Raport rynku akcji GPW 09.10.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

CIGAMES NWZA ws.powołania nowego członka RN.
DEBICA Dzień ustalenia prawa do dywidendy 4,08 zł na akcję.
ENERGA Początek zapisów na sprzedaż akcji po 8,35 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.

 

NEUCA NWZA ws. aktualizacji ceny emisyjnej akcji serii Ł i M, zmiany uchwały nr 27 ZWZA z 5 maja 2020, wprowadzenia Programu Motywacyjnego, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego, wyłączenia prawa poboru w odniesieniu do akcji nowej emisji serii „N”, emisji warrantów subskrypcyjnych, wyłączenia prawa poboru w odniesieniu do warrantów subskrypcyjnych serii „I” oraz zmiany statutu.

 

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ARCHICOM Zarząd Archicomu postanowił warunkowo wypłacić zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy za 2020 r. w wysokości 2,53 zł na akcję.
ECHO INVESTMENT Spółka sprzedała w III kw. 2020 roku 450 mieszkań, o 52% więcej niż przed rokiem. W minionym kwartale spółka przekazała klientom 301 mieszkań w porównaniu do 514 mieszkań rok wcześniej.
FABRYKA MEBLI FORTE MaForm Holding zdecydował o nabyciu akcji Forte w ogłoszonym wcześniej wezwaniu pomimo nieziszczenia się warunku objęcia zapisami w wezwaniu wszystkich akcji będących jego przedmiotem.
GRODNO Chcemy rosnąć szybciej niż rynek, a zakładany w strategii cel – coroczny wzrost przychodów o 10% – jest konserwatywny. Zgodnie z założeniem, w roku obrotowym 2024/25 r. przychody grupy mają sięgnąć 1 mld zł.

 

JSW JSW zdecydowała o umorzeniu certyfikatów inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego na łączną szacowaną kwotę ok. 300 mln zł. Wpływ środków z tego tytułu spodziewany jest w listopadzie 2020 roku.

 

KGHM Koncern Sumitomo chce sprzedać 45% udziałów w Sierra Gorda, spółce joint venture z KGHM.Japończycy rozpoczęli działania przygotowawcze przed formalną transakcją, w tym przed działaniami marketingowymi wśród potencjalnych inwestorów.

 

PGE PGE Baltica, spółka odpowiedzialna za program budowy morskich farm wiatrowych w grupie PGE, nawiązała współpracę z DHI oraz DNV GL – wykonawcami na rynku offshore.
PGNIG PGNiG Termika, spółka zależna PGNiG, w wyniku przeprowadzonego testu na utratę wartości posiadanego pakietu akcji Polskiej Grupy Górniczej, zawiązała odpis w wysokości 389 mln zł.
PZ CORMAY Priorytetowym celem PZ Cormay na resztę 2020 roku są prace nad wprowadzeniem do oferty nowych produktów związanych zarówno z podstawowym asortymentem spółki, jak i z koronawirusem. Spółka chce m.in. wprowadzić do oferty testy RT/PCR.

 

SECO/WARWICK Seco/Warwick chce skupić nie więcej niż 1 mln akcji własnych, stanowiących 9,71% kapitału zakładowego, po 14,5 zł za papier.
WIELTON Wielton w okresie styczeń-wrzesień zarejestrował 1.493 nowe przyczepy i naczepy, czyli o 42,7% mniej rdr.

 

 

Przegląd prasy

 

ALLEGRO Allegro zwabiło pieniądze, ale nie inwestorów. Liczba rachunków maklerskich we wrześniu spadła najmocniej od sześciu lat. Jednak popyt na akcje platformy e-commerce w transzy detalicznej o ponad 2 md zł przekroczył podaż. (s. 16) /PB/

 

KGHM 1. KGHM i scenariusze dla kopalni Sierra Gorda. Giełdowym inwestorom pozostaje obstawiać, czy lubiński koncern zdecyduje się wykupić partnera, czy pójść w jego ślady. Trzecia opcja to nowi udziałowcy, niekoniecznie branżowi. (s. 04) /PARKIET/

2. Jesteśmy i zostajemy w Sierra Gorda – mówi Paweł Gruza, wiceprezes KGHM ds. aktywów zagranicznych. (s. 4) /PB/

 

SELENA FM Selena FM poszerza ofertę i inwestuje. Pandemia cały czas ma negatywny wpływ na branżę. Będzie odczuwalna również w kolejnych latach. Mimo to grupa nie rezygnuje z zaplanowanych inwestycji, a nawet rozgląda się za przejęciami. (s. 05) /PARKIET/

 

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ASSECOSEE Formacja objęcia bessy, mankamentem jest jednak niski wolumen czarnego korpusu, co ogranicza wiarygodność formacji.
CORMAY Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozkręca impuls wzrostowy.
BUDIMEX Kurs akcji wykonuje ponowny ruch powrotny do przełamanego oporu na 249 zł.
GLCOSMED Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie początkiem impulsu?
LARQ Formacja objęcia bessy na szczytach lokalnego odbicia, sprowadzająca kurs do przełamanego oporu na 2,14 zł.
PCCEXOL Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozkręca impuls wzrostowy.
PGSSOFT Notowania akcji przełamały lokalne wsparcie na 11,44 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.