Raport rynku akcji 12.12.2019

foto: flickr, GPW
CIECH Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy uchylił trzy decyzje Dyrektora Izby Administracji Skarbowej, określające zaległości podatkowe spółek zależnych Ciechu łącznie na 8,2 mln zł – podał Ciech w komunikacie.

 

COLUMBUS Columbus Energy, notowana na NC spółka działająca w obszarze fotowoltaiki, ma ambicję, by w tym roku zwiększyć przychody trzykrotnie, do ok. 200 mln zł, a w przyszłym roku kontynuować kilkukrotny wzrost przychodów – poinformował PAP Biznes prezes Dawid Zieliński. Spółka chce m.in. inwestować we własne farmy PV i w sektor elektromobilności. W 2020 r. będzie decydować o przeniesieniu notowań na rynek główny.
CYFROWY POLSAT Zarząd Cyfrowego Polsatu zdecydował w środę o utworzeniu nowego nieodnawialnego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł – poinformowała spółka w komunikacie. Intencją spółki jest przeprowadzenie emisji obligacji w pierwszym kwartale 2020 roku, jeśli warunki na rynku będą odpowiednie.
DATAWALK DataWalk Inc. pozyskał zamówienie w Ameryce Północnej na sprzedaż licencji i realizację wdrożenia platformy analitycznej DataWalk w zastosowaniach związanych z działalnością instytucji wywiadowczej na poziomie federalnym – poinformował DataWalk w komunikacie.
ELEKTROBUDOWA Sąd Rejonowy Katowice-Wschód postanowił zabezpieczyć majątek Elektrobudowy poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego – poinformowała spółka w komunikacie. O zabezpieczenie wnioskowała firma Technik Polska sp. z o.o., wierzyciel Elektrobudowy.
ENERGA Agencja Moody’s umieściła długoterminowy rating Energi „Baa1” na liście obserwacyjnej z możliwością jego obniżenia w związku z ogłoszonym przez PKN Orlen wezwaniem do sprzedaży 100 proc. akcji energetycznej spółki – podał Moody’s w komunikacie.
INTER CARS Inter Cars z zysku za 2019 rok może wypłacić podobną dywidendę, jak w poprzednich latach – wynika z wypowiedzi dla PAP Biznes członka zarządu spółki Piotra Zamory.
KGHM 1)    KGHM planuje w 2020 r. pierwsze inwestycje w obszarze fotowoltaiki, chce też ruszyć z projektami gazowymi – poinformował PAP Biznes prezes KGHM Marcin Chludziński. Spółka jest otwarta na współpracę z innymi podmiotami przy projektach energetycznych. Pozytywnie ocenia plany rozwoju OZE w Tauronie, którego jest akcjonariuszem.

2)    KGHM nie wyklucza akwizycji komplementarnych podmiotów, ale nie ma w planach na przyszły rok takich działań w dużej skali – poinformował PAP Biznes prezes KGHM Marcin Chludziński. Spółka jest gotowa do współpracy z innymi podmiotami Skarbu Państwa i poszukiwania synergii.

3)    KGHM chce w przyszłym roku dalej poprawiać wyniki finansowe i produkcyjne mimo spodziewanych zmiennych, niezbyt sprzyjających warunków makro – poinformował PAP Biznes prezes KGHM Marcin Chludziński. Spółka stawia na dalszą optymalizację, kontrolę kosztów i inwestycje.

MODULE TECHNOLOGIES Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej postanowił umorzyć przyspieszone postępowanie układowe Module Technologies – podała spółka w komunikacie.
MURAPOL Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów został zgłoszony zamiar koncentracji, która miałaby polegać na przejęciu przez AEREF V PL Investment akcji spółki Murapol – poinformował w komunikacie Awbud, którego większościowym akcjonariuszem jest Murapol.
PGE Polska Grupa Energetyczna w wyniku aukcji rynku mocy na rok 2024 zakontraktowała łącznie 5.070 MW obowiązku mocowego – poinformowała spółka w komunikacie. Cena zamknięcia aukcji na 2024 rok wyniosła 259,87 zł/kW/rok.
PGNIG 1)    PGNiG uruchamia PGNiG Ventures, podmiot typu ventures capital, który będzie inwestować w innowacyjne projekty energetyczne. W ciągu sześciu lat inwestycje w perspektywiczne projekty w fazie wzrostu i ekspansji mogą sięgnąć 100 mln zł – poinformowali przedstawiciele PGNiG podczas środowej konferencji prasowej.

2)    W każdym scenariuszu ryzyk przerw dostaw gazu z kierunku wschodniego do 2023 r. możliwości dostaw gazu do Polski przewyższają krajowy popyt – poinformowało PGNiG. Spółka opublikowała schemat zarządzania ryzykami takich przerw do stycznia 2023 r.

PKN ORLEN PKN Orlen wystąpił do dostawców rosyjskich o odszkodowania za zanieczyszczoną ropę naftową – poinformował na Twitterze prezes Orlenu Daniel Obajtek. Obejmują one nakłady związane z przerobem tego surowca, ochroną instalacji i dodatkowymi zakupami ropy.
PZ CORMAY PZ Cormay wzywa do sprzedaży 992.283 akcji Orphee, które stanowią 2,57 proc. kapitału zakładowego, po 1,96 zł za akcję – poinformował pośredniczący w wezwaniu Trigon DM.
QUERCUS Quercus TFI podpisał z GetBack umowę restrukturyzacyjną w zakresie spłat wierzytelności z obligacji o wartości nominalnej 80,5 mln zł. Spłata zobowiązań została ustalona na poziomie 35-40 mln zł – podał Quercus TFI w komunikacie.
REINO CAPITAL Reino Capital oraz spółka zależna Reino Partners podpisały umowę określającą szczegółowe zasady i warunki strategicznego partnerstwa z grupą RF CorVal – podała spółka w komunikacie.
TOTAL Total FIZ w wyniku zakończonego procesu budowy przyspieszonej księgi popytu sprzeda 170.772 akcji Scope Fluidics, stanowiących 7,37 proc. kapitału, po 60 zł za sztukę – podała spółka w komunikacie.

 

UNIMOT Grupa Unimot podniosła prognozę skorygowanej EBITDA na 2020 rok do 62,3 mln zł z 44,2 mln zł. Prognoza EBITDA na 2019 rok została podniesiona do 61,4 mln zł z 57,6 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie. Zarząd zdecydował też o odwołaniu prognoz EBITDA na lata 2021, 2022 i 2023.
URSUS Ursus w okresie styczeń-listopad zarejestrował 187 nowych ciągników rolniczych, o 40,8 proc. mniej rdr – podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.
WIELTON Wielton w okresie styczeń-listopad 2019 r. zarejestrował 3.081 nowych przyczep i naczep, o 18,4 proc. mniej rdr – podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.
ZE PAK ZE PAK zamierza w grudniu 2019 roku, czyli przed terminem, który upływa w marcu 2020 roku, spłacić ok. 60 mln zł kredytu konsorcjalnego – poinformował PAP Biznes wiceprezes zarządu spółki Maciej Nietopiel.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.