Raport rynku akcji GPW 15.04.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BOWIM Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
KOMPAP Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ORBIS Dzień wykupu akcji spółki przez AccorInvest Group po cenie 115 zł za akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ALIOR BANK Alior Bank, zgodnie z informacją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, został zobowiązany do zapłaty 64,8 mln zł na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków należnej za 2020 rok z uwzględnieniem korekty za 2019 rok – podał bank w komunikacie.
BIOMAXIMA BioMaxima rozpoczyna sprzedaż testów genetycznych do wykrywania SARS-CoV-2 opartych na metodzie Real Time PCR – podała spółka w komunikacie.
BNP PL Wysokość składki rocznej BNP Paribas Bank Polska na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków za rok 2020 wynosi 125,96 mln zł. Składka ta zostanie zaksięgowana w pierwszym kwartale- poinformował bank we wtorkowym komunikacie.
CEZ Zarząd CEZ rekomenduje wypłatę 34 CZK dywidendy na akcję z zysku za 2019 rok – podała spółka w komunikacie.
GETIN Getin Noble Bank ma zapłacić 45,3 mln zł składki rocznej na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków za 2020 rok – podał bank w komunikacie.
mBANK mBank podpisał we wtorek z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę portfelowej linii gwarancji płynnościowych o wartości 11 mld zł – podał mBank w komunikacie.
MERCATOR 1.     Mercator Medical szacuje, że jego skonsolidowany wynik netto wyniesie w pierwszym kwartale 2020 roku około 20,4 mln zł, wobec 0,7 mln zł straty netto w IV kwartale 2019 r. oraz 2,9 mln zł straty netto w I kwartale 2019 r. – poinformowała spółka w komunikacie.

2.     Mercator Medical rozważy wypłatę dywidendy w 2020 roku. Środki miałyby pochodzić z kapitału zapasowego – poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki. Zarząd ocenia, że jest na dobrej drodze do realizacji tegorocznych założeń programu motywacyjnego.

MILLENIUM Millennium oczekuje, że zysk netto banku w I kw. 2020 roku będzie niższy niż rok wcześniej, ze względu na skutki epidemii koronawirusa oraz obniżki stóp procentowych przez RPP – podał bank w komunikacie. Millennium szacuje, że obniżki stóp proc. oraz zmiana parametrów rezerwy obowiązkowej obniżą wynik odsetkowy banku o 160-190 mln zł w 2020 roku.
MOSTOSTAL ZAB. Mostostal Zabrze jest wstępnie zainteresowany przejęciem, przez spółkę zależną, przedsiębiorstwa pod firmą Elektrobudowa lub zorganizowanej części tego przedsiębiorstwa – podał Mostostal Zabrze w komunikacie.
PEKAO Bank Pekao ma zapłacić 208 mln zł składki na fundusz przymusowej restrukturyzacji – podał bank w komunikacie.
PLAY Rada dyrektorów Play Communications zdecydowała we wtorek o wypłacie przez spółkę 1,65 zł okresowej dywidendy na akcję – podał Play w komunikacie.
SANTANDER Santander Bank Polska ma zapłacić 227 mln zł składki na fundusz przymusowej restrukturyzacji – podał bank w komunikacie.
STALPROFIL Zarząd Stalprofilu zdecydował o ponownym uruchomieniu działalności składu handlowego w Katowicach – podał Stalprofil w komunikacie. Praca składu była czasowo zawieszona od początku kwietnia po potwierdzeniu dwóch przypadków zakażenia COVID-19 wśród pracowników.

 

Przegląd prasy

 

MERCATOR Mercator Medical czempionem pandemii. Producent rękawic jednorazowych zanotował rekordowy kwartał. Tego typu wyniki mogą być trudne do powtórzenia w kolejnych okresach. (s. 05) /PARKIET/
PGG Cięcia produkcji i pensji dadzą oddech PGG. Węglowy gigant chce sięgnąć po pieniądze z tzw. tarczy antykryzysowej. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, bez tego firma już od czerwca będzie mieć problem z wypłatami dla górników. (s. A17) /RZ/
SFINKS Z polskiego rynku może zniknąć nawet jedna trzecia działających restauracji. Odbudowa branży będzie długotrwałym procesem. My zakładamy, że w pierwszym miesiącu po otwarciu wartość sprzedaży będzie wynosiła przeciętnie około 35 proc. sprzed zamknięcia – mówi Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska. (s. A10) /DGP/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

CCC Wysoki biały korpus rozpoczyna drugi impuls odbicia kursu.
CDPROJEKT Kurs akcji ustanowił nowe historyczne maksimum.
DEBICA Kurs akcji powraca powyżej przełamanego wsparcia na 73,32 zł.
DEKPOL Kurs akcji spada na nowe minima przeceny na skokowo rosnącym wolumenie.
ELEKTROTI Rozkład zmian cen i wolumenów z ostatnich sesji sprzyja stronie kupującej i daje szansę na przetestowanie lokalnego oporu na 4 zł.
HERKULES Kurs akcji rozpoczyna odbicie na skokowo rosnącym wolumenie?
INTERCARS Kurs akcji powraca wysokim białym korpusem powyżej przełamanego ważnego długoterminowego wsparcia na 182,20 zł.
MONNARI Wysoki biały korpus na wysokim wolumenie rozkręca odbicie.
MOSTALZAB Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozkręca odbicie kursu.
SANOK Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozpoczyna odbicie.
SOLAR Rozkład zmian cen i wolumenów z ostatnich dni wyraźnie wspiera kupujących. Akcje rozkręcają odbicie.
UNIBEP Kurs akcji rozkręca odbicie wysokim białym korpusem na rosnącym wolumenie.
VISTAL Kurs akcji rozpoczyna kolejny impuls popytowy na wyraźnie rosnącym wolumenie.
WITTCHEN Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozkręca drugi impuls odbicia akcji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.