Raport rynku akcji GPW 02.04.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

INGBSK ZWZA ws. m.in. podziału zysku za 2019 rok, pokrycia straty z lat ubiegłych oraz wypłaty dywidendy za 2019 rok.
IMPERA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
MCI NWZA ws. zmiany statutu.
MFO Publikacja raportu za 2019 rok.
SANTANDER ZWZA
UNIBEP Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ZYWIEC ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok 2019.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ATAL Atal zawarł w pierwszym kwartale 762 umowy deweloperskie i przedwstępne wobec 707 umów rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Najwięcej umów podpisano w Krakowie (186), Poznaniu (155) , Warszawie (134), Łodzi (105), Wrocławiu (82), Katowicach (67) i w Gdańsku (33).
BALTONA PP Porty Lotnicze ogłosiły przymusowy wykup 339.496 akcji Baltony po cenie 6,95 zł za sztukę – wynika z opublikowanego w środowym „Parkiecie” ogłoszenia.
CCC CCC podpisał ze wszystkimi bankami oraz instytucjami finansującymi działalność spółki oraz niektórych podmiotów z grupy CCC porozumienia, które zabezpieczają utrzymanie stabilności sytuacji finansowej – poinformowała spółka w komunikacie.
ENEA Enea uwzględni w wynikach za 2019 r. zdarzenia jednorazowe, z których część będzie miała negatywny, a część pozytywny wpływ na jej wyniki – poinformowała Enea w komunikacie. Łącznie operacje wpłyną na poprawę zysku brutto grupy o 66,2 mln zł, zysku netto o 43,7 mln zł i EBITDA o 129 mln zł.
ENERGA Energa utworzy odpisy aktualizujące na aktywach wytwórczych konwencjonalnych i CHP w wysokości 180 mln zł i odwróci odpisy na aktywach OZE w wysokości 18 mln zł. Szacowany łączny wpływ odpisów na wynik netto grupy za 2019 rok wynosi minus 131 mln zł- podała spółka w komunikacie.
FORTE W związku z aktualną sytuacją Fabryka Mebli Forte przedłuży dwutygodniowy postój produkcji i w uzgodnieniu ze związkami chce wprowadzić przynajmniej minimalne wynagrodzenie dla pracowników, którzy pozostają w domu – poinformował prezes spółki Maciej Formanowicz. Dodał, że spółka pozostaje w kontakcie z bankami, które zgodziły się na przesunięcie terminów spłat kredytów.
GETIN 1.     Zysk netto grupy Getin Holding w 2019 roku wyniósł 101,3 mln zł, podczas gdy w 2018 roku grupa miała 958,5 mln zł straty. W 2019 roku roku spółki zagraniczne wypracowały dla grupy 155 mln zł zysku i wypłaciły na rzecz holdingu ponad 100 mln zł dywidendy – poinformowała spółka w komunikacie.

2.     Getin Holding ocenia, że negatywne skutki ekonomiczne rozprzestrzeniania się pandemii dotkną wszystkie rynki, na których prowadzi biznes. Wszystkie banki w grupie zachowują płynność, Getin widzi ryzyko braku sfinalizowania sprzedaży aktywów na Ukrainie – poinformował prezes Getin Holding Piotr Kaczmarek.

GOBARTO Gobarto notuje okresowo zwiększoną sprzedaż. Grupa chce skoncentrować działalność na segmencie zwierzęcym, produkcyjnym oraz dystrybucyjnym, ograniczając aktywność w segmencie przetwórczym – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
IPOPEMA SEC. Grupa Ipopema Securities miała w 2019 r. 3,5 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 2,1 mln zł straty netto rok wcześniej – wynika z raportu rocznego spółki.
JSW Jastrzębska Spółka Węglowa zanotowała spadek produkcji węgla z powodu zmiany organizacji pracy wynikającej z epidemii koronawirusa, ale ocenia, że nie ma to wpływu na bieżącą realizację kontraktów handlowych. Spółka ma informacje o ograniczeniach realizacji zobowiązań kontraktowych przez odbiorców- podała JSW w komunikacie.
KRUK Zarząd Kruka zdecydował o przeprowadzeniu skupu części zdematerializowanych obligacji własnych o łącznej wartości do 25 mln zł. Skup może potrwać do 30 września. Skupione obligacje zostaną umorzone po ich wartości nominalnej- poinformowała spółka w komunikacie.
MANGATA Mangata Holding przewiduje w najbliższych miesiącach spadek przychodów segmentu automotive i planuje ograniczenia procesów produkcyjnych w dwóch zakładach grupy – poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes spółki Leszek Jurasz. Dodał, że rekomendacja zarządu dot. podziału zysku z 2019 roku będzie do końca kwietnia.
P.A. NOVA P.A. Nova prognozuje spadek wpływów czynszowych o ok. 80-85 proc. w okresie ograniczenia handlu, zakładając, że obostrzenia będą obowiązywać do końca czerwca – poinformowała spółka w komunikacie.
PBG Fundusze inwestycyjne zarządzane przez Pekao TFI i PKO TFI zażądały natychmiastowego wykupu obligacji serii G, H i J, wyemitowanych przez PBG. Łączna wartość obligacji objętych żądaniami wynosi 23,4 mln zł- poinformowało PBG w komunikacie.
PKN ORLEN Grupa PKN Orlen zakończyła realizację głównej części procesu inwestycji budowy instalacji Polietylenu 3 w czeskim zakładzie produkcyjnym Unipetrol RPA s.r.o. w Litvinovie. Unipetrol dokonał odbioru instalacji w części wytwarzającej polietylen naturalny – poinformował Orlen w komunikacie.
QUERCUS W 2019 r. Quercus TFI odnotowało 19,6 mln zł zysku netto, czyli 3,6 % powyżej szacowanego w styczniu zysku na poziomie 18,9 mln zł oraz wobec 10,2 mln zł straty netto rok wcześniej.
RONSON Ronson Development zawarł przedwstępną umowę zakupu działki w Poznaniu, na której planowana jest budowa około 80 mieszkań – podała spółka w komunikacie. Cena nieruchomości została ustalona na 3 mln zł.
SYNEKTIK Synektik szacuje, że przychody grupy ze sprzedaży sprzętu medycznego, usług i rozwiązań IT wzrosły r/r w II kw. roku obrotowego 2019/2020 o ok. 104 % do ok. 28,5 mln zł. Przychody ze sprzedaży radiofarmaceutyków wzrosły w tym czasie według szacunków o ok. 63 % do ok. 7,9 mln zł – podała spółka w komunikacie.
TAURON Strata netto grupy Tauron w 2019 roku wyniosła 11,7 mln zł wobec 207 mln zł zysku przed rokiem – podała spółka w raporcie rocznym. Tauron szacował wcześniej, że strata netto wyniosła w tym okresie 12 mln zł.
TS GAMES Przychody gry „Fishing Clash”, której producentem jest Ten Square Games, wyniosły w marcu ok. 5 mln USD – szacuje portal Sensor Tower. Według szacunków grę pobrano w ubiegłym miesiącu ze sklepów Google i Apple łącznie ok. 2,4 mln razy.

 

Przegląd prasy

 

PGE Ogromna skala wyzwań przed branżą energetyczną. W PGE rosną nakłady na inwestycje. (s. 6) /PARKIET/
PKN ORLEN Bruksela nie przeszkodzi w fuzji Orlenu z Energą. Spełnił się kolejny warunek umożliwiający przejęcie energetycznej spółki przez paliwowy koncern. Zapisy na sprzedaż akcji potrwają do 22 kwietnia (s. 6) /PARKIET/
VIVID GAMES Obligacje Vividu ciążą biznesowi. Bydgoska spółka nie spłaci papierów w terminie. Przekonuje jednak, że jej sytuacja finansowa jest dobra. (s. 7) /DGP/

 

Sygnały analizy technicznej

 

DECORA Kurs akcji rozkręca odbicie na rosnącym wolumenie. Ostatnia świeca to biały korpus (marubozu).
GETINOBLE Notowania akcji bronią ostatniego dołka na 0,22 zł, czemu towarzyszy świeca z widocznym dolnym cieniem i wyraźnym wzrostem wolumenu.
KERNEL Wysoki biały korpus na wyraźnie rosnącym wolumenie oznaką początku drugiego impulsu popytowego.
MOSTALWAR Kurs akcji rozkręca kolejny impuls wzrostowy na wyraźnie wysokim wolumenie.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.