baa2”. Perspektywa pozostaje stabilna – podała agencja ratingowa w komunikacie.
PRIMETECH Famur ogłosił wezwanie na Primetech, w ramach którego chce kupić 4.178.208 akcji tej spółki, stanowiących 26,77 % kapitału, po cenie 1,45 zł za akcję – poinformował pośredniczący w wezwaniu Santander BM. Celem transakcji jest osiągnięcie przez Famur 100 % akcji Primetechu oraz wycofanie spółki z obrotu giełdowego.
PROCAD Procad rozpocznie skup do 2.976.270 akcji własnych, które stanowią nie więcej niż 33 % kapitału zakładowego spółki, po cenie 1,6 zł za akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
RAWLPLUG Zarząd Rawlplugu zmienia rekomendację w sprawie podziału zysku za 2019 r. i proponuje, by przeznaczyć go na pokrycie straty z lat ubiegłych oraz zwiększenie kapitału zapasowego – poinformowała spółka w komunikacie. Wcześniej zarząd rekomendował, by na dywidendę trafiło 10,74 mln zł, co dawało 0,33 zł na akcję.
ŚNIEŻKA Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka szacuje, że wypracowała w drugim kwartale 2020 roku 38,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co oznacza wzrost o 89,7 % w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku – poinformowała spółka w komunikacie.

 

UNIBEP Unihouse, spółka zależna Unibepu, zawarła umowę na realizację budynków modułowych z przeznaczeniem na rynek niemiecki – poinformował Unibep w komunikacie. Wynagrodzenie z tytułu wykonania przedmiotu umowy wynosi ok. 72,6 mln zł netto.
UNIMOT 1.     Unimot jest gotów rozmawiać w sprawie środków zaradczych PKN Orlen związanych z przejęciem Grupy Lotos. Spółka nie widzi na razie zagrożeń dla swojej działalności w związku z tą fuzją, w krótkim i średnim terminie może na tym skorzystać – poinformował prezes Unimotu Adam Sikorski.

2.     Unimot rozmawia z partnerami o nowych kanałach sprzedaży oferty fotowoltaicznej Avia Solar. Z jednym podmiotem może się wkrótce porozumieć co do warunków współpracy – poinformowali przedstawiciele Unimotu.

3.     Unimot jest zainteresowany rozmowami w sprawie przejęcia stacji paliw po Tesco w Polsce – poinformował prezes Unimotu Adam Sikorski.

 

Przegląd prasy

 

ORANGE Trwa światłowodowy boom. Pomoże Orange i nie tylko. Sprzedaż udziałów w światłowodowej części Orange Polska pokaże, ile wart może być taki biznes. Giełdowe firmy, które się nim parają, wyceniane są różnie. (s. 04) /PARKIET/
PGNiG PGNiG pozyskuje w Norwegii coraz więcej ropy naftowej. Dzięki uruchomionemu wydobyciu ze złóż Skogul i Arfugl koncern uzyskuje coraz większe profity na podstawowej działalności. Rosną też obroty gazem. Słabiej jest za to w biznesie dystrybucji gazu i produkcji prądu. (s. 07) /PARKIET/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ATAL Wysoki biały korpus na wolumenie powyżej średniej ustanawia nowe maksima odbicia.
GLCOSMED Wysoki biały korpus na wysokim wolumenie pokonał/naruszył długoterminowy szczyt na 7,41 zł.
KGHM Kurs akcji pokonał długoterminową linię trendu spadkowego i dotarł do kolejnego oporu na 115,90 zł.
LUBAWA Rozkład zmian cen i wolumenów z ostatnich sesji świadczy o utrzymywaniu przez popyt kontroli nad kursem.
MFO Formacja biało-czarnego harami na szczytach odbicia.
PCCROKITA Świeca przypominająca wymową formację wisielca.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.