Raport Rynek Akcji 23.01.2020

foto: pixabay

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

CIECH NWZA ws. zmian w składzie RN.
IPOPEMA NWZA ws. powołania członka RN, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji przeznaczonych dla posiadaczy warrantów subskrypcyjnych, z wyłączeniem prawa poboru, zmiany statutu oraz emisji warrantów subskrypcyjnych, z wyłączeniem prawa poboru.
STELMET Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za rok obrotowy 2018/2019.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ASBIS Asbis szacuje, że w grudniu 2019 r. wypracował 274 mln USD skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost r/r o 36%. Asbis ocenia, że wyniki przekroczyły górną granicę prognozy na 2019 r – podała spółka w komunikacie.
CERAMIKA NOWA GALA W ogłoszonym przez Cerrad wezwaniu na akcje Ceramiki Nowej Gali nabytych zostało 1.985.884 akcje, stanowiące 4,23% kapitału zakładowego spółki i głosów na WZ – poinformował pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.
ERBUD 22 stycznia 2020 roku została podpisana przez Spółkę Umowa na roboty budowlane- budowę: budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym. Wartość umowy to 37,9 mln zł- podała spółka w komunikacie.
GRUPA AZOTY Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na utworzeniu przez Grupę Azoty, Hyundai Engineering Co., Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation oraz Grupę Lotos przedsiębiorcy, który będzie prowadził działalność pod firmą Grupa Azoty Polyolefins – podały Azoty i Police w komunikatach.
PGNiG Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną PGNiG w sprawie o nałożenie przez UOKiK 10,4 mln zł kary pieniężnej za niewykonanie obowiązku usunięcia z kontraktów gazowych niekorzystnych dla odbiorców rozwiązań – podał SN w komunikacie.
PKP CARGO PKP Cargo, które odebrało pod koniec 2019 roku pierwsze 50 platform przeznaczonych do przewozów intermodalnych, planuje w 2020 roku odebrać kolejne 400 wagonów w ramach zamówienia 936 sztuk – poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Czesław Warsewicz.
POLENERGIA Rada Nadzorcza Emitenta, na posiedzeniu w dniu 22 stycznia 2020 r., powołała na stanowiska Członków Zarządu Emitenta pana Piotra Maciołka, pana Tomasza Kietlińskiego oraz pana Jarosława Bogacza – podała spółka w komunikacie.
POLKOMTEL Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że Polkomtel naruszył zbiorowe interesy konsumentów i nałożył na spółkę 50,6 mln zł kary za pobieranie dodatkowej opłaty za tzw. video streaming – podał UOKiK w komunikacie.
POLNORD Polnord ocenia, że wnioski zawarte w pozwie jego akcjonariusza, spółki Hanapeta, dotyczącym m.in. stwierdzenia nieważności uchwały zarządu w sprawie ustalenia zasad oferowania akcji serii T są bezzasadne i nie zasługują na uwzględnienie przez sąd – podała spółka w komunikacie.
SERINUS Zarząd SERINUS ENERGY plc informuje o powołaniu pana Andrew Fairclough na stanowisko Dyrektora Finansowego Spółki (CFO) ze skutkiem od dnia 5 lutego 2020 r. Andrew Fairclough obejmie także stanowisko członka Rady Dyrektorów Spółki, nieposiadającego statusu członka niezależnego – podała spółka w komunikacie.
SYNEKTIK Fundusze zarządzane przez NN Investment Partners TFI zmniejszyły swój udział do 4,98 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Synektika – poinformowała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

PGG Relacje pomiędzy największymi spółkami energetycznymi a Polską Grupą Górniczą znów są mocno napięte. W tle są rosnące zapasy węgla, import z Rosji i podwyżki dla górników. (s. 04) /PARKIET/
TESGAS Otoczenie sprzyja rozwojowi Tesgasu. Duże inwestycje w branżach gazowniczej i fotowoltaicznej powodują, że grupa kapitałowa nie może w tym roku narzekać na brak pracy. (s. 05) /PARKIET/
VRG Mazgaj bierze Vistulę w swoje ręce. Choć znany biznesmen oficjalnie ma tylko 8,3 proc. akcji odzieżowej grupy, to wywiera na nią coraz większy wpływ. Zmienia zarząd ceniony przez rynek. (s. 4-5) /PB/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.