Raport rynku akcji 04.12.2019

BBI DEVELOPMENT BBI Development rozpoczyna przegląd opcji strategicznych dla projektu „Małe Błonia” w Szczecinie, realizowanego przez spółkę zależną PD10 – podała spółka w komunikacie. Decyzja co do dalszego sposobu realizacji projektu ma zostać podjęta jeszcze w 2019 r.
CCC Aplikacja mobilna CCC, po 8 miesiącach od jej uruchomienia, zanotowała ponad milion użytkowników – poinformowało CCC w komunikacie prasowym. W przyszłym roku planowane jest udostępnienie aplikacji na rynkach zagranicznych.
ECHO Grupa Echo Investment podpisała w listopadzie 123 przedwstępnych umów sprzedaży mieszkań w porównaniu do 61 przed rokiem. Deweloper przekazał klientom w tym czasie 273 mieszkania wobec 175 rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie.

 

ELEKTROTIM Zarząd Elektrotimu spodziewa się, że 2020 r. może być najlepszy w historii grupy, ale na koniec 2019 r. nie wyklucza straty – poinformował na wtorkowej konferencji prezes zarządu Elektrotim Andrzej Diakun. Szacowany portfel zamówień spółki na 1 stycznia 2020 r. wynosi ok. 240 mln zł.
ENEA Enea w ramach programu emisji obligacji do maksymalnej kwoty 5 mld zł przydzieliła jednemu podmiotowi 10 tys. obligacji o łącznej wartości nomalnej 1 mld zł – poinformowała spółka w komunikacie. Enea nie podała nazwy podmiotu, który objął obligacje.
ENTERAIR Enter Air chce w ciągu najbliższych tygodni wybrać lokalizację w porcie lotniczym w Polsce, aby w pierwszej połowie 2020 roku rozpocząć budowę hangaru kosztem kilkudziesięciu mln zł – poinformował PAP Biznes w wywiadzie dyrektor generalny spółki, Grzegorz Polaniecki.

 

EUROSYSTEM Eurosystem złożył do sądu uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości – poinformowała spółka w komunikacie.
FERRUM Grupa Ferrum planuje w 2019 roku zwiększyć przychody do 400 mln zł – poinformował na spotkaniu z dziennikarzami i analitykami prezes Ferrum, Krzysztof Kasprzycki.
GAMING FACTORY Gaming Factory złożyło w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Producent i wydawca gier komputerowych na PC i konsole chce zadebiutować na rynku głównym GPW w pierwszej połowie 2020 roku – podało Gaming Factory w komunikacie prasowym.

 

INPRO Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego w Gdyni odmówił spółce Inpro wydania pozwolenia na użytkowanie osiedla Azymut w Gdyni, składającego się z siedmiu budynków wielorodzinnych – podała spółka w komunikacie.
MEX Grupa Mex Polska chce mieć w portfolio na koniec 2019 r. 46 lokali. W latach 2020–2022 grupa planuje zwiększyć liczbę punktów gastronomicznych do 73 placówek – poinformowała spółka w komunikacie, dotyczącym strategii rozwoju na lata 2020-2022. Zarząd chce, aby stopa dywidendy w kolejnych latach nie była niższa niż 5 proc.
MOVIE GAMES Gra spółki Movie Games – „Lust From Beyond” – ma ponad 70 tys. wpisów na liście graczy oczekujących na zakup na platformie Steam – poinformowała spółka w komunikacie.
PEKAO Nowy prezes Pekao Marek Lusztyn zapowiada, że w najbliższym czasie bank nie będzie zmieniał zapowiedzianych celów strategicznych i finansowych. Pekao chce być bankiem z jednym z najwyższych w sektorze wskaźników ROE, przy ostrożnym podejściu do kosztów operacyjnych i ryzyka.
PGE PGE chce do 2030 roku uruchomić pierwsze farmy offshore, znacząco rozwinąć program fotowoltaiki i zbudować elektrownię gazową w Dolnej Odrze, co będzie ją kosztowało około 13 mld euro – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
PKN ORLEN Modelowa marża downstream PKN Orlen w listopadzie spadła do 6,8 USD na baryłce z 12,7 USD na baryłce miesiąc wcześniej – poinformował PKN Orlen na stronie internetowej.
VRG Przychody grupy VRG wyniosły w listopadzie około 97,8 mln zł i były wyższe rdr o około 46,2 proc. – poinformowała spółka w komunikacie. Narastająco od początku roku przychody grupy wyniosły około 909,8 mln zł, co oznacza wzrost rdr o około 38,3 proc.
ZM HENRYK KANIA Rada wierzycieli Zakładów Mięsnych Henryk Kania, w odpowiedzi na wniosek spółki, zezwoliła na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego – poinformowała spółka w komunikacie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.