Raport rynku akcji GPW 27.04.2020

foto: flickr/gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ALTUS TFI Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ASSECOBS Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
ATLASEST Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
IMMOBILE Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
INTERAOLT ZWZA
INTROL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
KRVITAMIN ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
MIRBUD Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
PEMANAGER Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
RAWLPLUG NWZA ws. wyrażenia zgody na wprowadzenie zasad rachunkowości według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AGORA 1.     Zarząd Agory rekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie zysku za 2019 rok w całości na kapitał zapasowy – poinformowała spółka w komunikacie.

2.     Agora podpisała aneks przedłużający do 29 września 2020 roku dostępność 35 mln zł kredytu – podała spółka w komunikacie.

APATOR W związku z sytuacją społeczno-gospodarczą spowodowaną pandemią COVID-19 cele strategiczne na 2020 r. są zagrożone, a roczna aktualizacja strategii planowana na koniec pierwszego kwartału 2020 r. została przesunięta. Wydatki inwestycyjne będą podlegały rewizji- podał Apator w sprawozdaniu zarządu za rok 2019.
CASPAR AM Zarząd Caspar Asset Management rekomenduje wypłatę 1,74 zł brutto dywidendy na akcję. Łącznie na dywidendę ma trafić 3,4 mln zł – podała spółka w komunikacie.
CCC 1.     CCC chce istotnie obniżyć bazę kosztową, o kilkanaście procent średniomiesięcznie. Planuje szybszą restrukturyzację wybranych obszarów działalności – poinformowali przedstawiciele spółki.

2.     Pierwsze wyniki sprzedaży CCC w Polsce po otwarciu części sklepów są lepsze od oczekiwań – poinformował prezes Marcin Czyczerski. W kwietniu srzedaż e-commerce rośnie szybciej niż w I kwartale.

DEBICA Firma Oponiarska Dębica otrzymała od Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wynik kontroli dotyczącej zwolnienia z poboru podatku w 2014 r., w której Urząd stwierdził, że spółka korzystała ze zwolnienia w sposób nieuprawniony. W wyniku postępowania Dębica może mieć obowiązek zapłaty zaległości z odsetkami w łącznej wysokości 19,4 mln zł- podała spółka w komunikacie.
FAMUR Famur zdecydował o optymalizacji procesów produkcyjnych i likwidacji oddziału D450 w Rybniku, zajmującego się produkcją przenośników zgrzebłowych. Planuje zwolnić 204 pracowników w ramach zwolnień grupowych – podała spółka w komunikacie.
M.W. TRADE Getin Holding zgłosił wniosek na walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki zależnej M.W. Trade w sprawie przeznaczenia 17,6 mln zł na wypłatę dywidendy, czyli 2,1 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
PEKAO Bank Pekao objął obligacje BGK wyemitowane na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na łączną kwotę 3 mld zł – poinformował bank w komunikacie prasowym.
PGNiG Gazprom nie stosuje wobec PGNiG nowych warunków cenowych kontraktu jamalskiego, wynikających z wyroku Trybunału Arbitrażowego – podał PGNiG w komunikacie.
STALPRODUKT Stalprodukt szacuje spadek jednostkowych przychodów łącznie w marcu i kwietniu na poziomie 20 proc. w porównaniu do łącznych obrotów analogicznych miesięcy 2019 roku – poinformowała spółka w komunikacie. Spółka obniżyła o 20 proc. wymiar czasu pracy pracowników.
WIELTON Wielton zdecydował o stopniowym wznowieniu od 27 kwietnia produkcji w zakładzie spółki zależnej Lawrence David w Wielkiej Brytanii – podał Wielton w komunikacie.
WORK SERVICE Work Service podpisał z bankami wstępne porozumienie dotyczące restrukturyzacji zadłużenia i sfinansowania bieżącej działalności grupy. Porozumienie ma związek z zawarciem umowy o przejęciu kontroli nad spółką przez włoską Gi International- poinformowała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

TAURON Kolejne roszady w energetyce? Wkrótce kończy się kadencja obecnego zarządu Tauronu, a po wymianie prezesa w Polskiej Grupie Energetycznej spekuluje się, że także pozycja szefa katowickiego koncernu Filipa Grzegorczyka nie jest pewna. (s.3) /PARKIET/
FERRO Nie spodziewam się, aby koronawirus drastycznie ograniczył popyt na produkty z naszej branży, szczególnie w sektorze inwestycyjnym – oczywiście pod warunkiem, że nie dojdzie do istotnego zubożenia społeczeństwa lub pogłębienia się kryzysu w skali globalnej- poiwedział prezes Ferro Wojciech Gątkiewicz. Założyliśmy, że inwestycje grupy w skali roku będą wynosić do 10 mln zł – dodał. (s.4) /PARKIET/
PKN ORLEN Analitycy i inwestorzy coraz bardziej wątpią w powodzenie przejęcia Lotosu przez Orlen. Powodem są przedłużające się rozmowy z KE i informacje o stawianych przez nią warunkach.(s.10) /PARKIET/
FAMUR Węglowe domino przewraca fabryki. Przez opór związków PGG nie może obniżyć pensji. Nie płaci jednak Famurowi, przez co kontrahent zamyka fabrykę i zwalnia ponad 200 osób. (s.6) /PB/
TS GAMES Prezes zabierze Ten Square Games na zakupy. Zmiana u sterów wrocławskiego studia wiąże się z bardziej agresywną strategią. Firma wytypowała już 70 potencjalnych obiektów do przejęcia. (s.2,3) /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ASSECOPOL Akcje odbijają się od długoterminowego oporu na 68,95 zł czarnym korpusem.
GTC Akcje wykonały ruch powrotny do górnego ograniczenia strefy wsparcia 7,54-7,96 zł.
INGBSK Kurs akcji od 2 sesji próbuje bronić lokalnego dołka przeceny na 127 zł.
MIRBUD Akcje podchodzą do średnio-długoterminowej linii oporu na wysokim wolumenie.
SANPL Kurs akcji przełamał dotychczasowy dołek schodzą na nowe minima przeceny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.