Raport rynku akcji GPW 02.07.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

APATOR ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
CEZ Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 34 CZK na akcję.
DINOPL ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019.
EFEKT NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii FF realizowanej w ramach subskrypcji zamkniętej, z zachowaniem przez dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru akcji nowej emisji oraz zmiany statutu.
KOMPAP ZWZA ws. m.in. podziału zysku.
LENTEX NWZA ws. zmniejszenia kapitału rezerwowego na nabycie akcji własnych, umorzenia akcji własnych nabytych przez spółkę, obniżenia kapitału zakładowego oraz zmiany statutu.
MAXCOM Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 2 zł na akcję.
PULAWY Dzień ustalenia prawa do dywidendy 5,45 zł na akcję.
STARHEDGE ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
TALEX Wypłata I raty dywidendy w wysokości 0,40 zł na akcję.
TBULL Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
ULTGAMES Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,40 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BENEFIT SYSTEMS Liczba aktywnych kart sportowych Benefit Systems na dzień 1 lipca 2020 r. wyniosła 1.002,2 tys., w tym 710,1 tys. w Polsce oraz 292,1 tys. szt. na rynkach zagranicznych – podała firma w komunikacie. Liczba aktywnych kart na koniec I kwartału wyniosła 1,549 mln.
CCC Wynik EBITDA grupy CCC w drugim kwartale 2020 roku wyniósł 40 mln zł, strata operacyjna grupy w tym czasie sięgnęła 112 mln zł – wynika ze wstępnych szacunków CCC. Przychody grupy spadły o 21 % do 1,292 mld zł.
ERBUD Erbud chce skupić do 412.500 akcji własnych po cenie 40 zł za akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
ESOTIQ & HENDERSON Esotiq & Henderson stawia na dalszy rozwój kanału e-commerce. Będzie walczyć o utrzymanie w tym roku wysokiej marży – poinformowali przedstawiciele spółki podczas telekonferencji. Spółka nie planuje wypłaty dywidendy za 2019 r.
INTERMA TRADE Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Interma Trade podjęło uchwałę w sprawie rozwiązania spółki, co powoduje otwarcie jej likwidacji – poinformowała spółka w komunikacie.
IZOSTAL Oferta Izostalu o wartości 35,5 mln zł netto okazała się najkorzystniejsza w przetargu Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System na dostawę izolowanych rur stalowych – podał Izostal w komunikacie.
LIVECHAT 1.     LiveChat Software utrzymał w okresie kwiecień-czerwiec pozytywne trendy widoczne w poprzednich miesiącach roku – liczba tzw. triali jest znacząco wyższa niż na początku roku, ARPU wzrosło, a churn wraca do niższych poziomów – poinformował PAP Biznes prezes Mariusz Ciepły. Spółka zamierza w najbliższym czasie skoncentrować się na rozwoju w USA, gdzie buduje kilkuosobowy dział sprzedaży i chce pozyskiwać większych klientów.

2.     W roku finansowym zakończonym 31 marca 2020 r grupa kapitałowa LiveChat Software osiągnęła 130,9 mln zł skonsolidowanych przychodów i 76,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Oznacza to wzrost o odpowiednio 19,7 i 33 % w stosunku do poprzedniego roku finansowego – poinformowała spółka w komunikacie.

3.     LiveChat Software chce wypłacić z zysku netto za rok obrotowy 1 kwietnia 2019 – 31 marca 2020 dywidendę, która łącznie z dwiema zaliczkami wyniesie 2,48 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie. Na dywidendę spółka przeznaczy tym samym blisko 12 mln zł.

MERCOR Akcjonariusze spółki Mercor upoważnili zarząd do skupu akcji własnych za maksymalnie 23,5 mln zł – wynika z podjętych przez NWZ spółki uchwał. Mercor chce nabyć do 1.565.853 akcji własnych po cenie nie niższej niż 0,25 zł i nie wyższej niż 15 zł za walor.
ML SYSTEM ML System, spółka technologiczna oferująca rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem, podpisała umowę o strategicznej współpracy z Guardian Glass, jednym z globalnych liderów produkcji szkła budowlanego – podała spółka w komunikacie prasowym
PGNiG Rosyjski koncern Gazprom poinformował we wtorek, że przekazał polskiej PGNiG 1,5 mld USD nadpłaty za gaz, dostarczany po 1 listopada 2014 roku. Zwrot tej kwoty nakazał stronie rosyjskiej Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie w wyroku z 30 marca 2020 roku.
PKP CARGO Udział PKP Cargo w rynku przewiezionych towarów wg masy spadł w okresie styczeń-maj do 36,31 proc. całego rynku wobec 41,25 proc. w analogicznym okresie ub. roku – podał Urząd Transportu Kolejowego.
POLNORD Polnord dokonał odpisu aktualizującego z tytułu utraty wartości nieruchomości w wysokości 55,116 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie. Jednocześnie Polnord odwrócił odpis na jednej z nieruchomości na kwotę 2,948 mln zł.
QUERCUS Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych złożył wiążącą ofertę zakupu 100 proc. udziałów Domu Inwestycyjnego Xelion – poinformowała spółka w komunikacie.
REDAN 1.     Redan, w przyjętym zrównoważonym wariancie, zakłada w 2020 r. spadek sprzedaży w sklepach „Top Secret” w Polsce o 43 % w porównaniu do pierwotnej wersji planu na rok 2020 i o 41 % w porównaniu do roku 2019 – podała spółka w raporcie rocznym.

2.     Radosław Wiśniewski, większościowy akcjonariusz firmy odzieżowej Redan, zadeklarował gotowość zapewnienia środków finansowych na sfinansowanie zakupu nowej kolekcji marki Top Secret do wysokości 10 mln zł – poinformował Redan w komunikacie.

REMEDIS Remedis złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego – poinformowała spółka w komunikacie. Przyczyną złożenia wniosku jest brak możliwości wykupu obligacji o wartości 6,8 mln zł.
VENTURE INC Walne zgromadzenie spółki Venture Inc zdecyduje 27 lipca o upoważnieniu zarządu do skupu maksymalnie 750 tys. akcji własnych, które stanowią do 2,6 % jej kapitału zakładowego – wynika z projektów uchwał na WZ. Spółka chce przeznaczyć na skup do 1,5 mln zł.

 

Przegląd prasy

 

ESOTIQ Esotiq powalczy o rynek. Maksymalnie o 15 proc. mają spaść tegoroczne przychody bieliźnianej grupy Esotiq & Henderson. Chce się ona rozwijać w sieci i przejmować. (s. 5) /PARKIET/
LIVECHAT 1.     LiveChat: rozwój i dywidenda. Wrocławska grupa pochwaliła się rekordowymi wynikami i opowiedziała o dalszych planach. Zamierza umocnić swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych. Deklaruje, że nie przestanie dzielić się zyskiem. (s. 4) /PARKIET/

2.     LiveChat myśli o Nasdaq. Biznes wrocławskiej spółki nabrał rozpędu, co przekłada się na rekordowe wyniki. Spółka nie rezygnuje z planów debiutu na giełdzie za oceanem. (s. 5) /PB/

ORANGE Orange Polska w końcu też mówi 5G: Hello. Od środy w Polsce wszyscy czterej operatorzy komórkowi sprzedają usługi pod marką 5G. Na prawdziwą rewolucję jeszcze jednak zaczekamy. (s. A17) /RZ/
PGNiG Setna dostawa z Kataru, ale głównym dostawcą do Świnoujścia będą Amerykanie. PGNiG szuka armatora, od którego będzie czarterować zbiornikowce do transportu gazu kupowanego w USA. (s. A9) /DGP/
PKO BP Startuje Automarket. Platformę internetowej sprzedaży samochodów PKO BP zbudował w pół roku. Wychodzi poza rynek bankowy, bo to jedyny słuszny kierunek. (s. 8) /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

AGROTON Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie pokonuje dotychczasowy szczyt odbicia na 4,18 zł, co zapowiada test oporu w rejonie 4,72-4,84 zł.
COMARCH Kurs akcji podchodzi do strefy oporowej 215,50-220 zł wysokim białym korpusem na wyraźnie wysokim wolumenie.
HERKULES Kurs akcji przełamał lokalne wsparcie na 1,25 zł, co zapowiada dalszą korektę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.