USD/PLN delikatnie odbija w górę

foto: pixabay

Strona popytowa na rynku polskiego złotego nadal wykazuje siłę. Notowania indeksu BOSSAPLN wczoraj zwyżkowały o niemal procent, kończąc sesję na poziomie 89,90 pkt. Dzisiaj tak wyraźnego ruchu w górę już nie widzimy, jednak wartość tego agregatu także istotnie nie spada, pozostając tuż poniżej bariery na poziomie 90 pkt.

Ostatnie kilka sesji dynamicznych zwyżek wynikało przede wszystkim ze szczególnej sytuacji na rynku amerykańskiego dolara, która odbiła się echem na wycenach praktycznie wszystkich walut świata. Amerykańska waluta traciła znacząco na wartości w ostatnich dniach, co tłumaczono głównie spadkiem awersji inwestorów do ryzyka na skutek ożywienia w globalnej gospodarce po wcześniejszych restrykcjach związanych z koronawirusem, jak również na skutek stymulowania kluczowych gospodarek świata pod kątem monetarnym i fiskalnym.

W rezultacie, ostatnie sesje upływały pod znakiem gwałtownych spadków na wykresie USD/PLN. Wczoraj kurs tej pary walutowej znalazł się na najniższym poziomie od czerwca 2019 roku – i podobnie jak wtedy, uplasował lokalne minimum w okolicach 3,72-3,73. Dzisiaj kurs USD/PLN delikatnie odbija w górę, na razie odrabiając około połowy wczorajszej zniżki i pozostając tuż poniżej 3,75.

Analogiczne ruchy są widoczne na wykresie EUR/PLN. Notowania tej pary walutowej dzisiaj odbijają się w górę po ponad tygodniu dynamicznych przecen. Skala zniżek nie była jednak tak duża jak na wykresie USD/PLN, a dzisiaj notowania EUR/PLN próbują powrócić do poziomu 4,40.

 

Notowania BOSSAPLN  - dane dzienne

Notowania BOSSAPLN  – dane dzienne

 

Notowania USD/PLN – dane dzienne

Notowania USD/PLN – dane dzienne

 

Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.