Wartość Apple blisko 1 biliona USD

foto: pixabay

Kapitalizacja rynkowa Apple pnie się w górę i wynosi już 923,6 mld USD. Tym samym spółka ma szansę zostać pierwszą wartą bilion dolarów. Obecnie akcje Apple są już warte około 188 USD, tymczasem 10 lat temu ich wartość wynosiła około 10 dolarów, a na początku nowego stulecia spekulowano o bankructwie spółki.

Infographic: Apple Leads the Race to $1 Trillion | Statista

Drugą spółką w rankingu najbardziej wartościowych jest Amazon, którego kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie 782,6 mld USD. Jak widać na powyższym wykresie, Apple w ostatniej dekadzie miał swoje lepsze i gorsze chwile, natomiast Amazon jest bezustannie na ścieżce wzrostu. Jeśli ta tendencja się utrzyma, być może to Amazon jako pierwszy osiągnie bilionową kapitalizację.

Kolejne miejsca należą oczywiście do Microsoft oraz Alphabet (spółki matki Google). Po wielomiesięcznej przewadze Alphabet, na prowadzenie wysunął się ostatnio Microsoft z kapitalizacją równą 753 mld USD, a jego przewaga nad Alphabet wynosi obecnie nieco ponad 11 mld USD. Jak widać na wykresie, wyścig spółek trwa już od lat i tak naprawdę nie jest przesądzone, która z nich jako pierwsza będzie tą o wartości biliona dolarów, ani kto zajmie kolejne miejsca w rankingu.

Paulina Cegiełka
Analityk Solution One FIZ

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.