Sytuacja rynkowa
Nastroje na krajowym rynku wspierane pozytywnym sentymentem giełd zachodnich są dobre i utrzymują się w tej postaci od kilku sesji. Na wykresie dziennym FW20 jest dokonane wybicie z formacji odwróconej RGR. Potencjał ruchu mierzony od linii szyi (ok. 2315 pkt.) wynosi 170 pkt. Przebieg kursu od połowy marca może też być interpretowany jako formowanie podwójnego dna, wówczas dopiero testowana byłaby linia wybicia z formacji. Pierwszym oporem pozostaje kwietniowy szczyt w pobliżu 2342 pkt. Wyżej, kolejna barierą jest zniesienie 38,2% z zapoczątkowanej w drugiej połowie stycznia fali spadkowej. Na wykresie 60min jest podtrzymana fala wzrostowa. Uwagę zwracają jednak nadal utrzymujące się sygnały wykupienia rynku na szybszych wskaźnikach AT.
Wśród spółek WIG20 lepsze nastroje pojawiły się dla sektora bankowego. BZWBK zbliża się do górnego ograniczenia ponad 2 miesięcznej konsolidacji, MBANK zdaje się wybić z analogicznego układu, PEKAO odbija poziomu kilkuletnich minimów cenowych. Ale też większe zainteresowanie pojawia się na spółkach odzieżowych CCC i LPP.
Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP5000 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. Na rynkach zachodnioeuropejskich dla futures na DAX i Eurostoxx 50 od początku kwietnia jest utrzymana fala wzrostowa. Na rynkach amerykańskich od początku maja jest utrzymana dynamiczna zwyżka. Perturbacje geopolityczne USA-Chiny, USA-Iran jak na razie nie pozostają na drugim planie. Dzisiejsze kalendarium wypełniają głównie wystąpienia poszczególnych członków zarządu ECB, przy czym większa cześć z nich jest przewidziana po zamknięciu sesji. /Marcin Brendota/
Biuro Marklerskie Alior Bank S.A.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis