Raport Rynek Akcji 27.01.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BSC DRUK NWZA ws. rezygnacji członka RN oraz zmian w RN.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AMICA 1. Grupa Amica w ramach zaplanowanych na 2020 rok 95 mln zł wydatków inwestycyjnych planuje 20 mln zł przeznaczyć na transformację cyfrową – poinformował dziennikarzy członek zarządu spółki Michał Rakowski.

2. Amica, która od września ma prawa do marki Fagor, przewiduje, że w latach 2022-2023 sprzedaż sprzętu AGD pod tą hiszpańską marką zacznie stanowić pojedyncze procenty przychodów grupy – poinformował dziennikarzy członek zarządu spółki Michał Rakowski.

AMREST AmRest rozliczył transakcję sprzedaży na rzecz Glovoapp23 100% udziałów w spółce Restaurant Partner Polska, prowadzącej platformę PizzaPortal i otrzymał 35 mln euro, z czego 20 mln euro w gotówce. Równowartość pozostałej kwoty została przekazana w nowo wyemitowanych udziałach Glovo – podał AmRest w komunikacie.
APATOR Oferta spółki zależnej Apatora, Apator Metrix, została wybrana jako najkorzystniejsza w kolejnych trzech zadaniach będących częścią przetargu na dostawę gazomierzy miechowych dla Polskiej Spółki Gazownictwa. Wartość oferty wynosi 49 mln zł, a termin realizacji to 24 miesiące od daty zawarcia umowy – poinformował Apator w komunikacie.
BALTONA Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ponownie wydłużyło zapisy w wezwaniu do sprzedaży 100% akcji Baltony, do 26 lutego – poinformowało Biuro Maklerskie PKO BP, pośredniczące w wezwaniu.
BOŚ BOŚ Bank zdecydował o utworzeniu rezerwy w wysokości 19,9 mln zł na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi i łączna wartość rezerw na to ryzyko, obciążająca wynik IV kwartału 2019 r. wyniesie 20,4 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.
CD PROJEKT CD Projekt otrzymał indywidualną interpretację przepisów prawa podatkowego dotyczących tzw. preferencji IP BOX, zgodną ze stanowiskiem spółki. Dochody spółki, osiągane z komercjalizacji autorskich praw do produkowanych gier komputerowych, będą mogły co do zasady podlegać preferencyjnemu opodatkowaniu – podał CD Projekt w komunikacie.
FORTE Fabryki Mebli Forte szacują, że przychody grupy w czwartym kwartale 2019 roku wyniosły 337 mln zł wobec 297 mln zł przed rokiem. Skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł 33 mln zł, co oznacza wzrost r/r o 74%, a EBITDA wzrosła o 47% r/r do 47 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.
LIBET Libet otrzymał dwie wstępne oferty kupna aktywów służących produkcji kostki brukowej i innych elementów betonowych. Oferty dotyczą dwóch jednostek produkcyjnych spółki, a łączna proponowana cena wynosi 33,5 mln zł netto – poinformowała spółka w komunikacie.
LOTOS Praca przewozowa Lotos Kolej w 2019 roku wyniosła 5.474 mln tonokilometrów netto, co było najlepszym wynikiem w historii spółki – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
PEKAO 1. Pekao Bank Hipoteczny utworzy w wynikach za 2019 r. odpisy w wysokości 35,4 mln zł i rezerwę w wysokości 12 mln zł. Obie pozycje obciążą wynik za rok 2019 – podał bank w komunikacie.

2. BlackRock, z uwzględnieniem pożyczek papierów wartościowych oraz kontraktów na różnice kursowe, ma akcje Banku Pekao reprezentujące łącznie 5 proc. w kapitale zakładowym i ogólnej liczbie głosów na WZ – podał bank w komunikacie.

PGNiG 1. Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez grupę PGNiG w IV kwartale 2019 r. wyniósł 9,22 mld m sześc. wobec 8,58 mld m sześc. w analogicznym okresie roku poprzedniego – podała spółka w komunikacie.

2. PGNiG przedstawi zaktualizowaną strategię dla grupy kapitałowej do końca 2020 roku – zapowiedział nowy prezes PGNiG Jerzy Kwieciński podczas piątkowej konferencji prasowej.

3. PGNiG rozważa inwestycje m.in. w biogaz, paliwo wodorowe i fotowoltaikę. Chce wzmocnić swój segment ciepłowniczy i stać się integratorem tego segmentu w Polsce oraz nie wyklucza w przyszłości wejścia w energetykę wiatrową – poinformował prezes PGNiG Jerzy Kwieciński, cytowany w materiałach przed piątkowym spotkaniem z dziennikarzami.

4. PGNiG nie wyklucza w paroletniej perspektywie przejęć w Polsce i w regionie oraz  będzie poszukiwał możliwości współpracy i synergii z dużymi spółkami Skarbu Państwa, w tym z PKN Orlen i Grupą Lotos – poinformował prezes PGNiG Jerzy Kwieciński podczas piątkowej konferencji prasowej.

POLNORD Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu przez Cordia kontroli nad Polnordem. Uzyskanie zgody Urzędu było jedynym warunkiem zawieszającym koniecznym do rozpoczęcia przez zarząd procesu zawierania z inwestorami, którym zarząd spółki zaoferował akcje serii T, umów objęcia akcji serii T – podała spółka w komunikacie.
PZU PZU nie ma planów pozbycia się Alior Banku. PZU będzie patrzeć na każdą możliwość partycypacji w dalszej konsolidacji rynku bankowego – poinformował PAP prezes PZU Paweł Surówka w Davos.
STELMET W roku obrotowym 2018/2019 Stelmet zmagał się z rosnącą presją kosztową dotyczącą surowca drzewnego, kosztów personalnych i energii elektrycznej oraz spodziewa się, że wyniki grupy będą znajdować się pod wpływem rosnących kosztów także w kolejnych latach – poinformował zarząd spółki na piątkowej konferencji.

 

Przegląd prasy

 

CD PROJEKT CDP zwolnił znaczną część załogi i rozpoczął przegląd opcji strategicznych. Zamówienia na „Cyberpunka” zrealizuje CD Projekt. (s. 4) /PB/
CIECH Ciech wynegocjował podwyżki cen swojego kluczowego produktu. Zarząd chemicznej spółki i analitycy widzą dobre perspektywy dla rynku sody w 2020 r. Zgodnie z oczekiwaniami Ciech może w tym roku liczyć na wyższe ceny w kontraktach handlowych z klientami. (s. 03) /PARKIET/
LIVECHAT LiveChat zapowiada dalszy rozwój produktów i planuje zatrudniać nowe osoby, o czym świadczą ogłoszenia związane z rekrutacją, umieszczone na stronie internetowej wrocławskiej firmy. Czy rozwój nie stanie na przeszkodzie do wypłaty dywidendy? – Polityka dywidendowa jest aktualna – odpowiedziała spółka. (s. 03) /PARKIET/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.