Raport rynku akcji GPW 18.09.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

LPP ZWZA ws. m.in. podziału zysku osiągniętego w roku obrotowym 01.01.2019-31.01.2020.
AMICA, LABOPRINT, OTMUCHOW, PEPEES, PLATYNINW, PUNKPIRAT, SCOPAK, SELENAFM, TXM Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku
KETY Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 35 zł na akcję

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ARCHICOM Archicom podtrzymuje prognozę 170-190 mln zł zysku operacyjnego w 2020 roku – podał Archicom w komunikacie prasowym.

 

DINO Zarząd Dino Polska zdecydował, że w ramach programu emisji z 2017 r., spółka wyemituje 250.000 obligacji o łącznej wartości nominalnej 250 mln zł – podała spółka w komunikacie.
FERRO Grupa Ferro odnotowała w drugim kwartale 2020 roku 12,3 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 9,5 mln zł przed rokiem – podała spółka w raporcie. Prognozy analityków znajdowały się w przedziale 10-10,1 mln zł.

 

GTC Spółka zależna GTC prowadząca projekt Galeria Północna, zawarła aneks do umowy pożyczki z Bankiem Polska Kasa Opieki oraz Industrial and Commercial Bank of China (Europe) dotyczącej finasowania tego projektu – poinformowało GTC w komunikacie. Strony finansujące zgodziły się na złagodzenie kowenantów dotyczących wskaźnika DSCR (wskaźnik pokrycia zadłużenia) na okres 18 miesięcy oraz naprawienie naruszenia wskaźnika LTV (wskaźnik kredyt do wartości).

 

MANGATA 1) Mangata Holding odczuwa w III kw. poprawę popytu i spodziewa się, że w całym 2020 roku przychody, EBITDA i zysk neto grupy spadną o kilkanaście procent w stosunku do 2019 roku – poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes spółki Leszek Jurasz. Dodał, że tegoroczne wydatki inwestycyjne wyniosą mln zł 25-27 mln zł.

2) Mangata Holding rozpoczęła prace nad kierunkami strategicznego rozwoju grupy i planuje przedstawić je w I kw. 2021 roku. Poza rozwojem organicznym nie wyklucza przejęć, także w nowych segmentach działalności – poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes spółki Leszek Jurasz. Dodał, że Mangata chce pozostać spółką dywidendową.

 

MCI Grupa MCI zakłada, że w latach 2020-24 zrealizuje wyjścia z inwestycji na poziomie średnio 600-750 mln zł rocznie – poinformowali przedstawiciele MCI na konferencji prasowej.
PHN 1) Polski Holding Nieruchomości zanotował w drugim kwartale 2020 roku 54,3 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej – poinformowała spółka w raporcie półrocznym. Przed rokiem PHN miał 14,7 mln zł zysku netto.

2) Polski Holding Nieruchomości, który w I połowie 2020 roku miał 25,1 mln zł straty netto liczy, że w drugiej połowie 2020 roku poprawi wyniki finansowe, a cały rok zakończy dobrymi wynikami – poinformował prezes spółki Marcin Mazurek.

 

PKPCARGO PKP Cargo zawarło z LTG Cargo Polska umowę wspólników mającą na celu utworzenie operatora intermodalnego dedykowanego do rozwoju przewozów międzynarodowych pomiędzy Litwą a Europą Zachodnią – podała spółka w komunikacie prasowym.

 

SNIEŻKA Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, która notuje w lipcu, sierpniu i połowie września bardzo pozytywne wyniki, spodziewa się równie dobrych wyników w całym 2020 roku – poinformował podczas telekonferencji z dziennikarzami prezes spółki Piotr Mikrut.

 

SYGNITY Backlog Sygnity wynosi obecnie 212,4 mln zł, a większość umów stanowią usługi i produkty własne – poinformował prezes spółki Bogdan Zborowski. Spółka chce utrzymać obecne poziomy rentowności, chociaż zapowiada też nowe inicjatywy rozwojowe, które mogą lekko zwiększać koszty.

 

WIELTON Grupa Wielton oczekuje stopniowej poprawy na europejskich rynkach, prognozy na drugą połowę roku są optymistyczne, w średniej perspektywie chce osiągać wyższy poziom EBITDA – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
VRG Akcjonariusze VRG zdecydują w sprawie upoważnienia zarządu spółki do nabycia do 46.891.168 akcji własnych, stanowiących 19,09 proc. jej kapitału, na co przeznaczone ma być do 135 mln zł – poinformowała spółka w projektach uchwał na NWZ, zwołanego na 13 października.

 

ZEPAK ZE PAK szacuje rezerwy związane z restrukturyzacją zatrudnienia w PAK KWB Konin, PAK KWB Adamów oraz PAK Górnictwo na łącznie 2,8 mln zł – podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

BANKI Opóźnionych kredytów nie przybywa mocno, ale rosnące rezerwy wskazują, że banki przygotowują się na pogorszenie. (s. A17)
BOS BANK Trzech kandydatów na prezesa BOŚ Banku. W terminie ogłoszenia wyboru nowego prezesa rada nadzorcza ogłosiła wydłużenie postępowania konkursowego do grudnia. Może mieć to związek z przedłużającą się rekonstrukcją rządu. /PB/

 

IDEA BANK Uchwalona emisja akcji Idea Banku ma zwiększyć kapitał zakładowy nawet o 150 mln zł. Z drugiej strony bank próbuje odchudzić bilans. Z problemami. /DGP/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ARCHICOM Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie kończy lokalną korektę.
BUDIMEX Formacja przenikania na dołkach lokalnej korekty.
PGE Układ świec przypominający wymową formację objęcia hossy na minimach korekty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.