Za mszę w kościele zapłacimy online

foto: sitebuilderreport.com

Polacy na dobre przyzwyczaili się do płatności przez internet. W ostatnich miesiącach przybyło miejsc i usług, za które możemy wnieść opłatę online. W 2019 r. przez internet dokonamy płatności za przejazd autostradą, opłacimy mandat czy… zamówimy online mszę w kościele.

Ponad 90 proc. polskich internautów korzysta z różnych form opłacania rachunków przez internet. 85 proc. regularnie kupuje przez internet, a 46 proc. korzysta z usług subskrypcyjnych opłacanych online – takie wnioski płyną z ubiegłorocznego badania Blue Media “Innowacje finansowe”. Nic dziwnego, że coraz więcej miejsc i instytucji oferuje swoim klientom szybkie płatności online.

W przypadku dłuższych tras często korzystamy z autostrad – część odcinków jest płatna, co powoduje tworzenie się korków przy punktach poboru opłat. By ograniczyć czas oczekiwania, możemy skorzystać z aplikacji autopay transport – pilotaż automatycznych płatności za przejazd całym płatnym odcinkiem AmberOne Autostrady A1 został uruchomiony latem 2018 r. Po zalogowaniu się do aplikacji, , wystarczy dodać swój pojazd oraz kartę płatniczą, z której środki za przejazd będą pobierane automatycznie. Wjeżdżając na autostradę należy kierować się do bramki oznaczonej symbolem AmberGO. System AmberGO oparty jest na automatycznym identyfikowaniu numerów rejestracyjnych przez kamery wideo, dzięki czemu sam rozpozna pojazd i automatycznie podniesie szlaban. Po zakończonym przejeździe, opłata za przejazd zostanie pobrana z karty automatycznie.

Nawet najlepszym kierowcom zdarza się przekroczyć prędkość. Zaplacmandat.pl umożliwia opłacenie mandatu karnego nie tylko szybkim przelewem internetowym czy BLIK-iem, ale także kartą płatniczą. Gdy przelew zostanie potwierdzony, mandat zostaje natychmiast opłacony. Odkąd należności za mandaty z całego kraju trafiają na konto jednej instytucji – Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu, opłaty za mandat wiąże się z koniecznością zdefiniowania tzw. przelewu podatkowego, którego większość Polaków nigdy nie miała okazji wypełniać. Serwis Zaplacmandat.pl, zbudowany przez Blue Media we współpracy z opolskim urzędem, maksymalnie upraszcza proces opłacanie mandatu.

Coraz częściej na polskich drogach widujemy samochody firm działających w ramach carsharingu. Wystarczy zarejestrować się w jednej z aplikacji, uzupełnić dane i dodać skan prawa jazdy. W niektórych przypadkach konieczna jest weryfikacja za pomocą przelewu na kwotę 1 zł. Po zarejestrowaniu możemy podejść do samochodu, otworzyć je za pomocą aplikacji. Po przebytej trasie zamykamy samochód – również z poziomu aplikacji – a opłata pobierana jest automatycznie. Płatność zależy od długości trasy i czasu trwania przejazdu.

– Z płatności online skorzystamy nie tylko w dużych miastach. Przez internet kupimy również bilet do np. Tatrzańskiego Parku Narodowego. W górach nie zawsze będziemy mieli możliwość skorzystania z internetu. Na szczęście wejściówki możemy kupić wcześniej, a sama kontrola może się odbyć w trybie offline. Dodatkowym plusem jest możliwość korzystania z promocji, które pojawiają się w aplikacji parku – mówi newsrm.tv Norbert Bomber, regionalny dyrektor sprzedaży w Blue Media

Przez internet kupimy również bilety na wydarzenia sportowe. Na oficjalnej stronie PZPN – “Łączy nas piłka” działa system biletowy, który umożliwia wygodne i szybkie zakupy biletów na mecze polskiej reprezentacji. System płatności dostępny w serwisie „Łączy nas piłka” ogranicza w czasie ważność transakcji, dzięki czemu unika się sytuacji, kiedy kibic rezerwuje miejsce, ale zwleka z finalizacją płatności, tym samym blokując zakup innej osobie. Co więcej, dzięki automatycznemu generowaniu linku do płatności, kibic ma pewność, że jeśli przypadkowo zamknie stronę lub jego sesja wygaśnie, ma jeszcze możliwość dokonania płatności poprzez link w mailu.

Za mszę w dowolnej intencji również zapłacimy przez internet. Takie rozwiązanie oferują w Polsce m.in. kościoły dominikanów. By zamówić mszę, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej – wybrać dzień, intencję, podać adres e-mail i wpisać kwotę, jaką wpłacamy. Następnie możemy skorzystać z najbardziej dogodnej formy płatności. Ponadto, coraz więcej parafii umożliwia składanie ofiar w formie bezgotówkowej. Już w kilkudziesięciu kościelnych kancelariach w Polsce – za chrzest, ślub czy komunię – możemy złożyć ofiarę korzystając z terminala.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.