Raport Rynek Akcji 21.01.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

FON Wznowienie obrotu akcjami spółki po zmianie ich wartości nominalnej.
IMS NWZA ws. umorzenia akcji własnych spółki, obniżenia wysokości kapitału zakładowego w następstwie umorzenia akcji własnych spółki, zmiany statutu, określenia środków na sfinansowanie nabycia akcji własnych.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

APATOR Apator zawarł z Tauron Dystrybucja umowę na dostawę statycznych bezpośrednich liczników 3-fazowych energii elektrycznej, przeznaczonych do opomiarowania klientów grup taryfowych C1, na potrzeby rozliczeń opłaty mocowej. Wartość umowy wynosi 39,5 mln zł – podała spółka w komunikacie.
BRITISH AUTOMOTIVE HOLDING Zarząd British Automotive Holding złożył w poniedziałek wniosek do GPW o zawieszenie notowań spółki do momentu uzyskania od Jaguar Land Rover pisemnego potwierdzenia przedłużenia umowy importerskiej lub jakiejkolwiek innej informacji od JLR w tym zakresie – poinformował BAH w komunikacie.
BUDIMEX Teatr Polski w Szczecinie poinformował Spółkę o tym, że jej oferta została oceniona najwyżej w postępowaniu przetargowym na „Rozbudowę Teatru Polskiego w Szczecinie”. Powyższe nie oznacza wyboru oferty Budimeksu S.A. jako najkorzystniejszej, gdyż postępowanie dotyczące oceny ofert nie zostało ostatecznie zakończone. Wartość oferty 159,3 mln zł- podała spółka w komunikacie.
ENTERPRISE INV. Polish Enterprise Fund VII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, podpisał umowę w sprawie sprzedaży spółki Danwood. Wartość transakcji wyniesie 140 mln euro – poinformowała firma w komunikacie.
KGHM KGHM prawdopodobnie zamknie 2019 rok wynikiem zdecydowanie lepszym r/r – poinformował w poniedziałek prezes Marcin Chludziński.
mBANK, MILLENIUM Rezerwy mBanku i Banku Millennium, związane z portfelem kredytów walutowych, obniżą rentowność banków w IV kw., przez co negatywnie wpływają na ocenę kredytową obu instytucji – ocenili w poniedziałkowym raporcie analitycy agencji Moody’s.
MCI CAPITAL MCI Capital chce skupić nie więcej niż 1.818.181 akcji własnych po 11 zł za papier – podała spółka w komunikacie.
MEDICALG. 1.Medicalgorithmics spodziewa się w drugiej połowie 2020 roku dwucyfrowego wzrostu przychodów i poprawy wyników r/r Do końca roku spółka chce mieć umowy z ubezpieczycielami, którzy pokrywają 92% ubezpieczonych osób w USA- poinformował PAP Biznes prezes Marek Dziubiński.

2.Fundusze zarządzane przez Rockbridge TFI zmniejszyły udział w akcjonariacie Medicalgorithmics i posiadają akcje dające 4,0% głosów na walnym zgromadzeniu spółki – podała spółka w komunikacie.

PRAGMA FAKT. Pragma Faktoring podpisała umowę w sprawie zakupu większościowego pakietu udziałów w spółce Brutto za ok. 1,56 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.
TAURON Tauron dostosował blok 460 MWe w Elektrowni Łagisza do wytwarzania ciepła grzewczego dla Zagłębia Dąbrowskiego. Koszt inwestycji to ponad 120 mln zł – podała spółka w komunikacie.
TOYA Nadzwyczajne walne zgromadzenie Toya zdecydowało o upoważnieniu zarządu spółki do skupu do 3 mln akcji własnych, po cenie 7-7,5 zł za sztukę – podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

CD PROJEKT Po burzy w branży gier szybko wyszło słońce. W poniedziałek CD Projekt odrobił sporą część piątkowych strat. Drożały też inne studia. Inwestorzy najwyraźniej nie odwrócili się od sektora. (s. 8) /PARKIET/
JSW Czy JSW znów stanie nad przepaścią? Rosnące koszty wydobycia i zwiększające się zwały niesprzedanego surowca – to problemy, które trawią całą branżę górniczą. (s. 5) /PARKIET/
PLAY Rekordowo wysoki jest kurs akcji Play Communications. Powodów siły Playa część analityków upatruje w oczekiwanych dobrych wynikach za 2019 rok i dywidendzie. Część zwraca uwagę, że kurs komórkowej sieci rośnie po tym, jak zyskują papiery Orange Polska. (s. 6) /PARKIET/
RAFAKO Rafako rozejrzy się za inwestorem. Producent kotłów ma rozbudowane relacje z państwowymi firmami, ale prezes Paweł Jarczewski nie chce spekulować o tym, kto mógłby zainwestować w spółkę. (s. 4) /PB/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.