Raport rynku akcji GPW 23.04.2020

foto: flickr/gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

KERNEL Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,25 USD na akcję.
BOOMBIT Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
DEBICA Publikacja raportu za 2019 rok
EDINVEST ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019.
EVEREST NWZA ws. odwołania i powołania członków RN, ustalenia wysokości wynagrodzenia członków RN, widełkowego podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji zwykłych na okaziciela serii B z wyłączeniem prawa poboru, zmiany statutu, wyrażenia zgody na zawarcie przez spółkę umowy pożyczki oraz przyjęcia zasad realizacji programu motywacyjnego.
GAMEOPS Dzień ostatniego notowania na GPW 250.000 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii B.
MASTERPHA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
POLNORD NWZA ws. zmian w składzie osobowym RN oraz zmiany statutu.
XTPL Publikacja raportu za 2019 rok.
ZREMB Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ASBIS Asbis, dystrybutor produktów IT, nie oczekuje wpływu pandemii na wyniki finansowe w pierwszym kwartale, ale tradycyjnie spodziewa się spowolnienia sprzedaży w drugim kwartale – podała spółka w komunikacie prasowym.
BORYSZEW 1.     Grupa Boryszew planuje w przyszłym tygodniu wznowić produkcję w 18 zakładach, które działają w segmencie automotive – poinformował PAP Biznes prezes Boryszewa Piotr Lisiecki. Dodał, że obecnie w segmencie motoryzacyjnym grupy pracują tylko fabryki w Chinach i Rosji.

2.     Prezes Boryszewa Piotr Lisiecki ocenia, że zamknięcie transakcji sprzedaży Impexmetalu Aluminium Konin szwedzkiej spółce Gränges AB nastąpi w pierwszej połowie 2020 roku.

CCC 1.     Zgromadzenie Obligatariuszy grupy CCC zdecydowało o zmianach warunków emisji obligacji – podało CCC w komunikacie.

2.     Grupa CCC uruchomiła ponownie w Polsce ok. 100 sklepów poza galeriami handlowymi – poinformowała spółka.

3.     CCC rozważy możliwości restrukturyzacji swojej szwajcarskiej spółki zależnej Karl Voegele AG, w tym istotne zmniejszenie liczby jej sklepów i sprzedaż aktywów lub też pozyskanie dla tej spółki nowego inwestora – poinformowało CCC w komunikacie.

CI GAMES CI Games negocjuje z mBankiem nowe warunki finansowania – spółka szacuje, że na obecnie realizowane projekty wystarczy jej ok. połowa z dotychczas dostępnych 35 mln zł – podał prezes Marek Tymiński podczas wideokonferencji. Prezes spodziewa się, że w kolejnych okresach spółka będzie notowała dodatnie przepływy pieniężne, podobnie jak w I kwartale tego roku.
CYFROWY POLSAT Grupa Polsat pomimo pandemii koronawirusa realizuje bez przeszkód założone projekty inwestycyjne, a Telewizja Polsat uczestniczy w negocjacjach dotyczących nabycia spółek z Grupy Interia – poinformował Cyfrowy Polsat w komunikacie.
GRUPA KĘTY Zysk netto Grupy Kęty w pierwszym kwartale 2020 roku wyniósł 83,3 mln zł wobec szacowanych wcześniej ok. 70 mln zł – wynika z raportu finansowego spółki. Przychody grupy w tym okresie wyniosły 831,1 mln zł, zysk operacyjny wyniósł 108,4 mln zł, a EBITDA 145,6 mln zł.
ING BSK Agencja Moody’s podtrzymała ratingi dla ING Banku Śląskiego i utrzymała perspektywę „stabilną” dla długookresowego ratingu depozytów – poinformował bank w komunikacie.
PEKAO Rada nadzorcza Banku Pekao powołała na stanowisko prezesa Leszka Skibę, powierzając mu do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego kierowanie pracami zarządu – poinformował bank w komunikacie. Nowymi wiceprezesami zostali dotychczasowy prezes zarządu Marek Lusztyn oraz Krzysztof Kozłowski.
PGE Grupa PGE rezygnuje z projektów i programów nieprzynoszących oczekiwanych korzyści, zaplanowanych na lata 2020-2024, o łącznej wartości ponad 1 mld zł – podała PGE w komunikacie prasowym.
PGG Polska Grupa Górnicza zawiadamia współpracujące firmy o wystąpieniu tzw. siły wyższej i zapowiada, że od 1 maja na miesiąc zawiesi wykonanie części kontraktów na roboty zlecone w kopalniach oraz na dzierżawę maszyn i urządzeń górniczych – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
PGNiG PGNiG Upstream Norway uruchomiło pierwszy odwiert produkcyjny na złożu Arfugl na Norweskim Szelfie Kontynentalnym – poinformowała grupa w komunikacie. Spółka planuje rozpoczęcie eksploatacji kolejnych jeszcze w tym roku.
PKN ORLEN Minister Aktywów Państwowych powołał w skład zarządu PKN Orlen Daniela Obajtka na nową wspólną kadencję zarządu, a rada nadzorcza spółki powierzyła mu funkcję prezesa – poinformowała spółka w komunikacie.
PLAY P4 sp. z o.o., spółka zależna Play Communications, podpisała przedwstępną umowę nabycia 100 % udziałów w Virgin Mobile Polska za 60,7 mln zł – poinformował Play Communication w środowym komunikacie.
ŻYWIEC Strata netto Grupy Żywiec przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej w I kwartale 2020 roku wyniosła 34,9 mln zł, podczas gdy rok wcześniej Żywiec miał zysk w wysokości 6,5 mln zł rok – podała spółka w raporcie.

 

Przegląd prasy

 

CCC Przy udanej emisji i otrzymaniu pomocy z tarczy jesteśmy w stanie funkcjonować w obecnym kształcie do końca roku nawet przy dłuższym i silniejszym kryzysie – mówi Dariusz Miłek, przewodniczący Rady Nadzorczej CCC. (s. A23) /RZ/
CYFROWY POLSAT 1.     Podczas ogłaszania wyników za – bardzo udany – rok 2019, podtrzymaliśmy intencję wypłaty dywidendy w kwocie zakomunikowanej ponad rok temu. Naszym założeniem bazowym jest trzymanie się tej deklaracji, jeśli nowa rzeczywistość nie zaskoczy nas czymś, czego dziś jeszcze nie dostrzegamy – mówi Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu. (s. 6) /PARKIET/

2.     Medialne przejęcie na ostatniej prostej. Cyfrowy Polsat jest o krok od sfinalizowania transakcji zakupu Grupy Interia od Bauera – wynika z informacji DGP. (s. A8) /DGP/

PEKAO Nagłe zmiany w zarządzie Pekao. Nowym prezesem został Leszek Skiba, dotychczasowy wiceminister finansów. Nie podano powodów odejścia Marka Lusztyna, który kierował bankiem tylko przez pięć miesięcy. (s. A17) /RZ/
PGE PGE tnie w IT, innowacjach i węglu. Największa polska firma energetyczna zaoszczędzi miliard w pięć lat, bo zrezygnuje z wielu projektów, w tym węglowych. (s. 6) /PB/
RAINBOW TOURS 1.     Bez sprzedaży spółka jest w stanie przetrwać do dwóch lat – mówi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours. We wrześniu firma ruszy na zakupy nowych obiektów. (s. A16) /RZ/

2.     Rainbow Tours i Enter Air wyczekują startu branży. Akcje pierwszej firmy od początku roku zostały przecenione o ponad 60 proc., a drugiej o ponad 50 proc. Spółki mocno ścięły koszty i wierzą, że za kilka miesięcy znów rozwiną skrzydła. (s. 4) /PARKIET/

TRAKCJA Trakcja liczy na zlecenia z publicznej kiesy. Grupa oczekuje, że GDDKiA i PKP PLK mimo pandemii będą realizować duże inwestycje, sądzi się też z nimi o rozliczenie poprzednich umów. (s. 6) /PARKIET/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

BUDIMEX Kurs akcji dociera w rejon lokalnego podwójnego szczytu w okolicy 193,20 zł.
CDPROJEKT Kurs ustanawia nowe historyczne maksimum na 347 zł, ale na wolumenie około połowy średniej.
CYFRPLSAT Kurs akcji w ostatnim czasie ponownie powraca powyżej strefy oporowej 24,96-25,30 zł.
FAMUR Wysoki czarny korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozpoczyna kolejny impuls korekty.
KOGENERA Kurs akcji spada poniżej przełamanego oporu na 31 zł.
LOTOS Formacja lokalnej flagi.
MBANK Formacja harami w rejonie lokalnego wsparcia.
PEPEES Akcje od 2 sesji testują strefę średnioterminowego oporu 1,57-1,64 zł.
POLIMEXMS Formacja przenikania na dołkach lokalnej korekty.
WIRTUALNA Formacja wisielca na szczytach odbicia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.