Komentarz PLN: PLN bez większych zmian

foto: flickr, zasoby NBP

Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na eurodolarze jak i na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4002 PLN za euro, 3,7258 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0863 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8879 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,35% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym nie przyniosły zmiany status quo. W dalszym ciągu główna para walutowa oscyluje blisko 1,18 USD. Wydarzeniem sesji w Azji zdaje się być podbicie kwotowań juana po doniesieniach, iż Chiny podtrzymują „przywiązanie” do założeń umowy handlowej z USA (phase 1 deal). Czekamy na czwartkowe wystąpienie Powella podczas Jackson Hole. Na rynku nie dzieje się zbyt wiele, stąd w depeszach widoczne jest również wyczekiwanie na dzisiejsze makro z USA (m.in. zamówienia). Sam PLN nie notuje większych ruchów czekając na dalszy rozwój sytuacji wokół EUR/USD.

W trakcie dzisiejszej brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się m.in. zamówieniom na dobra trwałe dla USA za lipiec (oczek. 4,3% m/m).

Z rynkowego punktu widzenia pary związane z PLN kontynuują lokalne konsolidacje przy ograniczonej zmienności.

USD

eur

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.