Raport Rynek Akcji 16.03.2020

foto: GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ACAUTOGAZ Publikacja raportu za 2019 rok.
IFIRMA Dzień ustalenia prawa do zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za IV kwartał 2019 w wysokości 0,04 zł na akcję.
INTROL Początek zapisów w ofercie zakupu akcji ogłoszonej przez Introl S.A., po 2,30 zł za sztukę.
JWCONSTR Publikacja skonsolidowanego oraz jednostkowego raportu za 2019 rok.
SADOVAYA ZWZA
SESCOM ZWZA ws. m.in. podziału zysku za okres od dnia 1 października 2018 roku do dnia 30 września 2019 roku.
ZUE Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AGORA 1.     Grupa Agora wypracowała w czwartym kwartale 54,5 mln zł zysku EBITDA (bez wpływu MSSF 16), o 14,7% więcej niż przed rokiem. Wynik okazał się o 5,3 % wyższy od oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP Biznes.

2.     Agora szacuje, że dwutygodniowe zamknięcie kin związane z koronawirusem spowoduje utratę przez grupę ok. 9 mln zł przychodów i maksymalnie 1,5 mln zł zysków. Spółka liczy na to, że ten ubytek uda się odrobić w kolejnych okresach – poinformowali przedstawiciele Agory podczas telekonferencji.

BORYSZEW Boryszew uzgodnił z HSBC France i Santander BP wstępne warunki uzyskania około 1,7 mld zł kredytu na refinansowanie obecnego zadłużenia i bieżące finansowanie grupy – podał Boryszew w komunikacie.
CCC Wprowadzone w piątek przez rząd z powodu pandemii koronowirusa ograniczenie działalności centrów handlowych będzie miało istotny negatywny wpływ na wyniki finansowe CCC w pierwszym kwartale – ocenia CCC w komunikacie.
DINOPL 1.     Zysk netto grupy Dino Polska wyniósł w czwartym kwartale 2019 roku według wyliczeń PAP Biznes 129 mln zł wobec 98,8 mln zł zysku rok wcześniej – podała spółka w raporcie. Konsensus PAP Biznes zakładał 126,9 mln zł zysku netto.

2.     Dino Polska planuje przeznaczyć około 950 mln zł na nakłady inwestycyjne w 2020 roku – zapowiedział prezes spółki Szymon Piduch w liście do akcjonariuszy. W tym roku liczba otwarć nowych sklepów ma rosnąc w podobnym tempie jak w 2019 roku.

3.     Dino Polska liczy w 2020 r. na wzrost marży EBITDA. Zakłada wzrost sprzedaży LFL na podobnym poziomie jak w 2019 r. – poinformował prezes Szymon Piduch podczas telekonferencji.

ENTER AIR Grupa Enter Air od 1 stycznia do 12 marca 2020 roku wykonała 2.208 operacji lotniczy, co stanowi wzrost przewozów o około 28 % r/r – podała spółka w komunikacie.
EUROCASH 1.     Wynik EBITDA grupy Eurocash (przed MSSF 16) w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł 141 mln zł wobec 156,9 mln zł rok wcześniej – poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał 125,2 mln zł zysku EBITDA.

2.     Grupa Eurocash będzie chciała w tym roku poprawić wyniki. Priorytetem w segmencie detalu będzie dalsza konsolidacja biznesu, a w hurcie główne zadanie to zapewnienie dostępności produktów i ciągłości dostaw w związku z koronawirusem. Jak dotąd nie ma zakłóceń – poinformował PAP Biznes Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Eurocashu.

3.     Zarząd Eurocashu będzie chciał rekomendować wypłatę dywidendy za 2019 rok – poinformował PAP Biznes Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Eurocashu.

INC Grupa INC rozpoczęła współpracę z dwoma kolejnymi spółkami z grupy PlayWay – Detalion Games oraz Madmind Studio i będzie odpowiadać za przeprowadzenie procesu pozyskania finansowania oraz wprowadzenie tych producentów gier na NewConnect. Obecnie INC realizuje 11 projektów wprowadzenia spółek na warszawską giełdę – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
INTERSPORT Intersport w związku z koronawirusem odnotowuje znaczące spadki liczby klientów w sklepach, co wpływa na spadek bieżącej sprzedaży i docelowo będzie negatywnie rzutować na wyniki finansowe za rok obrotowy 2019/2020 kończący się 31 marca 2020 r. – poinformowała spółka w komunikacie.
MAKARONYPL Makarony Polskie obserwują wzrost popytu na swoje produkty, zwłaszcza na makarony. Spółka nie będzie jednak miała wpływu na ewentualne opóźnienia związane z dostawami surowców, czy brakami kadrowymi – poinformowała spółka w komunikacie.
MIRBUD Konsorcjum Mirbudu i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia podpisało z GDDKiA umowę o wartości 359,4 mln zł brutto – podał Mirbud w komunikacie.
PGE Aktualizacja wartości aktywów trwałych obniży zysk netto grupy PGE w 2019 roku o około 5,8 mld zł – poinformowało PGE w komunikacie. Spółka zakończyła właśnie główne prace nad testami na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych zgodnie z wymogami MSR 36.
PZU Paweł Surówka w porozumieniu z radą nadzorczą złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu PZU z dniem 12 marca 2020 roku – poinformowało PZU w komunikacie. Nie podano przyczyn rezygnacji. Z funkcji członka zarządu PZU Życie zrezygnował Roman Pałac, do niedawna prezes tej spółki.
STALEXPORT Zarząd Stalexport Autostrada Małopolska zdecydował o przedłużeniu do co najmniej 30 czerwca 2020 r. preferencyjnych stawek opłat dla płatności automatycznych (A4Go, Autopay, Telepass) na autostradzie A4 Katowice-Kraków – podał Stalexport w komunikacie.
TORPOL Torpol, specjalizujący się w budownictwie kolejowym, miał w  2019 roku 29,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 19,2 mln zł zysku przed rokiem – podała spółka w komunikacie, potwierdzając wcześniejsze swoje szacunki. Portfel zamówień wynosi 3,09 mld zł netto.

 

Przegląd prasy

 

SUNEX Sunex na fali rosnącego zainteresowania OZE. OZE W tym roku spółka chce zakończyć inwestycję obejmującą uruchomienie pierwszej w Europie w pełni zrobotyzowanej linii do produkcji zasobników. (s. 3) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

BOS Formacja czarno-białego harami na dołkach przeceny.
CCC Kurs akcji dociera na wysokim wolumenie do ważnego długoterminowego wsparcia na 35,10 zł.
CLNPHARMA Kurs akcji wykonał ruch powrotny do przełamanego długoterminowego wsparcia w rejonie 27,88-28,67 zł.
DEBICA Formacja przenikania na dołkach przeceny.
ELBUDOWA Akcje obroniły w cenach zamknięcia lokalne istotne wsparcie na 4,75 zł.
ELEKTROTI Akcje od 2 sesji bronią lokalnego dołka na 3,20 zł.
GTC Kurs akcji powrócił powyżej przełamanych wsparć na 7,54 zł oraz na 7,96 zł.
HANDLOWY Akcje przełamały w cenach zamknięcia istotne podwójne wsparcie na 48,05 zł.
IDEABANK Formacja przenikania na rosnącym wolumenie.
INSTALKRK Formacja harami na dołkach przeceny.
KERNEL Wysoki biały korpus na przeciętnym wolumenie powraca z kursem powyżej przełamanego wsparcia w przedziale 34,50-36,20 zł.
LIVECHAT Kurs akcji powrócił powyżej przełamanej średnio-długoterminowej linii trendu wzrostowego.
LOTOS Kurs akcji wykonał ruch powrotny do przełamanej długoterminowej linii trendu wzrostowego.
LPP Układ dwóch świec na dołkach przeceny przypominający wymową formację harami, przy czym ostatnia z nich nieco przypomina formację młota na wysokim wolumenie.
MBANK Kurs akcji powrócił na wysokim wolumenie powyżej naruszonego wsparcia na 203,30 zł.
SANPL Formacja czarno-białego harami na dołkach przeceny, poparta skokowo rosnącym wolumenem.
SYGNITY Kurs akcji od 2 sesji broni istotnego wsparcia na 2,20 zł.
ZEPAK Ruch powrotny do przełamanego wsparcia na 6,25 zł, czemu towarzyszy wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.