PLN konsoliduje, trwa wyczekiwanie na FED

foto: flickr, zasoby NBP

Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi bardziej zdecydowanych ruchów przed wieczornym FED. Eurodolar oscyluje blisko 1,1850 USD podczas gdy PLN konsoliduje w okolicach 4,45 EUR/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4524 PLN za euro, 3,7577 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1192 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8442 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,361% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym nie przyniosły znaczących ruchów przed wieczornym FED. Eurodolar ponownie oscyluje blisko 1,1850 USD. Wieczorne zakończenie posiedzenia FED nie powinno jednak przynieść zaskakujących rozstrzygnięć. Powell najpewniej zaprezentuje stanowisko zbliżone do tego z Jackson Hole. Teoretycznie na rynku utrzymuje się niski poziom awersji do ryzyka, w praktyce widać że brak jest inicjatywy do wygenerowania większych ruchów. W konsekwencji większość kluczowych aktywów konsoliduje. W przypadku PLN możemy postawić tezę, iż od końca lipca obserwujemy konsolidacje na zestawieniu z dolarem (blisko 3,7 PLN).

W trakcie dzisiejszej sesji kluczowym wydarzeniem jest FED o godz. 20:00. Do tego czasu poznamy m.in. odczyty inflacyjne z Kanady, Czech, UK czy sprzedaż detaliczną z USA. Dla rynku krajowego mamy dziś wskazanie inflacji bazowej za sierpień (oczek. 4,1%).

Z rynkowego punktu widzenia wokół PLN nie dzieje się zbyt wiele. Złoty konsoliduje wobec euro i dolara. Lekkie podbicie zmienności widoczne jest na zestawieniu z funtem jednak wynika to z zachowania szterlinga na szerokim rynku.

USD

eur

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.