Stabilizacja po dwóch dniach przecen złotego

foto: pixabay

Na globalnych rynkach finansowych w ostatnich dniach dominuje nastawienie risk-off. Sprzyjało ono podbiciu wartości amerykańskiego dolara oraz innych aktywów uznawanych przez inwestorów za tzw. bezpieczne przystanie. Jednocześnie, negatywnie wpływa ono na wycenę walut EM, w tym polskiego złotego.

Niemniej, po dwóch dniach spadku wartości indeksu BOSSAPLN, dzisiaj widzimy stabilizację notowań tego agregatu w rejonie 86,80–86,90 pkt.

Spokojny początek dzisiejszej sesji ma miejsce także na wykresach głównych par walutowych ze złotym. Notowania USD/PLN, po dwóch zwyżkowych sesjach, dzisiaj oscylują w konsolidacji w okolicach 3,96. Z kolei notowania EUR/PLN stabilizują się w rejonie 4,4570.

Dzisiejszy kalendarz danych makro w Polsce jest dość obfity. Na godzinę 10:00 zaplanowana jest publikacja danych dotyczących przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia, a także odczyt bieżącego i wyprzedzającego wskaźnika koniunktury konsumenckiej. Później zaś opublikowany zostanie protokół z posiedzenia RPP.

Dane te mogą jednak pozostawać w cieniu wydarzeń na szerokim rynku finansowym, co wynika przede wszystkim z ogólnoświatowych obaw o drugą falę pandemii.

 

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

 

Notowania USD/PLN - dane dzienne

Notowania USD/PLN – dane dzienne

 

Notowania EUR/PLN - dane dzienne

Notowania EUR/PLN – dane dzienne 

 

Dorota Sierakowska
Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.