Raport rynku akcji 05.12.2019

ARAMCO Aramco rozważa ustalenie ceny akcji podczas swojej pierwszej oferty publicznej (IPO) na 32 riale za akcję (ponad 8 USD), co sprawiłoby, że wycena miałaby wynieść 25,6 mld USD – podała w środę agencja Bloomberga, powołując się na anonimowe źródła. Byłby to największy debiut giełdowy w historii.
BOOMBIT BoomBit szacuje, że odnotował w listopadzie 2019 roku 3,66 mln zł skonsolidowanych przychodów wobec 3,38 mln zł w październiku, co oznacza wzrost mdm o ok. 8 proc. – poinformowała spółka w komunikacie.
ECHO Grupa Echo Investment podpisała w listopadzie 123 przedwstępnych umów sprzedaży mieszkań w porównaniu do 61 przed rokiem. Deweloper przekazał klientom w tym czasie 273 mieszkania wobec 175 rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie.
ENEL-MED Enel-Med chce pozyskać do 80 mln zł z emisji nowych akcji na rozwój – podała spółka w komunikacie.

 

ENERGA Realizacja inwestycji „Elektrownia Ostrołęka C” przebiega zgodnie z harmonogramem – poinformowała Energa w komunikacie prasowym. Inwestycja związana z budową nowego bloku węglowego w Elektrowni Ostrołęka C jest kontynuowana – powiedział w środę PAP wicepremier Jacek Sasin.
ENTER AIR Enter Air chce w ciągu najbliższych tygodni wybrać lokalizację w porcie lotniczym w Polsce, aby w pierwszej połowie 2020 roku rozpocząć budowę hangaru kosztem kilkudziesięciu mln zł – poinformował PAP Biznes w wywiadzie dyrektor generalny spółki, Grzegorz Polaniecki.
GAMING FACTORY Gaming Factory złożyło w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Producent i wydawca gier komputerowych na PC i konsole chce zadebiutować na rynku głównym GPW w pierwszej połowie 2020 roku – podało Gaming Factory w komunikacie prasowym.
GPW Zarząd GPW w Warszawie postanowił wykluczyć akcje spółki New World Resources z obrotu giełdowego – wynika z uchwał zarządu giełdy. Decyzja, jak podano, podyktowana jest interesem i bezpieczeństwem uczestników obrotu.
INTER CARS Krzysztof Oleksowicz, jeden z założycieli Inter Cars, od 1 stycznia 2020 roku rezygnuje z funkcji członka zarządu spółki – podał Inter Cars w komunikacie. Krzysztof Oleksowicz pozostanie doradcą strategicznym zarządu.
MASTER PHARM Zarząd Master Pharm podjął decyzję o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych i koncentracji na rozwoju organicznym – podała spółka w komunikacie.
MEX Mex Polska chce w przyszłym roku przynajmniej utrzymać marże, pomimo spodziewanego wzrostu kosztów – poinformowali przedstawiciele spółki na środowej konferencji.
OEX OEX skupił 421.052 akcje własne, stanowiące 5,27 proc. kapitału zakładowego spółki. Cena akcji w skupie wyniosła 19 zł za sztukę – podała spółka w komunikacie. Łączna cena akcji wyniosła 8 mln zł.
ORANGE 1)    Grupa Orange rozważa dalsze inwestycje w budowę sieci światłowodowej w Polsce po 2020 roku, ale bez istotnego zwiększania wydatków inwestycyjnych – poinformował prezes Orange Stéphane Richard.

2)    Francuska grupa Orange planuje stworzenie spółek zarządzających wieżami telekomunikacyjnymi w większości krajów europejskich – poinformowała grupa w komunikacie prasowym.

3)    Grupa Orange liczy na wzrost przychodów w Polsce o 1,5-3 proc. średniorocznie (CAGR) w latach 2019-2023 – poinformował Ramon Fernandez, członek zarządu Orange ds. finansowych.

PKO BP PKO BP w 2020 r. ma wystąpić o zgody korporacyjne na otwarcie minimum jednego oddziału zagranicznego; ma on być usytuowany w Europie – poinformował wiceprezes PKO BP Maks Kraczkowski.
PLAY P4, spółka zależna Play Communications, podjęła decyzję o emisji nie więcej niż 1.500 niezabezpieczonych obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej do 750 mln zł – podała spółka w komunikacie. Obligacje zostaną wyemitowane w ramach programu emisji ustanowionego w połowie listopada.
PZU Nie należy spodziewać się zmian w składzie zarządu PZU – poinformował Maciej Łopiński, przewodniczący rady nadzorczej PZU, cytowany przez portal money .pl.
TAURON Tauron Wydobycie uruchomił nowy kompleks technologiczny, który zwiększy wydajność Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie – podał Tauron w komunikacie prasowym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.