Raport futures

foto: GPW

Na krajowym rynku utrzymuje się niska zmienność, kurs FW20 od początku tygodnia utrzymuje się w przedziale ok. 2290-2320 pkt. Na wykresie 60-min jest kształtowana lokalna konsolidacja ponad linią szyi kilkutygodniowej formacji odwróconej RGR. Względem obecności samej formacji oczekiwany kierunek wybicia z konsolidacji byłby raczej ku górze. Poziom docelowy określony formacją to ok. 2380 pkt. Na diagramie dziennym zagrożeniem dla tej tezy jest układ ostatnich świec: dwa kruku, doji ważka, wisielec, które w sumie wskazują na osłabienie wzrostowego impetu. Obroty utrzymują się na obniżonym poziomie, na rynku jest wykazywany stan równowagi.

Po stronie indeksu bazowego również nie ma jednomyślności. Po wczorajszej sesji zdecydowanie na plus wyróżniają się akcje KGHM na fali wznoszących cen miedzi. Z dzisiejszym porankiem kontrakty na miedź dalej zyskują na wartości sugerując replikę tego ruchu w cenach akcji spółki. Na bankach został zduszony wcześniej lepszy sentyment, aczkolwiek w krótkim terminie dla PKOBP jest podtrzymane przebicie krótkoterminowej spadkowej linii oporu. Notowania LPP przełamały ponad 3 miesięczną spadkową linię oporu, niewykluczone że wzrost zainteresowania pobudził umacniający się ostatnio rubel (udział rynku rosyjskiego w przychodach na poziomie ok. 18%). W niełasce pozostają rafinerie po ostatnich zmianach cen ropy, które zyskują znacznie mocniej na wartości niż paliwa (benzyna, diesel).

W dzisiejszym kalendarium wskazujemy na odczyt o krajowej produkcji przemysłowej. W ostatnim raporcie PMI o koniunkturze w polskim przemyśle wskazywano na wolniejsze tempo wzrostu nowych zamówień ale jednocześnie rosło tempo wzrostu produkcji i zatrudnienia. /Marcin Brendota/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.