Gwałtowne przeceny na rynku srebra

SONY DSC

Ostatnie dni na rynku srebra są wyjątkowo emocjonujące. Ceny tego kruszcu ugięły się bowiem pod naciskiem siły amerykańskiego dolara i powiązanej z nią przeceny na rynku złota.

W rezultacie, już w poniedziałek notowania srebra zniżkowały o 10% i pokonały w dół wsparcie w okolicach 26 USD za uncję. W późniejszych dniach spadki się pogłębiły – wczoraj cena srebra zniżkowała o imponujące 6% i dzisiaj kontynuuje przecenę. Obecnie notowania srebra oscylują w okolicach 22 USD za uncję, co jest najniższym poziomem od dwóch miesięcy.

Nie ulega wątpliwości, że notowania srebra kierują się w dół głównie na fali zniżek na wykresie cen złota. Notowania obu kruszców wykazują bowiem wyjątkowo dużą korelację, przy czym ceny srebra cechuje większa zmienność niż notowania złota (co jest widoczne nie tylko przy spadkach, lecz także przy wzrostach cen). Na rynkach obu kruszców nieustannie głównym pretekstem do zniżek jest siła amerykańskiego dolara – ostatnie kilka dni były okresem korekty wzrostowej na wykresie indeksu USD.

Chociaż ceny srebra niewątpliwie pozostają rozchwiane, to końcówka tygodnia na tym rynku może przynieść uspokojenie nastrojów lub nawet odreagowanie strat z ostatnich kilku dni. Wskaźniki techniczne sugerują bowiem wyprzedanie rynku.

 

Notowania srebra - dane dzienne

Notowania srebra – dane dzienne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.