Uwierzyliśmy w duży wzrost emerytur?

foto: kaboompics.com

Sejm uchwalił ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. 81 proc. respondentów uważa, że PPK dadzą im solidny zastrzyk finansowy na starość. 72 proc. z nich stwierdziło, że PPK dają poczucie bezpieczeństwa. Czterech na pięciu badanych jest gotowa przystąpić do PPK, jeśli składka wynosić będzie 2 proc. pensji, a drugie tyle dołożą pracodawca i państwo.

– Prawie 97 proc. badanych wymieniło jako atut programu, że środki w PPK będą prywatne i dziedziczone – mówi w rozmowie z MarketNews24 Marcin Tarczyński z PIU.

Badanie na zlecenie Polskiej Izby Ubezpieczeń przeprowadził CBM Indicator na reprezentatywnej grupie 1000 osób aktywnych zawodowo w całej Polsce. Badania były realizowane od 13 do 26 września 2018 r.

Według szacunków rządu, program będzie dotyczył ok.11,5 mln pracowników i ma zapewnić dodatkowe oszczędności dla przyszłych emerytów, po ukończeniu przez nich 60. roku życia.

Zgodnie z założeniami ustawa wejdzie w życie z początkiem 2019 r., zaś pierwsi – najwięksi  pracodawcy będą objęci obowiązkiem utworzenia PPK od 1 lipca 2019 r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.