Raport rynku akcji GPW 04.06.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ASSECOPOL Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 3,01 zł na akcję.
ENEA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
PGNiG Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
ASBIS Wypłata dywidendy 0,075 USD na akcję.
DELKO Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
HANDLOWY ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za 2019 r. oraz pokrycia straty z lat ubiegłych powstałej w wyniku zmian zasad rachunkowości w związku z zastosowaniem po raz pierwszy MSSF nr 9 oraz podziału niepodzielonego zysku z lat ubiegłych.
KGL ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2019 r.
LENTEX ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019.
MENNICA Wypłata dywidendy 0,50 zł na akcję.
MEXPOLSKA Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
ORIONINV Wycofanie akcji spółki z obrotu na GPW.
PCCROKITA Wypłata dywidendy 3,41 zł na akcję.
RYVU NWZA ws. zmiany statutu oraz sporządzania sprawozdań finansowych zgodnie z MSR.
VINDEXUS Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BOOMBIT BoomBit szacuje, że odnotował w maju 2020 roku 10,56 mln zł skonsolidowanych przychodów – poinformowała spółka w komunikacie.
CITY SERV. Akcjonariusze spółki City Service zdecydują o przeznaczeniu 2,97 mln euro na wypłatę dywidendy, czyli 0,094 euro na akcję – podała spółka w projektach uchwał ZWZ zwołanego na 26 czerwca.
CYFRPLSAT Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje przeznaczenie na wypłatę dywidendy 639,5 mln zł z zysku za 2019 rok oraz kapitału zapasowego, co daje 1 zł na akcję – podała spółka w komunikacie. Wypłata dywidendy ma nastąpić w dwóch transzach.
ENEA Spółka Enea Operator, przeznaczająca na inwestycje ponad 1 mld zł rocznie, zamierza w tym roku zaoszczędzić ok. 100-150 mln zł, ograniczając m.in. niektóre zakupy i wydatki na szkolenia – poinformował w środę prezes spółki Andrzej Kojro.
GHELAMCO Ghelamco Invest planuje przeprowadzić ofertę publiczną do 750 tys. obligacji serii PPP1 o łącznej wartości nominalnej do 75 mln zł oraz do 350.000 obligacji serii PPP2 o łącznej wartości nominalnej do 35 mln zł – podała spółka w komunikacie.
MERCATOR 1.     Mercator Medical wypłaci 5,3 mln zł dywidendy, co daje 0,5 zł na akcję – podała spółka w komunikacie prasowym. W środę Walne Zgromadzenie spółki zdecydowało także o upoważnieniu zarządu do skupu akcji własnych po cenie 1-54 zł za walor, za łącznie 30,7 mln zł.

2.     Mercator Medical wypłaci 5,3 mln zł dywidendy, co daje 0,5 zł na akcję – podała spółka w komunikacie prasowym. W środę Walne Zgromadzenie spółki zdecydowało także o upoważnieniu zarządu do skupu akcji własnych po cenie 1-54 zł za walor, za łącznie 30,7 mln zł.

MIRBUD Mirbud planuje wypłacić w formie dywidendy za 2019 rok łącznie 1,83 mln zł, czyli 0,02 zł na akcję – wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zaplanowane na 30 czerwca.
MO-BRUK Mo-BRUK prowadzi analizę rynku w zakresie nowych inwestycji i nie wyklucza rozwoju na rynkach zagranicznych, szczególnie na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej – podała spółka w komunikacie prasowym.
PKP CARGO Zarząd PKP Cargo rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2019 rok – podała spółka w uzasadnieniu uchwał na WZ.
PKP CARGO Grupa ING BSK, że decyzje Rady Polityki Pieniężnej z 17 marca, 8 kwietnia i 28 maja 2020 roku, związane ze zmianą stóp procentowych, w szczególności obniżenie stopy referencyjnej z 1,5 %. do 0,1 %, będą miały negatywny wpływ na wynik odsetkowy grupy kapitałowej banku za 2020 rok w przedziale 255-305 mln zł – podał bank w komunikacie.
RONSON DEV. Zarząd Ronson Development nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy z zysku za 2019 rok, ale jednocześnie ocenia, że podjęcie przez akcjonariuszy decyzji o wypłacie dywidendy w kwocie do 0,06 zł na akcję nie naruszy zobowiązań wobec wierzycieli – podała spółka w komunikacie.
SELENA Grupa Selena, która w lutym uruchomiła spółkę w Meksyku, chce dalej rosnąć organicznie. Nie wyklucza też przejęć w Polsce i na świecie – poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes spółki Krzysztof Domarecki.
SELVITA Zarząd Selvity dokonał przydziału wszystkich oferowanych 2.384.245 akcji serii C – podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

CDPROJEKT CD Projekt przekłada prezentację gry. Ruch polskiego studia wpisuje się w decyzje pozostałych globalnych graczy z sektora cyfrowej rozrywki. (s. 5) /PARKIET/
GETIN NOBLE Getin Noble zrewiduje swój plan naprawy. Cięcie stóp oraz wzrost ryzyka kredytowego z powodu pandemii i spraw frankowych powodują, że powrót do zysków jest mało realny. (s. A14) /RZ/
SELVITA Selvita chce szybko urosnąć. Spółka szykuje się do akwizycji i budowy własnej przestrzeni laboratoryjnej. Działania wymusza rynek i konkurencja. (s. 6) /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ALTA Wysoki biały korpus na wysokim wolumenie kolejną próbą zakończenia konsolidacji przy minimach przeceny.
ATAL Najpierw na wykresie pojawiła się świeca przypominająca formację wisielca, a następnie coś co przypomina formację spadającej gwiazdy na wysokim wolumenie. Ponadto wymowa 3 ostatnich świec to prawie gwiazda wieczorna. Podaż rozpoczyna korektę?
GTC Kurs akcji przetestował lokalny podwójny opór w rejonie 8,40 zł.
KINOPOL Biały korpus po krótkiej lokalnej korekcie, na wyraźnie wysokim wolumenie oznaką początku kolejnego impulsu popytowego. Rozkład zmian cen i wolumenów z ostatnich sesji sprzyja stronie kupującej.
LPP Akcje przetestowały lokalny opór na 7240 zł.
POLICE Akcje testują długoterminową strefę oporową w przedziale 15,50-17,60 zł, co ma miejsce na wysokim wolumenie.
RANKPROGR Wysoki biały korpus na rosnącym wolumenie rozpoczyna kolejny impuls popytowy.
MOSTALZAB Notowania akcji testują strefę oporową 0,88-0,90 białym korpusem na rosnącym wolumenie.
POLIMEXMS Formacja zasłony ciemnej chmury w strefie oporowej 2,68-2,75 zł.
TAURON Kurs akcji nie zdołał pokonać istotnego oporu na 1,43 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.