Raport rynku akcji: Eurocash, OPTeam

Indeks WIG kontynuował w czwartek serię bez spadków, która sięga już ośmiu sesji z rzędu. Początek sesji upłynął jednak pod znakiem spadków, podobnie jak na giełdach zachodnioeuropejskich, co można wiązać ze słabą końcówką środowej sesji w Stanach Zjednoczonych, po decyzjach FED. W dalszej części dnia sukcesywna poprawa na DAX wsparła jednak krajowe notowania. Na Wall Street, po czterech z rzędu sesjach z niewielkimi spadkami na S&P500, czwartek przyniósł odbicie, a sektorowym liderem okazały się spółki defensywne.

Z informacji ze spółek uwagę zwraca m.in. wieczorny komunikat Eurocash o zamiarze sprzedaży 100% akcji spółki zależnej, PayUp Polska S.A., która na terenie kraju zarządza siecią ponad 15 000 terminali POS, na rzecz spółki Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie E-Płatności (której akcjonariuszem jest notowana na GPW spółka OPTeam – posiada ona 22,81% udział w spółce). Ustalona cena sprzedaży to 110 mln zł, przy czym zaznaczono, że może ona ulec zmianie w zależności od osiągnięcia przez PayUp uzgodnionych parametrów finansowych. Jak podaje Eurocash w komunikacie, w 2017 r. jednostkowe przychody spółki PayUp wyniosły ponad 440 mln zł, przy EBITDA rzędu 5,8 mln zł.

W kalendarium na dziś uwagę zwraca m.in. wstępny odczyt inflacyjny w strefie euro (wczorajszy wstępny odczyt inflacyjny z Niemiec wyraźnie zaskoczył: +2,3% vs. +2,0% w konsensusie – najwyższa dynamika od listopada 2011 r.), dynamika dochodów i wydatków Amerykanów a także finalny odczyt Indeksu Uniwersytetu Michigan, obrazującego sentyment wśród amerykańskich konsumentów (wstępny odczyt wskazał na drugą najwyższą wartość od 2004 r. – mimo zagrożeń związanych z eskalacją napięć handlowych w relacjach z Chinami). /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.