Raport Rynek Akcji 10.01.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

AUTOPARTNER NWZA ws. zmian w statucie oraz powołania członka RN.
IMCOMPANY NWZA

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BUDIMEX 1)    Oferta Budimeksu za 460,8 mln zł netto została oceniona najwyżej w postępowaniu GDDKiA na kontynuację projektowania i budowy odcinka drogi ekspresowej S-5 – poinformowała spółka w komunikacie.

2)    Kontynuacja projektowania i budowy drogi ekspresowej S-5 na odcinku Nowe Marzy – Bydgoszcz – granica województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Część 1- oferta Budimex S.A. oceniona najwyżej- poinformowała spółka w komunikacie.

GRUPA AZOTY Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police podpisały z norweską firmą Titania umowę na dostawy ilmenitu, podstawowego surowca do produkcji bieli tytanowej, do końca 2022 roku, o łącznej szacowanej wartości 168 mln zł – podała spółka w komunikacie.
HANDLOWY Bankowy Fundusz Gwarancyjny wyznaczył dla Banku Handlowego na poziomie skonsolidowanym wymóg MREL w wysokości 12,814 proc. funduszy własnych i zobowiązań własnych (TLOF), co odpowiada 20,742 proc. kwoty ekspozycji na ryzyko (TRE) – poinformował bank w komunikacie.
MONNARI Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Monnari Trade w grudniu 2019 roku wyniosły ok. 40,3 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego o 9,21 proc. – poinformowała spółka w komunikacie.
PGNIG 1)    Rada nadzorcza PGNiG powołała z dniem 10 stycznia 2020 r. Jerzego Kwiecińskiego na prezesa spółki – poinformował PGNiG w komunikacie.

2)    PGNiG i JSW podpisały umowę o przedeksploatacyjnym ujęciu metanu z pokładów węgla kamiennego. Prace będą prowadzone w kopalni Budryk, której właścicielem jest JSW. – poinformowały spółki w komunikacie prasowym.

3)    Spełniono warunek zawieszający umowy zakupu przez PGNiG Upstream Norway udziałów w złożu Duva od Pandion Energy. Warunkiem było uzyskanie wymaganych zgód administracyjnych w Norwegii. – podał PGNiG w komunikacie.

PKO PKO Leasing chce umocnić pozycję lidera na rynku leasingu oraz wynajmu długoterminowego i zakłada, że do końca 2022 roku zwiększy udział w rynku leasingu do blisko 17 proc. z 13 proc. obecnie – poinformowała spółka w strategii na lata 2020-2022.
POCZTA POLSKA Poczta Polska podpisała z konsorcjum Orange Polska i spółki zależnej Integrated Solutions umowę na dostawę 30 tys. tabletów oraz usługi transmisji danych i serwisu. Zamówienie jest związane z projektem „Mobilny Listonosz” i będzie realizowane przez kolejne trzy lata. Łączna wartość umowy to 116 mln zł. – podała Poczta w komunikacie prasowym.
RONSON Ronson Development zakontraktował w 2019 roku sprzedaż 761 lokali wobec 773 rok wcześniej. Liczba lokali przekazanych klientom, które zostaną rozpoznane w rachunku wyników za ubiegły rok, wyniosła 658 wobec 764 w roku 2018 – poinformował deweloper w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

ASSECO Od małego startupu do informatycznego giganta. Co roku Asseco Poland inwestuje w Polsce 180 mln zł, a w obrębie całej grupy kwota ta przekracza 850 mln zł. Rozwój odbywa się w ramach pracy naszych wewnętrznych pionów i spółek wchodzących w skład grupy poprzez akwizycję, a także wsparcie młodych startupów – powiedział gazecie wiceprezes spółki Adam Wiza.(s.2) /PARKIET/
MCI CAPITAL MCI planuje nowe inwestycje. Giełdowy fundusz w najbliższych kwartałach może przeprowadzić 2–3 transakcje. Rok 2020 powinien być rokiem nowych inwestycji w funduszu MCI.EuroVentures. Digital private equity to klasa aktywów, która przyniosła w ostatnich czasach najlepsze zwroty i w tym obszarze nasz zespół ma najmocniejsze kompetencje. Będziemy się skupiać w większym stopniu na regionie Europy Środkowo- -Wschodniej – zapowiada Ewa Ogryczak z zarządu MCI Capital. (s.4) /PARKIET/
CCC Ciepła zima zmroziła CCC. Słabe wyniki gruby obuwniczej rozczarowały nie tylko rynek, ale też zarząd. Cięcie kosztów to za mało wobec niesprzyjającego klimatu(s.19) /PB/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.