Raport rynku akcji GPW 16.04.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

CCC NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji zwykłych serii I i serii J, pozbawienia prawa poboru oraz zmiany statutu.
CPC GROUP Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
DATAWALK Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
GAMEOPS Debiut spółki na GPW. Wprowadzenie do obrotu 5.000.000 akcji serii A, 100.000 akcji serii C i 250.000 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii B.
INTERCARS Publikacja raportu za 2019 rok.
NORTCOAST Początek zapisów na sprzedaż akcji po 14,92 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Gruppo Lactalis Italia i Castelli Polska.
NOVITA Publikacja raportu za 2019 rok.
PEKABEX Publikacja skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
POLIMEXMS Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
PROMETECH Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
SONEL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AMICA Amica zredukuje wymiar czasu pracy i wynagrodzenia zasadniczego pracowników spółki oraz pracowników Amica Handel i Marketing i Inteco Business Solutions na podstawie umowy o pracę o 20 % w okresie od 20 kwietnia do 19 lipca 2020 r.. Powodem jest aktualna sytuacja gospodarcza związana z rozprzestrzenianiem koronawirusa i pogorszeniem koniunktury- podała spółka w komunikacie.
ERBUD W związku ze wznowieniem robót budowlanych na rynku belgijskim, do pracy na sześciu budowach Erbudu wrócą pracownicy, którzy opuścili kraj na skutek decyzji o tymczasowym zawieszeniu robót – podała spółka w komunikacie. Roboty zostaną wznowione 20 kwietnia.
FORTE Zarząd Fabryk Mebli Forte zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój działalności. W ramach przeglądu spółka rozważy m.in. przeprowadzenie emisji akcji oraz pozyskanie znaczącego inwestora- podała spółka w komunikacie.
HANDLOWY Bank Handlowy szacuje, że obniżki stóp procentowych zmniejszą wynik odsetkowy grupy w 2020 roku o 100-130 mln zł – poinformował bank w komunikacie.
IZOSTAL Oferta Izostalu o wartości 97,1 mln zł netto została uznana za najkorzystniejszą w przetargu Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System na dostawę izolowanych rur stalowych – podał Stalprofil w komunikacie.
JSW Produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej w pierwszym kwartale 2020 roku wyniosła łącznie 4,07 mln ton i była wyższa o około 17% niż rok wcześniej. Sprzedaż węgla JSW sięgnęła 3,33 mln ton i była niższa o ok. 6,9% niż przed rokiem- podała spółka w komunikacie.
LIVECHAT LiveChat Software szacuje, że jego skonsolidowane przychody w IV kwartale roku finansowego 2019/2020 wyniosły 9,1 mln USD wobec 7,8 mln USD przed rokiem, co oznacza wzrost o 16,5 proc. – podała spółka w komunikacie.
MOL Grupa MOL nabyła od Chevron Global Ventures i Chevron BTC Pipeline 9,57 proc. udziałów w polu naftowym Azeri-Chirag-Gunashli (ACG) w Azerbejdżanie i 8,9 proc. udziałów w rurociągu Baku-Tbilisi-Ceyhan (BTC) – podał MOL w komunikacie. Wartość transakcji wyniosła 1,57 mld USD.
PGG 1.     Polska Grupa Górnicza może zanotować ponad 700 mln zł straty w trzy miesiące, jeśli nie zostaną podjęte działania osłonowe – poinformował Tomasz Rogala, prezes PGG. Spółka czeka na akceptację planu przez stronę społeczną.

2.     Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) zgadzają się na wprowadzenie na trzy miesiące postojowego w piątki, z obniżeniem wynagrodzenia za taką dniówkę do 60 proc. Odrzucają natomiast złożoną przez zarząd spółki propozycję 20-procentowej redukcji czasu pracy oraz wynagrodzeń.

RYVU Ryvu Therapeutics podpisało z belgijską spółką Galapagos umowę o współpracy badawczo-rozwojowej, której celem jest rozwój leku w chorobach zapalnych. Ryvu ma otrzymać z góry 1,5 mln euro i będzie upoważnione do otrzymania łącznie do 53,5 mln euro w przypadku pomyślnego rozwoju i komercjalizacji potencjalnego leku- podała spółka w komunikacie.
TS GAMES Zarząd Ten Square Games rekomenduje walnemu zgromadzeniu, aby spółka wypłaciła w formie dywidendy za 2019 rok łącznie 27,37 mln zł, czyli 3,78 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

ASSECO Pierwszy kwartał dla Asseco był bardzo przyzwoity, jednak nie jest on reprezentatywny. Pandemia sprawiła, że założone wcześniej budżety są nieaktualne, a budżetowanie zaczyna się od nowa. Skutki obecnej sytuacji, spółka odczuje w II półroczu – mówi w wywiadzie twórca spółki Adam Góral. (s.2,s.3) /PARKIET/
LIVECHAT Rynek mocno wierzy w potencjał LiveChatu. Rosnące przychody, rozwój produktów, sprzyjające trendy, korzystne kursy walutowe i suta dywidenda – to wszystko napędza wzrost notowań spółki.(s.5) /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

CDPROJEKT Kurs akcji symbolicznie wraca poniżej przełamanego szczytu na 336 zł. Układ 3 ostatnich świec przypomina wymową formację gwiazdy wieczornej.
CIGAMES Układ 2 świec przypominający wymową formację zasłony ciemnej chmury.
MONNARI Układ 3 ostatnich świec przypomina wymową formację gwiazdy wieczornej.
NEUCA Kurs ustanawia w cenach zamknięcia nowe historyczne maksimum.
TSGAMES Kurs ustanawia w cenach zamknięcia nowe historyczne maksimum, na spadającym wolumenie.
VRG Układ 3 świec przypominający wymową formację gwiazdy wieczornej, przedostatnia świeca przypominała formację spadającej gwiazdy. Niski wolumen nie jest jednak atutem podażowym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.