Raport rynku akcji GPW 22.06.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

SANPL ZWZA ws. m.in. podziału zysku, podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji zwykłych na okaziciela serii O, pozbawienia prawa poboru oraz zmiany statutu.
FORTE ZWZA ws. m.in. pokrycia straty netto za rok obrotowy 2019.
GPW ZWZA ws. m.in. podziału zysku za 2019 r.
GROCLIN Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
HOLLYWOOD Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
LSISOFT Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
PLAYWAY Dzień ustalenia prawa do dywidendy 9,46 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AUTO PARTNER Akcjonariusze Auto Partner zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019 r. 62,6 mln zł trafi na kapitał zapasowy – podała spółka w komunikacie dotyczącym uchwał podjętych podczas piątkowego walnego zgromadzenia. Decyzja jest zgodna z rekomendacją władz spółki.
EKO EXPORT Akcjonariusze Eko Export zdecydują o zmianach w statucie polegających na upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego. Podwyższenie miałoby nastąpić przez emisję nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 160 tys. zł – wynika z projektów uchwał walnego zgromadzenia spółki zwołanego na 15 lipca.
ENEA 1.     Enea Operator zamierza zainwestować w 2020 roku około 1,2 mld zł, z czego ponad 90 % to nakłady na budowę i modernizację infrastruktury sieciowej – poinformował p.o. prezesa Enei Paweł Szczeszek podczas piątkowej telekonferencji prasowej.

2.     Enea zakończyła inwentaryzację swoich nieruchomości pod kątem potencjalnych instalacji fotowoltaicznych, chce też zwiększyć liczbę mikroinstalacji prosumenckich do 30 tys. docelowo – poinformowali przedstawiciele zarządu. W pierwszym kwartale 2020 roku grupa zwiększyła udział OZE w produkcji o 34 proc.

GREMI MEDIA Akcjonariusze Gremi Media zdecydowali o przeznaczeniu 3,7 mln zł na wypłatę dywidendy , co stanowi 2,16 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
INPRO Inpro planuje przekazać klientom w 2020 roku około 600-700 lokali – poinformował PAP Biznes wiceprezes Krzysztof Maraszek. Dodał, że zainteresowanie mieszkaniami wróciło do poziomu sprzed epidemii, a ceny mieszkań mogą spaść w krótkim okresie, ale długoterminowo spodziewa się kontynuacji wzrostu kilka procent r/r.
KGHM Akcjonariusze KGHM zdecydowali na piątkowym walnym zgromadzeniu o przekazaniu zysku za rok 2019 w kwocie 1.263,9 mln zł na kapitał zapasowy spółki, zgodnie z rekomendacją władz spółki.
LUG LUG spodziewa się spowolnienia w branży oświetleniowej w wyniku pandemii, ale chce utrzymać poziom przychodów dzięki rozwojowi obszarów oświetlenia medycznego, czy infrastrukturalnego. Planuje także poszerzanie działalności w Afryce – powiedział PAP Biznes prezes Ryszard Wtorkowski.
OPERA TFI Sąd Apelacyjny w Warszawie zasądził od Opera FIZ na rzecz byłych akcjonariuszy Termisilu Huty Szkła Wołomin kwotę 19,4 mln zł wraz z odsetkami, co oznacza, że fundusz ma do zapłacenia niemal 35 mln zł – wynika z wyroku sądu, do którego dotarł PAP Biznes. Fundusz został postawiony w stan likwidacji, a bilans na dzień jej otwarcia wykazał aktywa netto w wysokości -24,7 mln zł. Zarządzająca funduszem Opera TFI zapowiada złożenie wniosku kasacyjnego.
ZE PAK Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koninie, która dotyczyła odmowy stwierdzenia nieważności decyzji środowiskowej dla odkrywki węgla brunatnego Tomisławice – poinformował ZE PAK w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

ATM Mniejszościowy inwestor ATM gotowy bronić swoich praw w sądzie. Przymusowy wykup akcji teleinformatycznej spółki przez MCI może stać się przyczynkiem do powrotu dyskusji o prawach małych inwestorów. Raimondo Eggink powalczy o wycenę godziwą. (s.3) /PARKIET/
INTERSPORT Intersport łapie oddech po pandemii. W sieci sklepów klientów jest mniej, ale ich przybywa. Swoje robi internet, a Polacy chętniej kupują droższy sprzęt. (s.8) /PB/
PGG Polska Grupa Górnicza kroczy drogą Kompanii Węglowej, choć na znalezienie dla niej innej ścieżki było mnóstwo czasu. Plan ratunkowy tworzony jest teraz pod presją, a storpedować mogą go banki. (s.8) /PARKIET/
PRAIRIE Praire Mining ma 80 mln zł na arbitraż przeciwko Polsce. Pieniądze zapewni fundusz w zamian za część wygranej. Roszczenie opiewa na 10-12 mld zł. (s.4) /PB/
RAINBOW Biura podróży ruszają od lipca. TUI od 1, a Rainbow i Itaka od 3 lipca zaoferują wycieczki do wybranych krajów. Oferta będzie skromniejsza. (s.2) /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ASSECOPOL Kurs akcji zniżkuje czarnym korpusem na skokowo rosnącym wolumenie poniżej strefy wsparcia 67-68,95 zł, co zapowiada głębszą korektę.
ATM Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie podchodzi z kursem do długoterminowej strefy oporu w przedziale 13-13,65 zł.
ELEKTROTI Kurs akcji pochodzi na podwyższonym wolumenie do długoterminowej linii trendu spadkowego.
MIRBUD Świeca przypominająca wymową formację wisielca w rejonie długoterminowego oporu na 1,46 zł.
ROPCZYCE Wysoki biały korpus na rosnącym wolumenie wyciąga kurs na nowe maksima odbicia.
TRITON Biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie pokonuje strefę istotnego oporu w przedziale 2,18-2,24 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.