Raport rynku akcji GPW 01.10.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ARTIFEX NWZA ws. powołania członka RN.
FERRO Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,40 zł na akcję.
IIAAV ZWZA
MAKARONPL Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,25 zł na akcję.
PLASTBOX Wypłata dywidendy 0,09 zł na akcję.
UNIBEP Wypłata II raty dywidendy w wysokości 0,11 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

CELON PHARMA Spółka otrzymała pozytywną decyzję regulatora w sprawie zgody na rozpoczęcie II fazy badania klinicznego nad lekiem opartym o inhibitor PDE10A rozwijany w leczeniu zaburzeń psychotycznych i neuromotorycznych.
DEKPOL Grupa powinna odnotować w II połowie 2020 roku podobne przychody jak w I półroczu. Zarząd pozytywnie ocenia perspektywy działalności na najbliższe lata, najbardziej dynamicznego wzrostu spodziewa się w obszarze produkcji łyżek koparkowych.
GETIN HOLDING Zysk netto grupy przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 roku wyniósł 6,1 mln zł. W analogicznym okresie poprzedniego roku bank miał 35,4 mln zł zysku.
ING BANK ŚLĄSKI Fitch utrzymał długoterminowy rating ING na poziomie „A+” oraz tzw. viability rating na poziomie „bbb +”.
ML SYSTEM AkcjonariuszE nie podjęli uchwały o emisji akcji serii F. We wtorek zarząd informował, że będzie rekomendował głosowanie przeciw uchwale w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji w związku z podpisaniem umowy o dofinansowanie z PARP.
PGE 1. PGE zakłada, że w 2040 r. energia z morskich farm wiatrowych stanowić będzie ok. 40% produkcji grupy, jeśli dojdzie do wydzielenia z jej struktur aktywów węglowych.

2. Prezes PGE Wojciech Dąbrowski uważa, że aktywa grup energetycznych pozostałe po wydzieleniu aktywów węglowych powinny zostać skonsolidowane w jednym podmiocie, który – w przyszłości – mógłby myśleć o ekspansji zagranicznej.

PKP CARGO PKP Cargo podpisało 30 września umowy z ArcelorMittal Poland o wartości 922 mln zł brutto oraz z ArcelorMittal Warszawa o wartości 67 mln zł brutto na przewóz kolejowy towarów.
PLAYWAY PlayWay odnotował w II kw. 2020 roku 52,5 mln zł EBITDA wobec 23,4 mln zł przed rokiem. Konsensus PAP Biznes zakładał, że EBITDA wyniesie 28,2 mln zł, a prognozy analityków znajdowały się w przedziale 26,1-32,5 mln zł.
POLENERGIA Spółka zależna Polenergii – Polenergia Farma Wiatrowa Dębice/Kostomłoty – zawarła z mBankiem umowy kredytu inwestycyjnego w łącznej kwocie do 125 mln zł na finansowanie budowy farmy wiatrowej Kostomłoty oraz kredytu VAT w okresie budowy do wysokości 25 mln zł.
POLNORD Strata netto przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej w II kw. 2020 roku wyniosła 0,55 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie 2019 roku strata była na poziomie 60 mln zł.
SANOK RC Sanok Rubber Company, który notuje w III kw. odbudowę zamówień, przewiduje, że w całym 2020 roku wyniki finansowe grupy będą gorsze niż w 2019 roku ze względu na słaby II kw.
TAURON Blok gazowo-parowy w Stalowej Woli o mocy 450 MWe i 240 MWt został przekazany do eksploatacji.
ZE PAK Strata netto w I półroczu 2020 roku wyniosła 260,8 mln zł wobec 36,7 mln zł zysku rok wcześniej, a EBITDA spadła do 60,9 mln zł wobec 163,1 mln zł rok wcześniej. Wyniki są zgodne z wcześniejszymi szacunkami.

 

Przegląd prasy

 

CD PROJEKT 1. Zatrzęsienie nowych gier na horyzoncie. Oczy graczy zwrócone są przede wszystkim na CD Projekt, ale inne studia też mają ambitne plany.„Cyberpunk 2077” CD Projektu, „Dying Light 2” Techlandu, „Outriders” People Can Fly czy horror „The Medium” Bloober Teamu – to tylko przykłady gier, które wkrótce trafią do sprzedaży.(A21) /RP/

2. Coraz goręcej wokół „Cyberpunka”. Dłuższy tydzień pracy w CD Projekcie i przedsprzedaż „Cyberpunka” absorbowały w środę graczy i inwestorów. Jedno jest pewne: zbliżająca się premiera będzie nadal podgrzewać emocje.(s.6) /PB/

PLAYWAY 1. Wycena producentów gier systematycznie rośnie. Ponad 52 mld zł wynosi łączna kapitalizacja giełdowych studiów. W środę gwiazdą na parkiecie był PlayWay, natomiast CD Projekt wyraźnie tracił i ciągnął WIG20 w dół.(s.4) /PARKIET/

2. PlayWay chce podbić świat kryptowalutą. Kuźnia gier wybiła coiny, którymi będzie płacić za pomysły na nowe produkcje. Liczy na kreatywność Chińczyków i spektakularny sukces.(s.4-5) /PB/

 

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

INSTALKRK Skokowo rosnący wolumen akcji przy jednocześnie niewielkim ruchu kursu może świadczyć o przetasowaniu akcji z rąk do rąk.
MOSTALWAR Wysoki biały korpus na rosnącym wolumenie rozpoczyna kolejny impuls popytowy?
PGNIG Kurs akcji od kilku sesji testuje opór na 5,05 zł, w ramach trwającego ruchu powrotnego.
TAURONPE Formacja wyspy odwrotu kończąca lokalne odbicie? – mankamentem podaży jest jednak niski wolumen.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.