Raport Rynek Akcji 07.01.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ASMGROUP NWZA ws. wyrażenia zgody na zawarcie przez spółę umowy pożyczki z prezesem zarządu oraz wyrażenia zgody na zawarcie przez spółkę umowy pożyczki z członkiem RN.
INVISTA NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji prywatnej, zmiany statutu oraz upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego.
MEDICALG NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję nowych akcji zwykłych na okaziciela serii G, pozbawienia prawa poboru oraz zmiany statutu.
RESBUD NWZA ws. zmiany w statucie spółki, zwiększenia kapitału akcyjnego, odwołania i powołania członków RN.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

CCC Słowacja jest drugim po Czechach zagranicznym rynkiem, na którym grupa CCC uruchomiła w ostatnich dniach 2019 roku platformę online. Grupa planuje start e-commerce w 2020 roku również w kolejnych krajach – poinformowało CCC w komunikacie prasowym.
CYFROWY POLSAT 1)    Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Cyfrowy Polsat dwie kary o łącznej wartości 34,9 mln zł za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów – podał UOKiK na stronie internetowej.

2)    Polkomtel, operator sieci Plus z grupy Cyfrowy Polsat, rozpoczyna budowę komercyjnej sieci 5G na częstotliwości 2600 MHz. Sieć ma ruszyć w pierwszym kwartale 2020 r. i być dostępna w co najmniej siedmiu dużych miastach – podał Polkomtel w komunikacie prasowym.

GO TFI GO TFI złożyło do UKNF wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy w zakresie nałożonych na Towarzystwo kar pieniężnych – podało GO TFI w komunikacie.
KONSORCJUM STALI Akcjonariusze Konsorcjum Stali wraz ze spółką ogłosili wspólnie przymusowy wykup 9,44 proc. akcji spółki po 26 zł za akcję – wynika z ogłoszenia opublikowanego w piątkowym „Parkiecie”.
PGE 1)    Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę na sprzedaż energii PGE Obrót, będzie obowiązywać do 31 marca – podał URE w komunikacie prasowym. Łączne rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych (grupa G11) będą wyższe średnio o 10,5 – 11 proc.

2)    PGE, w związku z zatwierdzeniem przez URE taryfy PGE Obrót na sprzedaż energii, utworzy w wynikach IV kwartału 2019 r. rezerwę w segmencie Obrót, oszacowaną dla całego 2020 roku, w wysokości ok. 220-260 mln zł – podała PGE w komunikacie.

3)    Zarząd PGE GiEK zaakceptował wybór oferty konsorcjum General Electric Global Services, Polimex Mostostal i General Electric International na budowę dwóch bloków gazowo-parowych w Zespole Elektrowni Dolna Odra – podała PGE w komunikacie. Wartość oferty na budowę bloków wynosi ok. 3,7 mld zł netto, a wartość 12-letniej umowy serwisowej ok. 1,03 mld zł netto.

PKN ORLEN Modelowa marża downstream PKN Orlen w grudniu 2019 r. wzrosła do 7,5 USD na baryłce z 6,8 USD na baryłce miesiąc wcześniej – poinformował PKN Orlen na stronie internetowej.
PLANTWEAR Plantwear, producent drewnianych zegarków, okularów, biżuterii i akcesoriów, zadebiutuje na NewConnect w środę, 8 stycznia – podała giełda w komunikacie.

 

VRG Przychody grupy VRG wyniosły w grudniu około 156,3 mln zł i były wyższe rdr o ok. 5,6 proc. – poinformowała spółka w komunikacie. Narastająco od początku roku przychody grupy wyniosły około 1.066,8 mln zł, co oznacza wzrost rdr o około 32,4 proc.

 

Przegląd prasy

 

ERBUD Jednym z najtrudniejszych zadań w prowadzeniu biznesu jest sukcesja – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes i współzałożyciel Erbudu. Spóła chce dalej rosnąć w budownictwie kubaturowym i w serwisie dla przemysłu za granicą. (s. A24) /RZ/
PKO BP Potomek PKO BP rozpycha się w grupie EVO. Fintech rozliczający transakcje płatnicze rozwija nową gałąź biznesową w Europie. Chce też wzmocnić pozycję w internecie. (s. 5) /PB/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.