Raport Rynek Akcji 24.02.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

AMBRA Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze roku obrotowego 2019/2020.
ASSECO SEE Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ATLANTIS Publikacja raportu za pierwsze 12 miesięcy roku obrotowego 2019/2020.
ELEMENTAL NWZA ws. zmiany statutu.
HARPER Scalenie akcji w stosunku 10:1.
LENTEX NWZA ws. zmiany uchwały nr 17 ZWZ z 23 maja 2018 roku w sprawie upoważnienia zarządu do nabycia akcji własnych „Lentex” S.A. oraz rozwiązania obecnego i utworzenia nowego kapitału rezerwowego na nabycie akcji własnych.
ORZBIAŁY NWZA ws. zmian w składzie RN oraz zmiany statutu.
PBG NWZA ws. odwołania członka RN, ustalenia liczby członków RN, wyrażenia zgody na sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz zmiany brzmienia statutu.
PBKM Początek zapisów na sprzedaż akcji po 66,40 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez AOC Health GmbH.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

11 BIT STUDIOS Prezes i dwaj członkowie zarządu 11 bit studios sprzedali łącznie w czwartek w transakcjach pakietowych 15,7 tys. akcji spółki po 460 zł za papier – podała spółka w komunikatach.
ALIOR 1.     Alior Bank utworzył dodatkową rezerwę na zwroty dotyczące przedterminowych spłat kredytów detalicznych dokonanych przed 11 września 2019 r. w wysokości 186 mln zł, która w całości powiększy pozostałe koszty operacyjne w IV kwartale 2019 roku – podał bank w komunikacie.

2.     Alior Bank przedstawi nową strategię banku na lata 2020-2022 w piątek, 28 lutego – poinformował w piątek bank.

ASBIS Przychody Asbisu w styczniu wzrosły rok do roku o 49% do ok. 175 mln USD – podała spółka w komunikacie.
DĘBICA Firma Oponiarska Dębica szacuje, że miała w 2019 roku 112,7 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie prawie 2,06 mld zł – podała spółka w komunikacie.
ENEA 1.     Ministerstwo Aktywów Państwowych zawnioskowało o zwołanie NWZ Enei i umieszczenie w porządku obrad punktu dotyczącego zmian w radzie nadzorczej – podała spółka w komunikacie.

2.     Enea Wytwarzanie zawarła pozasądową ugodę w związku ze sporem dotyczącym nabycia udziałów spółki Eco-Power, która jest właścicielem farmy wiatrowej Skoczykłody. Enea będzie mogła rozwiązać rezerwę na kwotę 129 mln zł – podała Enea w komunikacie.

EVEREST INV. Everest Investments kupi od Dawida Kmiecika spółkę Nexity, działającą w branży elektromobilności.  Kapitał Everest ma zostać podwyższony, a nowe akcje objąć ma m.in. Columbus Energy – podał Everest w komunikacie.
MERCOR Mercor, producent systemów przeciwpożarowych, zanotował w trzecim kwartale roku obrotowego 2019/20 przychody na poziomie zbliżonym rdr (103 mln zł) i zmniejszył zysk netto o 9%, do 7,1 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.
MILLENIUM Bank Millennium planuje zatrzymać zysk netto za rok 2019 w kapitałach własnych w celu wzmocnienia wskaźników kapitałowych – poinformował bank w projektach uchwał na ZWZ, zwołanego na 20 marca.
MOL Skorygowana EBITDA węgierskiego koncernu MOL w czwartym kwartale 2019 roku spadła o 13 proc. rok do roku, do 598 mln USD – poinformowała spółka w raporcie. Wynik w całym 2019 roku spadł o 9 proc. do 2,44 mld USD. MOL prognozuje, że zysk wyniesie ok. 2,5 mld USD w 2020 roku.
STALEXPORT Zarząd Stalexportu Autostrady rekomenduje wypłatę 0,05 zł dywidendy na akcję – podała spółka w komunikacie. Łącznie do akcjonariuszy ma trafić 12,4 mln zł, na co składa się cały zysk netto za 2019 rok oraz 2 mln zł z kapitału zapasowego.

 

Przegląd prasy

 

PLAYWAY Spółka PlayWay jest już wart 2,5 mld zł. – Wierzę w nią i nie chcę zmniejszać mojego zaangażowania – mówi w wywiadzie prezes i wiodący akcjonariusz Krzysztof Kostowski. (s. 09) /PARKIET/
COMARCH Rusza batalia o KSI. Przetarg ZUS będzie największy w tym roku w branży IT. Comarch będzie się rozpychał, a Asseco zawalczy o utracone zlecenia. Czarnego konia raczej nie będzie. (s. 8) /PB/
GRUPA AZOTY Grupa Azoty tanieje już cztery lata. W przypadku nawozowego potentata trudno wskazać cokolwiek, co mogłoby trwale zmienić tendencję notowań. Wielka inwestycja jest za dużym obciążeniem. (s. 16) /PB/
LPP Choć LPP zadeklarowała, że zawiesza sprzedaż ubrań zawierających kaszmir, Fundacja Viva! nie zrezygnuje z protestów przed sklepami Reserved. – Mamy do czynienia ze szkalowaniem wizerunku firmy – podkreśla firma. (s. 13) (PAP Biznes) /GW/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.