Komentarz PLN: Ponowna próba zainicjowania korekty

foto: flickr, zasoby NBP

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi spadek wyceny eurodolara oraz inicjuje potencjalny scenariusz korekty również dla walut CEE (w tym PLN). Złoty kwotowany jest następująco: 4,4036 PLN za euro, 3,7601 PLN wobec dolara, 4,0873 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8942 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,327% w przypadku obligacji 10-letnich.

Wydarzeniem ostatnich 24 godzin na rynku były doniesienia z Rosji, gdzie Putin poinformował o zarejestrowaniu szczepionki na COVID19. Eksperci odnieśli się do tych doniesień dość chłodno wskazują na ograniczone dane. Rynki natomiast zareagowały optymistycznie – niemniej jak w przepadku większości takich news-flow ostatecznie wróciliśmy do punktu wyjścia. Eurodolar testuje 1,17 USD, którego sforsowanie otwierałoby drogę do mocniejszego ruchu korekcyjnego na głównej parze walutowej. W konsekwencji również na złoty (USD/PLN) widoczna jest lekka presja.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. GUS poda informacje dot. rejestracji i upadłości podmiotów gospodarczych w II kw. Globalnie w kalendarzu na dziś mamy CPI z USA, produkcje przemysłową w Strefie Euro i PKB dla UK.

Z rynkowego punktu widzenia najciekawiej prezentuje się USD/PLN, gdzie ewentualne wyjście nad 3,77 USD otwierałoby drogę do testu 3,83-3,88 PLN.

EUR

usd

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.