Raport rynku akcji GPW 18.05.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ASSECOBS Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 1,80 zł na akcję.
CPGROUP ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019 oraz zmiany treści uchwały nr 06/06/2018 Walnego Zgromadzenia z dnia 29 czerwca 2018 roku oraz uchwały nr 06/06/2019 Walnego Zgromadzenia z dnia 20 czerwca 2019 roku.
INC Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
INTERAOLT Wypłata dywidendy 0,7 euro na akcję.
MOSTALWAR Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
NORTCOAST Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
PEMANAGER Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
PEP Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
POLIMEXMS Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
ULMA Dzień ustalenia prawa do dywidendy 2,60 zł na akcję.
WADEX NWZA ws. upoważnienia do nabycia akcji własnych spółki oraz utworzenia kapitału rezerwowego na nabycie akcji własnych.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ALUMETAL 1.     Alumetal oczekuje, że w związku z utrzymującymi się przestojami w europejskim przemyśle motoryzacyjnym w drugim kwartale nastąpi spadek o około 50 %. wolumenu sprzedaży i przychodów grupy oraz jeszcze bardziej znaczący spadek zysku netto i EBITDA r/r – poinformował Alumetal w komunikacie.

2.     Alumetal spodziewa się, że II kwartał będzie najgorszym w 2020 roku dla europejskiej branży motoryzacyjnej i od III kw. liczy na powolną poprawę sytuacji rynkowej – wynika z wypowiedzi prezes Alumetalu Agnieszki Drzyżdżyk podczas telekonferencji

AMREST Grupa AmRest miała w I kw. 2020 roku 41,6 mln euro straty netto j.d. wobec 3,7 mln euro zysku rok wcześniej – podała spółka w raporcie kwartalnym.
APLISENS 1.     Producent aparatury kontrolno-pomiarowej Aplisens nie odczuł w znaczący sposób wpływu pandemii na wyniki, ale obserwuje spadek wartości zamówień – podała spółka w komunikacie prasowym.

2.     Obserwowany przez Aplisens spadek zamówień na poziomie 15-20 % przełoży się na osiągane w drugim kwartale przychody grupy – poinformowali przedstawiciele zarządu podczas piątkowej telekonferencji. Po wydatkach na poziomie 1,5 mln zł w pierwszym kwartale, zarząd zapowiada „skromne” inwestycje w całym roku.

COMARCH Zysk netto grupy Comarch w pierwszym kwartale 2020 roku wyniósł 14,2 mln zł i był dwukrotnie wyższy rok do roku. Konsensus zakładał, że zysk wyniesie 8,1 mln zł.
CYFRPLSAT Polkomtel z grupy Cyfrowego Polsatu złożył wstępną ofertę w aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3,4-3,8 GHz, przeznaczonych do świadczenia usług telekomunikacyjnych – poinformowała spółka.
GPW Grupa GPW zanotowała w pierwszym kwartale 50 mln zł zysku EBITDA oraz 29,3 mln zł zysku netto – poinformowała giełda w komunikacie. EBITDA jest o 10 % wyższa od konsensusu, powyżej są też zysk operacyjny i przychody grupy, natomiast zysk netto jest 2 % niższy od oczekiwań analityków.
I2 DEV. i2 Development ma potencjał, by oddać do użytkowania w 2020 roku co najmniej 500 lokali – poinformował w komunikacie prasowym prezes Marcin Misztal. Grupa odnotowała w pierwszym kwartale tego roku 60,6 mln zł przychodów i 24,4 mln zł zysku netto.
JSW Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) mimo epidemii koronawirusa podtrzymuje zaplanowany na 2020 rok plan inwestycyjny o wartości ponad 2 mld zł – poinformował prezes spółki Włodzimierz Hereźniak. W następstwie epidemii JSW zmniejszyła dotąd produkcję węgla wobec wcześniejszych planów o ok. 15 %
LOTOS Wydatki inwestycyjne Grupy Lotos w 2020 roku mogą być do 25-30 % niższe niż wcześniej zapowiadane 1,4 mld zł. Koncern może opóźnić część projektów w oczekiwaniu na poprawę koniunktury w globalnej gospodarce- poinformował Wojciech Zengteler, szef biura relacji inwestorskich Lotosu.
LWB Zarząd Bogdanki rekomenduje, by zysk netto w wysokości 306,18 mln zł osiągnięty w 2019 roku w całości przeznaczyć na kapitał rezerwowy – poinformowała spółka w komunikacie.
MAGNATA Z powodu pandemii koronawirusa Mangata Holding w II kwartale przewiduje spadek zamówień i pogorszenie wyników finansowych w stosunku do I kwartału 2020 roku. Grupa liczy na odbicie od III kw. – poinformował w wywiadzie prezes spółki Leszek Jurasz.
MONNARI Przychody grupy Monnari w kwietniu spadły r/r o 90 %. – poinformował w raporcie rocznym prezes Mirosław Misztal. Wskazał, że od 4 maja salony Monnari działają, ale odwiedziny centrów handlowych spadły radykalnie, co przekłada się na przychody mniejsze o ok. 50 %.
MOSTOSTAL WAR. Oferta konsorcjum Mostostalu Warszawa i Acciona Construcción o wartości 2,23 mld zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Rzeszów Południe do węzła Babica – podała GDDKiA w piątkowym komunikacie.
MW TRADE Walne zgromadzenie M.W. Trade podjęło uchwałę w sprawie wypłaty 2,1 zł dywidendy na akcję. Łącznie na ten cel trafi 17,6 mln zł – wynika z uchwał WZ.
PZ CORMAY PZ Cormay odnotował w pierwszym kwartale 2020 roku 7,5 mln zł straty netto wobec 2,8 mln zł zysku przed rokiem. Przychody grupy wzrosły w tym czasie do 16,6 mln zł z 15,9 mln zł rok wcześniej – podała spółka w raporcie.
RELPOL Zarząd Relpolu rekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie zysku netto za 2019 rok w całości na kapitał zapasowy – podała spółka w komunikacie.
SKARBIEC TFI Skarbiec Holding, właściciel Skarbiec TFI, odnotował po trzech kwartałach roku obrotowego 2019/2020 14,3 mln zł zysku netto wobec 20,4 mln zł przed rokiem. Przychody spadły w tym czasie do 62,8 mln zł z 83,9 mln zł rok wcześniej – podała spółka w raporcie.
ŚNIEŻKA Zarząd Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka zarekomendował przeznaczenie 32,8 mln zł z zysku w 2019 roku na wypłatę dywidendy, czyli 2,6 zł dywidendy na akcję – podała spółka w komunikacie.
TORPOL Grupa Torpol zanotowała w pierwszym kwartale 2020 roku 7,1 mln zł zysku netto wobec 3,9 mln zł zysku netto przed rokiem – wynika ze wstępnych szacunków spółki. Konsensus zakładał zysk netto w pierwszych trzech miesiącach tego roku na poziomie 3,3 mln zł.
UNIBEP Portfel zamówień grupy Unibep w części budowlano-infrastrukturalnej ma wartość ok. 1,65 mld zł – poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Grupa miała w pierwszym kwartale 2020 roku 3,2 mln zł zysku netto jednostki dominującej wobec 1,9 mln zł rok wcześniej.
ŻYWIEC Zarząd Grupy Żywiec rekomenduje walnemu zgromadzeniu, aby spółka nie wypłacała dywidendy z zysku za 2019 rok, poza wypłaconą w październiku zaliczką na ten cel – poinformowała spółka w komunikacie. Pozostała część zysku, w kwocie 176,3 mln zł, ma zasilić fundusz rezerwowy przeznaczony na wypłatę dywidendy w przyszłości.

 

Przegląd prasy

 

mBANK Commerzbank twierdzi, że pomysł sprzedaży mBanku został całkowicie porzucony. (s.6) /PARKIET/
NEWAG Epidemia utrudnia działalność Newagu. Absencja części załogi wymaga wielu starań, aby produkcja odbywała się w normalnym trybie. (s04) /PARKIET/
PKO BP BM PKO BP przeżywa jedne z lepszych dni w historii. Szef biura Grzegorz Zawada przestrzega jednak branżę. (s.1,9) /PARKIET/
SELVITA Selvita zamierza do 2023 roku osiągnąć 300 mln zł przychodów rocznych i miliard zł kapitalizacji.(s.3) /PARKIET/
VRG My jeszcze nie wypowiedzieliśmy umów, ale nie jest wykluczone, że będziemy to robić – powiedział Grzegorz Pilch, prezes VRG. (s.16) /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ASSECOPOL Strona podażowa zepchnęła kurs poniżej przełamanego oporu na 68,10 zł, co popsuło kupującym scenariusz ruchu powrotnego. Mankamentem jest jednak niski wolumen, co zmniejsza wiarygodność spadku kursu.
BOGDANKA Akcje rozkręcają korektę, czemu towarzyszą czarne korpusy oraz rosnący wolumen.
DOMDEV Strona podażowa rozpoczyna korektę na wysokim wolumenie?
KRVITAMIN Kurs akcji rozkręca odbicie na skokowo rosnącym wolumenie, a najbliższy szczyt to okolice 6,06-6,16 zł.
TORPOL Kurs akcji zbliża się w rejon ostatniego szczytu na 9,10 zł, czemu towarzyszy podwyższony wolumen.
TRAKCJA Kurs akcji od 4 sesji forsuje się ze strefą oporową w przedziale 1,54-1,61 zł, w ramach ruchu powrotnego do przełamanego wsparcia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.