Raport Rynek Akcji 06.03.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

CCC Publikacja skonsolidowanego oraz jednostkowego raportu za 2019 rok.
INGBSK Publikacja skonsolidowanego oraz jednostkowego raportu za 2019 rok.
ATLANTAPL Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,20 zł na akcję
DOMDEV Publikacja skonsolidowanego oraz jednostkowego raportu za 2019 rok.
IFSA Publikacja raportu za pierwsze 12 miesięcy roku obrotowego 2019/2020.
VIGOSYS Publikacja raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ATAL Atal ocenia, że jest w stanie sprzedać w 2020 roku 3,2-3,5 tys. mieszkań – poinformował PAP Biznes prezes Zbigniew Juroszek. W styczniu i lutym spółka podpisała o ponad 29 proc. więcej umów deweloperskich rdr.
BUDIMEX Oferta Budimeksu o wartości 165,6 mln zł netto okazała się najkorzystniejsza w przetargu GDDKiA na budowę drogi ekspresowej S-5 na odcinku Ornowo-Wirwajdy – poinformowała spółka w komunikacie.
COGNOR Cognor nie odczuwa jeszcze wpływu koronawirusa na działalność, monitoruje jednak dostawców komponentów sprowadzających je z Chin – poinformował PAP Biznes członek zarządu spółki Krzysztof Zoła.
ELEKTROBUDOWA Elektrobudowa zawarła ugodę z Tauron Ciepło w związku z realizacją kontraktu na budowę bloku ciepłowniczego w Tychach. Spółka ocenia, iż zawarcie ugody wpłynie na poprawę wyniku finansowego roku 2020 w kwocie ok. 10,7 mln zł- podała Elektrobudowa w komunikacie.
GRUPA AZOTY Strumień gotówki ze sprzedaży materiałów do druku 3D będzie zauważalny w strukturze przychodów Grupy Azoty za dwa lata. Wprowadzanie niskotonażowych, ale wysokomarżowych produktów, wytwarzanych z półproduktów powstających w grupie, będzie istotnym elementem nowej strategii spółki – poinformowali przedstawiciele spółki na spotkaniu z dziennikarzami.
ING 1.     Zarząd ING Banku Śląskiego zdecydował o przedłożeniu walnemu zgromadzeniu propozycji uchwały, która zakłada wypłatę dywidendy za 2019 rok w łącznej kwocie 494,4 mln zł, czyli 3,8 zł brutto na akcję – poinformował bank w komunikacie.

2.     Agencja ratingowa Fitch Ratings umieściła rating IDR dla ING Banku Śląskiego na liście ratingów „pod obserwacją kryteriów” (UCO) z możliwością jego podwyższenia – podał bank w komunikacie.

INTERSPORT Intersport Polska zawarł ze spółką OTCF warunkową umowę przejęcia trzech sklepów „4 Faces”. Łączna wartość transakcji nie przekroczy 4,9 mln zł netto i będzie płatna w ratach do 30 marca 2021 roku – poinformowała spółka w komunikacie.
KRUK Skonsolidowany zysk netto Kruka w 2019 roku spadł do 277 mln zł z 330 mln zł w 2018 roku – podała spółka w raporcie rocznym. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami spółki.KRUK
NOVATURAS Novaturas, operator turystyczny w krajach nadbałtyckich, widzi spadek popytu z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, co wpłynie na wyniki grupy za pierwszy kwartał 2020 r. – poinformowała spółka w komunikacie.
PEKAO Bank Pekao otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego indywidualne zalecenie zwiększenia funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez bank co najmniej 25 % zysku wypracowanego w 2019 r. – podał bank w komunikacie.
PKN ORLEN Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie (NWZ) akcjonariuszy PKN Orlen wybrało w czwartek na przewodniczącego rady nadzorczej Wojciecha Jasińskiego, prezesa tej spółki w latach 2015-18. Jego kandydaturę zgłosił Skarb Państwa.
SECO/ WARWICK Grupa Seco/Warwick przyjęła strategię na lata 2020-2022, w której jako cel wskazuje m.in. wzrost rentowności netto do poziomu 4 % w 2022 r. oraz ograniczenie nakładów inwestycyjnych (odtworzeniowych i rozwojowych) do średniego poziomu około 11 mln zł rocznie – podała spółka w komunikacie. Seco/Warwick zamierza rosnąć organicznie i nie zakłada przejęć innych firm.
SIMPLE Rekomendowana przez zarząd Simple wartość dywidendy z zysku za 2019 rok została określona na kwotę 2,7 mln zł, co daje 0,55 zł na akcję – podała spółka w komunikacie. Simple poinformowało także o zamiarze pozyskania inwestora strategicznego.
URSUS Wierzyciel Ursus Bus wycofał wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego spółki – poinformował Ursus w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

ALIOR Alior pozbywa się słabych punktów. Bank w pocie czoła szkoli pracowników, by wysyłać ich na targi, skąd mają przywozić klientów biznesowych. Nadrabia też zaległości technologiczne. (s. 6) /PB/
AUTO PARTNER Auto Partner nie obawia się wirusa. Dystrybutor części samochodowych nie spodziewa się na tyle istotnych opóźnień dostaw z Chin, by miało to negatywny wpływ na sprzedaż. (s. 7) /PARKIET/
CYFROWY POLSAT Rośnie konkurencja wśród centrów danych. Już nie ATM (nadal w trakcie przeglądu opcji strategicznych), ale Grupa Cyfrowy Polsat, z Plusem i Netią, jest największym graczem na rynku centrów przetwarzania danych w Polsce – szacuje firma analityczna Audytel. (s. 5) /PARKIET/
PESA Pięcioletni plan dla Pesy. PFR wierzy, że za kilka lat firma będzie rentowna i innowacyjna, jeśli tylko banki i ubezpieczyciele przedłużą jej finansowanie. Sam wesprze ją kapitałem obrotowym. (s. 3) /PB/
SIMPLE Simple szuka inwestora strategicznego. W akcjonariacie informatycznej spółki mogą zajść zmiany. Kto się skusi na jej akcje? (s. 6) /PARKIET/
TAURON Węgiel ciągnie w dół wyniki Tauronu. Kopalnie są dziś kulą u nogi spółek energetycznych. Niski poziom wydobycia, przy wysokich kosztach stałych, wiąże się ze stratami. (s. 4) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

LOTOS Kurs akcji ponownie testuje dołek przeceny i znajduje się tuż powyżej istotnego długoterminowego wsparcia na 51,58 zł.
PKNORLEN Kurs akcji ponownie testuje ważne długoterminowe wsparcie na 56,50 zł.
KGHM Strona podażowa zepchnęła jednak ponownie kurs akcji poniżej linii długoterminowego trendu wzrostowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.