Komentarz PLN: kontynuacja zwyżek wartości złotego

foto: NBP

Notowania polskiego złotego kontynuują ruch w górę. Indeks BOSSAPLN dzisiaj rano porusza się w okolicach 88,90 pkt., a ogólnie w bieżącym tygodniu dotarł on do najwyższych poziomów od czterech i pół miesiąca, a dokładniej od pierwszej połowy marca br.

Zwyżka notowań BOSSAPLN następuje w analogii do sytuacji na wykresie EUR/USD. Jest ona w dużej mierze konsekwencją słabości amerykańskiego dolara na globalnym rynku.

 

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

 

Pomijając dane dotyczące przemysłu i sprzedaży detalicznej, które w Polsce pojawiły się w poniedziałek i wtorek, w bieżącym tygodniu nie pojawią się już żadne na tyle istotne odczyty. To sprawia, że polski złoty prawdopodobnie pozostanie ściśle uzależniony od nastrojów inwestorów w globalnej gospodarce.

Możliwe, że na fali obaw o napięcia amerykańsko-chińskie USD powróci do zwyżek ze względu na swój status bezpiecznej przystani. Na razie jednak ten efekt nie jest wyraźny.

Notowania USD/PLN w rezultacie kontynuują zniżkę, schodząc już poniżej 3,81. Ważnym rejonem wsparcia są okolice 3,75, czyli poziom marcowego lokalnego wsparcia, które posłużyło jako baza do późniejszych dynamicznych zwyżek.

Tymczasem na wykresie EUR/PLN spadki doprowadziły notowania do poziomu 4,41. To najniższy poziom od połowy czerwca tego roku.

 

Notowania USD/PLN - dane dzienne

Notowania USD/PLN – dane dzienne

 

Notowania EUR/PLN - dane dzienne

Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.