Raport rynku akcji GPW 07.05.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

4FUN MEDIA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ASBIS Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
GLCOSMED Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
MAGNATA Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
MEDICALG Wprowadzenie do obrotu na GPW 721.303 akcji zwykłych na okaziciela serii G.
MLSYSTEM Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
NETIA Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
OPTEAM Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
RADPOL Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
TOYA Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
XTB Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
YOLO ZWZA ws. m.in. rozliczenia jednostkowej straty za rok obrotowy 2019 oraz kontynuowania istnienia spółki.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ALIOR BANK 1.     Alior Bank spodziewa się, że w II kwartale koszty ryzyka banku będą obciążone rezerwami wynikającymi z pandemii COVID-19. Bank chce podwyższać rentowność pożyczek gotówkowych, a słabszy wynik z opłat i prowizji w I kwartale był spowodowany w dużej mierze zdarzeniem jednorazowym – poinformowali przedstawiciele banku.

2.     Zysk netto grupy Alior Banku w pierwszym kwartale 2020 roku spadł do 73,2 mln zł z 103,5 mln zł rok wcześniej – podał bank w raporcie kwartalnym. Zysk okazał się 29 % powyżej oczekiwań analityków, którzy prognozowali się, że wyniesie on 56,6 mln zł.

ASBIS Akcjonariusze Asbisu zdecydowali o wypłacie 4,16 mln USD dywidendy z zysku za 2019 rok, czyli 0,075 USD na akcję – podała spółka w komunikacie.
AUTO PARTNER Przychody ze sprzedaży grupy Auto Partner w kwietniu 2020 roku spadły r/r o 14,75 %, do 112,6 mln zł z 132 mln zł rok wcześniej – podała spółka w komunikacie.
BOOMBIT BoomBit szacuje, że odnotował w kwietniu 2020 roku 13,2 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza spadek m/m o 15 % – poinformowała spółka w komunikacie.
CD PROJEKT CD Projekt przeznaczy 300 mln zł na zakup obligacji skarbowych – podała spółka w komunikacie.
EUROCASH Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli Eurocash 50 mln euro pożyczki – podał bank w komunikacie.
LOTOS Grupa Lotos chce wypłacić 1 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 rok- podała spółka w komunikacie
NEUCA Walne zgromadzenie Neuki podjęło uchwałę ws. wypłaty dywidendy za 2019 rok w wysokości 8,65 zł na akcję. Łącznie na ten cel trafi 37,1 mln zł – poinformowała spółka w uchwałach WZ.
PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zakończyło testy kolejnego odwiertu na złożu gazowym Przemyśl. Prace wiertnicze zrealizowane przez spółkę w ostatnim czasie pozwolą zwiększyć wydobycie o 13 % rocznie – poinformował koncern w komunikacie.
PKN ORLEN 1.     Strata w wysokości ponad 2,2 mld zł to wynik netto Grupy Orlen po trzech miesiącach tego roku i uwzględnieniu obciążeń podatkowych w kwocie 317 mln zł. Wynik ten w porównaniu z tym samym okresem 2019 r. jest niższy o 3,1 mld zł – wynika z danych finansowych opublikowanych przez płocki koncern.

2.     EBITDA LIFO grupy PKN Orlen przed uwzględnieniem odpisów wyniosła w I kwartale 2020 roku 1,607 mld zł wobec 2,014 mld zł rok wcześniej i wobec 1,259 mld zł w czwartym kwartale 2019 r. – podała spółka w prezentacji wynikowej.

3.     PKN Orlen podtrzymuje, że w tym roku planuje przeznaczyć na inwestycje 7,7 mld zł. Może przesunąć 10-15 % nakładów na 2021 rok, jeśli będzie taka potrzeba – poinformowali na telekonferencji przedstawiciele spółki.

REDAN Grupa Redan szacuje, że ok. 20 sklepów franczyzowych Top Secret w Polsce, czyli ok. 10 % powierzchni całej sieci zostanie zamknięta. Spółka nie wyklucza też zamknięcia części sklepów własnych, jeśli nie porozumie się z wynajmującymi – podał Redan w komunikacie.
SANTANDER Santander Bank Polska zawiesza projekt utworzenia banku hipotecznego w swoich strukturach – podał bank w komunikacie.
ULMA Akcjonariusze spółki Ulma Construccion Polska zdecydowali, by z zysku za 2019 r. przeznaczyć na wypłatę dywidendy 13,66 mln zł, co daje 2,6 zł brutto dywidendy na akcję – podała spółka w komunikacie.
WOJAS Skonsolidowane przychody Wojasa, producenta i dystrybutora obuwia, wyniosły w kwietniu 2020 roku 8,8 mln zł i były niższe rdr o 63,9 proc. – poinformowała spółka w komunikacie.
XTB 1.     XTB chce w II kwartale 2020 r. pozyskać więcej klientów niż w I kw., w którym otwarto ponad 21 tys. nowych rachunków – powiedział PAP Biznes prezes X-Trade Brokers Omar Arnaout. Dodał, że spółka zamierza w tym roku wejść na dwa nowe rynki.

2.     W środowych transakcjach pakietowych właściciela zmieniło 18,6 mln akcji X-Trade Brokers po 6 zł za sztukę.

ZUE ZUE zawarło z PKP PLK ugodę, dotyczącą kontynuacji prac budowlanych na liniach kolejowych między Łodzią Kaliską i Zduńską Wolą. Wartość wynagrodzenia za roboty pozostałe do zrealizowania w ramach kontraktu wynosi ok. 96 mln zł netto – poinformowała spółka w komunikacie. Termin realizacji został ustalony na czerwiec 2021 roku.

 

Przegląd prasy

 

DOM DEV. Dom Development zwalnia z inwestycjami. Na rynku panuje duża niepewność, dlatego grupa zwleka z wprowadzaniem do oferty kolejnych mieszkań. Decyzja o dywidendzie zapadnie pod koniec sierpnia. (s. 06) /PARKIET/
GRUPA AZOTY Ruchy figur na chemicznej szachownicy. Zmiany personalne, jakie zachodzą w zarządach spółek z Grupy Azoty, mogą oznaczać osłabienie pozycji jej prezesa Wojciecha Wardackiego. (s. 5) /PB/
PKN ORLEN 1.     Mimo gorszych perspektyw Orlen nie przykręci kurka z inwestycjami. Inwestorzy obawiają się spadku marż i mniejszej sprzedaży produktów. To konsekwencja spowolnienia gospodarczego. Zarząd obniżył rekomendację dywidendy do 1 zł z wcześniejszych 3 zł. Inwestycji ciąć nie zamierza. (s. 04) /PARKIET/

2.     Jesienią fuzja Orlen – Lotos? Niewykluczone. Na wynikach spółki w I kwartale zaważyły spadek sprzedaży paliw oraz przecena zapasów ropy. (s. A7) /DGP/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

IDEABANK Biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie początkiem odbicia?
KINOPOL Podaż spycha kurs ponownie w kierunku dołka przeceny na 5,60 zł, czemu towarzyszy wysoki czarny korpus na skokowo rosnącym wolumenie.
MEDICALG Wysoki czarny korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozpoczyna przecenę?
SYGNITY Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie ustanawia nowe maksimum fali.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.