Na zamknięciu tygodnia WIG zanotował ok. 1% spadek

foto: flickr, GPW

Na zamknięciu tygodnia WIG zanotował ok. 1% spadek, tym samym w ciągu zeszłego tygodnia indeks szerokiego rynku oddał całość wzrostów odnotowanych w pierwszym tygodniu po długim, majowym weekendzie. Jednocześnie, indeks jest już blisko lokalnego, majowego dołka, po którym najbliższym wsparciem wydają się być okolice 58 000 punktów (dołek z końcówki marca). Na rynkach zachodnioeuropejskich i amerykańskim w piątek lekkie zniżki, ale w ujęciu całego tygodnia sytuacja wygląda stabilnie.

W dzisiejszych godzinach porannych raport za I kw. 2018 r. przekazał GTC. Wyniki są zauważalnie powyżej konsensusu PAP (ok. 6% ponad konsensus na przychodach i 47% na zysku netto na akcjonariuszy jednostki dominującej). W ujęciu rocznym niższy zysk netto wynika przede wszystkim z niższej niż przed rokiem dodatniej kontrybucji do wyniku księgowej operacji w postaci rewaluacji wartości nieruchomości. Z kolei istotne z perspektywy przepływów pieniężnych przychody z tytułu wynajmu wzrosły w I kw. br. o 13,8% rdr (licząc w PLN) i 17,7% rdr (licząc w EUR).

W kalendarium na dziś uwagę zwraca odczyt dynamiki produkcji przemysłowej oraz budowlano-montażowej z gospodarki krajowej oraz liczne wystąpienia członków FED, przy czym zaplanowane są one już po zamknięciu krajowego rynku. Sentyment rynkowy wspierać mogą świeże doniesienia o progresie w rozmowach handlowych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Steven Muchin, amerykański sekretarz skarbu, ogłosił zawieszenie wojny handlowej z Państwem Środka, co umacnia dziś notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnioeuropejskie oraz na indeksy amerykańskie. Rynek kasowy w Azji także reaguje wzrostami. /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.