Raport rynku akcji GPW 09.06.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

11BIT ZWZA ws. m.in. podziału zysku wykazanego w sprawozdaniu finansowym za rok 2019.
CNT ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
CPGROUP Wypłata dywidendy 2,10 zł na akcję.
DECORA Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 1,50 zł na akcję.
QUERCUS ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019 oraz udzielenia upoważnienia zarządowi do nabycia przez spółkę akcji własnych w celu ich umorzenia.
SYNEKTIK Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze roku obrotowego 2019/2020.
TALEX ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok 2019.
WADEX Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,40 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

HANDLOWY Bank Handlowy szacuje, że obniżki stóp procentowych będą miały negatywny wpływ na wynik odsetkowy grupy łącznie w przedziale 150-180 mln zł w 2020 r., w tym majowa decyzja RPP o obniżce stóp obniży ten wynik w przedziale 65-70 mln zł w 2020 r. – poinformował bank w komunikacie.
INTERCARS Skonsolidowane przychody grupy Inter Cars w maju 2020 roku wyniosły 711,2 mln zł, co oznacza spadek r/r o 4,1 % – podała spółka w komunikacie. Narastająco od początku roku grupa wypracowała 3,248 mld zł przychodów, czyli o 6,3 % mniej niż rok wcześniej.
JSW Zarząd JSW wstrzymał wydobycie węgla w kopalniach Knurów-Szczygłowice i Budryk od 9 do 28 czerwca włącznie – poinformowała JSW, potwierdzając wcześniejsze zapowiedzi ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Jak zaznaczono, obecnie spółka nie jest w stanie oszacować skutków tej decyzji.
mBANK mBank przyjmie do wykupu obligacje o terminie wykupu przypadającym w 2020 r.o łącznej wartości nominalnej 35,2 mln euro, obligacje 2021 o wartości nominalnej 72,4 mln euro oraz obligacje 2022 o wartości 40 mln euro – podał bank w wynikach oferty wykupu obligacji wyemitowanych przez mBank oraz mFinance France.
PGNiG PGNiG Obrót Detaliczny na mocy umowy z LG Electronics wybuduje stację regazyfikacji i przez 5 lat dostarczy blisko 19 tys. ton skroplonego gazu ziemnego (LNG). Paliwo będzie zasilać zakład produkcyjny LG na terenie parku przemysłowego Kobierzyce pod Wrocławiem – poinformowało PGNiG OD w komunikacie prasowym.
PKP CARGO PKP Cargo planuje uruchomienie niebawem stałego połączenia intermodalnego z Chinami w związku z zainteresowaniem polskich producentów eksportem kontenerami żywności – podało PKP Cargo w komunikacie prasowym.
XTPL Akcjonariusze XTPL zdecydowali w poniedziałek o emisji do 125 tys. nowych akcji serii T oraz obligacji zamiennych na akcje serii U o wartości nominalnej do 3,6 mln zł – podała spółka w uchwałach po NWZ.

 

Przegląd prasy

 

ACTION Sanacja jest już na finiszu. Liczymy, że w najgorszym scenariuszu sanacja zakończy się wraz z końcem wakacji – powiedział Piotr Bieliński, prezes i akcjonariusz Action (s.7) /PARKIET/
JSW, PGG JSW i PGG zamykają kopalnie węgla. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, zamkniętych zostanie 12 kopalń na trzy tygodnie. Decyzja budzi kontrowersje. (s.5) /PARKIET/
PLAY Marketingowy wyścig na 5G. Część abonentów T-Mobile i Play uzyska darmowy dostęp do internetowych łączy w nowej technologii mobilnej. Prędkość może być różna. (s.A18) /RZ/

 

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

CIECH Kurs akcji przełamał lokalne wsparcie na 36 zł, co rozkręca korektę.
JSW Formacja objęcia bessy na szczytach odbicia.
MABION Kurs akcji testuje górny zakres istotnej strefy oporowej 33,93-39,11 zł wysokim białym korpusem na wysokim wolumenie.
MBANK Kurs akcji wykonał test strefy oporowej w rejonie 264,10 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.